Фан клуб: РК Пелистер

Член од
19 јануари 2024
Мислења
203
Поени од реакции
771
Ќизич си се договори со Алкалоид уште пред некој месец, така да нема шо да бара поќе од Пелистер. Сега се битни резултатите.
Минутажа треба да си бара кај Кире.
Нека му е со среќа во новиот клуб.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.585
Поени од реакции
5.512
Малиов Алем Хаџиќ е сериозен талент, пишав и пред некое време, ако се паметни РФМ да го соберат во младински селекции со план за во сениори во иднина.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.315
Поени од реакции
6.552
Малиов Алем Хаџиќ е сериозен талент, пишав и пред некое време, ако се паметни РФМ да го соберат во младински селекции со план за во сениори во иднина.
Добар трансфер им беше тој. За такви екстремно млади но сериозно талентирани деца никој нема замерка и да се странци. Дај