Фан клуб: РК Пелистер

Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
Абе шо е битно ЛШ не разбирам сега , таму замина возот , нека се спремат само за првенство
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Дали навистина веруваш дека вака како што се поставени работите со овај тренер и овие играчи имаме 1% шанса да земиме бод од Алборг?
Ако не верваме дека можат бод да земат на домашен терен, тогаш треба да не верваме дека можиме и титулата да ја одбраниме.
Вервам дека можи дома да се добие секок ако се вложат 300% сите на терен. Загреб то го докажа неколку пати во ЛШ.
Ако не верваме, тогаш ич в сала да не одиме.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
38
Поени од реакции
197
Имаме време до 5то коло (10ти Март) каде гостуваме во Кавадарци да се анализира добро проотивникот и да се спреми тактика.
Арно е да се анализира, ама како прво треба да имаш некој кој ќе анализира. Реално гледано стручњаците во Пелистер се на рамниште со Бутинот, единствено што има 5 пати појак ростер па со тоа се вадат резултати на мускули до сега.
Лазаров има да го бриши паркетот и во Автокоманда и во Битола со играта од денес и од претходните 2 со Бутел и Вардар.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.390
Загреб то го докажа неколку пати во ЛШ.
Во овај момент каков и да е Загреб е институција за нас. РК ПЕЛИСТЕР со играчи како Павле Петрович, Тајник кои се далеку подпросечни и за македонска лига, со тренер профитер кој има искуство од неколку утакмици со мултиесен и поставеност како што е моменталната реално е далеку од екипите во ЛШ, а Алборг е второпласирана екипа во групата пред ПСЖ и ред други. Нашите амбиции ги покажа управата со оставувањето на тренерскиот двоец Јович и Шундо во летото како и пополнување на играчкиот ростер не велам дека требаше повеќе можи ни се толкави финансиските можности но овај тим е залутан во ЛШ и не му е таму местото. Да игравме ЛЕ (вероватно наредна година) ќе имавме тимови со кој можевме да се мериме. Ние на Охрид два разлика не можиме да му направиме на Алборг ќе му откинеме бодови.
 
Член од
14 октомври 2022
Мислења
65
Поени од реакции
383
Се ќе сфатам, не бев ич против радивојевич и не ни сум уште, според мене супер е што имаме таков играч и се то во ред, ама ни на крај памет не помислував дека толку ќе стани "симпатија" кај бранче и дека толку ќе го занемари костески. Такво крило да имаш и да не го играш ич, особено и на утакмици од нашето првенство е големо понижување за него и за нас како клуб. Детето знај да игра под притисок, добро не знај нас како публика, во врвна форма е (беше), репрезентативец, и еден од најзаслужните за титулата во Битола и ти не го играш.. срам. Се плашам дека вгодина нема да го имаме а правилно и не треба оти не го заслужваме, и радивојевич ќе си замини и ќе останиме без крило.. дај боже да грешам ама да не ни замини исто како и кизиќ у ск..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
6 boda da ni davaat vo LS ne bi zel kolku so e vazno prvenstvoto se zavisi od brance koj od strancite ke go sedni na klupa a koj ke go igra I toa najvazno vo dvata pravci steta ke bidi ako ne zemime titula a ova so poveke od pola tim potpisa za drugi kluboj ili ete za kriloto nase da platele alkaloid osteta e najglupiot sport za koj Kur bi igrale ovie igraci ako treba da se pazat od povredi za slednata sezona da igraat vo drug klub pa podsete se koj gresese olomnani I posle kaj zamina malku da ne e bez vrska ili sum greska so prajme muabeti osven fitiljot drugite kako da si go ladat da ne zborame peric kusan I kompanija se igracista za ovie sega manekenite !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Арно е да се анализира, ама како прво треба да имаш некој кој ќе анализира. Реално гледано стручњаците во Пелистер се на рамниште со Бутинот, единствено што има 5 пати појак ростер па со тоа се вадат резултати на мускули до сега.
Лазаров има да го бриши паркетот и во Автокоманда и во Битола со играта од денес и од претходните 2 со Бутел и Вардар.
Мислам дека ги преценвате со прогнозите Алкалоид.
Дали го гледаше мечот со Тиквеш ?
Тој стручњакот од Св.Николе беше тактички прочитан и надигран на секоја оеда од паркетот. Првото полувреме беа во негатива -4 а на крај од мечот губеа 1 разлика во 58мин. Трајковски со две одбрани ги спаси од пораз во последна минута.
Јас сум убеден дека ќе ги добиеме во Автокоманда нив а за во Битола се кладам со кпј сака тука дека убедлив пораз ќе претпрат.
Мене поќњ ме плашат гостувањата во Кавадарци и Охрид него лимво Автокоманда.
Да се напрај дпбра анализа, ќе ги добиеме 3те финалиња за нас ова сезона.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.179
Поени од реакции
941
Ајде Битолчани, кај сте бе брааааат!!!! Во тетратки уште сте идиоти!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
И шо ќе беше ако играше Костески вчера цела утакмица?
Точно е дека требаше да добие минутажа, ама немаше да смени ништо на подобро вчера ако играше Ненад.
Му одеше на Богдан, даде неколку гола од тешки агли, пресече доста топки во второ.
Коректно ја изигра вчера утакмицата и во ред е според мене одлуката шо му се даде приоритет на Богдан.
Шо не можам да речам за Манасков кој беше очај и требаше да биди заменет уште во прво.
Проблемот е шо не се ротират бекојте навремено, нема свежина и брз проток на топка.
Се чека само на Фитило и се насочва вниманието само на него, знат дека ќе оди на средина или ќе бара пикер.
Цехте го играт во два правци скоро цел меч, чоеко не можи да оди од умор, шо е нормално.
Ни шут од надвор, ни ништо.
Ако беше ракометот напраен да игра еден играч на иста позиција цел меч. тогаш немаше да има 16 играчи, ќе беа 12.
Ако веќе немат друг десен, клај го Павле на десен, имаш и играч за два правци.
Наместо да се користи клупата и да пуштаме свежи играчи ние чекавме противникот сам да се победи.
Играме со иста постава цело прво, само со Пољакот на измена, еден куп грешки во напад, се потрошија за џабе,
Ко видоја после 45та минута дека замина возот, почнаа да играат агресивно во одбрана, со појќе промени и измени.
А така требаше да се игра на почеток, да дајш тек на утакмицата, да дојдиш до некој лесен гол и да го контролираш мечот.
Под притисок е најтешко да се игра, тогаш грешките се нормални, посебно ако го разбранат голманот, плус гратис некои судии леви ако напалкаме, еве ти добри причини за пораз.
Зато треба агресивност во одбрана, та е најважна. без одбрана ништо не прајме.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Мислам дека ги преценвате со прогнозите Алкалоид.
Дали го гледаше мечот со Тиквеш ?
Тој стручњакот од Св.Николе беше тактички прочитан и надигран на секоја оеда од паркетот. Првото полувреме беа во негатива -4 а на крај од мечот губеа 1 разлика во 58мин. Трајковски со две одбрани ги спаси од пораз во последна минута.
Јас сум убеден дека ќе ги добиеме во Автокоманда нив а за во Битола се кладам со кпј сака тука дека убедлив пораз ќе претпрат.
Мене поќњ ме плашат гостувањата во Кавадарци и Охрид него лимво Автокоманда.
Да се напрај дпбра анализа, ќе ги добиеме 3те финалиња за нас ова сезона.
Не носи заклучоци врз основа на еден натпревар Алкалоид играше со Тиквеш беше подобар во играта но среќата беше на нивна страна исто како Охрид беше подобар а среќата беше на ваша страна.Во спортот воопшто потребна е и спортска среќа.Играте со тим кој игра во ЛШ ,имате голем ростер кој ви овозможува свежина во текот на целиот натпревар , повредите сега за сега ве одминаа, но мотивацијата и желбата за победа е кај противникот, вие сите натпревари бидејќи имате по два натпревари неделно приморани сте да ги играте како роботи.Затоа не ги потценувајте дури и оние кои веќе ги избришавте од трката за титула мислам на Алкалоид Вардар Тиквеш Охрид.Сега прв е Алкалоид но земете дека играа со Пролет Струга и домашен натпревар со Тиквеш кој едвај го добија.,Вардар поради повреди и лошиот распоред а и клупата и знаењето на Бутинот е таму каде што е. Тиквеш и Охрид се со квалитетни тимови мотивирани и со спортската среќа или несреќа се во врвот.Затоа не летајте бидете поумерени во изјавите титулата нема сама да си дојде.Многу фактори се во игра сега е почеток има уште многу да се игра.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Не носи заклучоци врз основа на еден натпревар Алкалоид играше со Тиквеш беше подобар во играта но среќата беше на нивна страна исто како Охрид беше подобар а среќата беше на ваша страна.Во спортот воопшто потребна е и спортска среќа.Играте со тим кој игра во ЛШ ,имате голем ростер кој ви овозможува свежина во текот на целиот натпревар , повредите сега за сега ве одминаа, но мотивацијата и желбата за победа е кај противникот, вие сите натпревари бидејќи имате по два натпревари неделно приморани сте да ги играте како роботи.Затоа не ги потценувајте дури и оние кои веќе ги избришавте од трката за титула мислам на Алкалоид Вардар Тиквеш Охрид.Сега прв е Алкалоид но земете дека играа со Пролет Струга и домашен натпревар со Тиквеш кој едвај го добија.,Вардар поради повреди и лошиот распоред а и клупата и знаењето на Бутинот е таму каде што е. Тиквеш и Охрид се со квалитетни тимови мотивирани и со спортската среќа или несреќа се во врвот.Затоа не летајте бидете поумерени во изјавите титулата нема сама да си дојде.Многу фактори се во игра сега е почеток има уште многу да се игра.
Па истото и јас го зборам цело време... Алкалоид немаше посериозен натпревар цела сезона. Во плејоф е поинаква ситуацијата и ќе имаат 10 тешки натпревари.
Истото важи и за нас и затоа никој не лета со изјави дека титулата е наша, напротив дека треба 14/14 да имам скор за да не зависиме од другите резултати.
Дали ќе успејме ќе кажи времето.
Ама изјавите дека Алкалоид и Тиквеш ќе го бришеле подот со нас, мало морген.
Стојам на фактот дека во Битола нема екипа шо можи да не добие ова сезона, титулата ќе се решава во гости.
Прво сериозен меч или прво финале за нас е во 5то коло во Кавадарци, второ во 6то коло со Алкалоид во Скопје и трето против Вардар во Скопје.
На сите можиме да изгубиме ама дека некој паркет ќе бриши со нас то мало морген.
За две кола од сега сликата за врвот на табелата ќе биди многу појасна.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Па истото и јас го зборам цело време... Алкалоид немаше посериозен натпревар цела сезона. Во плејоф е поинаква ситуацијата и ќе имаат 10 тешки натпревари.
Истото важи и за нас и затоа никој не лета со изјави дека титулата е наша, напротив дека треба 14/14 да имам скор за да не зависиме од другите резултати.
Дали ќе успејме ќе кажи времето.
Ама изјавите дека Алкалоид и Тиквеш ќе го бришеле подот со нас, мало морген.
Стојам на фактот дека во Битола нема екипа шо можи да не добие ова сезона, титулата ќе се решава во гости.
Прво сериозен меч или прво финале за нас е во 5то коло во Кавадарци, второ во 6то коло со Алкалоид во Скопје и трето против Вардар во Скопје.
На сите можиме да изгубиме ама дека некој паркет ќе бриши со нас то мало морген.
За две кола од сега сликата за врвот на табелата ќе биди многу појасна.
Барем јас не реков дека ама баш никој дека ќе брише под со вас,таман работа со тим кој игра во ЛШ туку многу ќе биде замрсена табелата, а тоа дека 14/14 не зависи само од вас.Не бидете сигурни дека баш нема да кикснете или дека секогаш среќата ќе биде на ваша страна.Премногу сте самоуверени .Па дури и во Битола не ви е сигурна секоја победа,се зависи и од другите а не само од вас.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Барем јас не реков дека ама баш никој дека ќе брише под со вас,таман работа со тим кој игра во ЛШ туку многу ќе биде замрсена табелата, а тоа дека 14/14 не зависи само од вас.Не бидете сигурни дека баш нема да кикснете или дека секогаш среќата ќе биде на ваша страна.Премногу сте самоуверени .Па дури и во Битола не ви е сигурна секоја победа,се зависи и од другите а не само од вас.
Истото го збораме, читај ме убо...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom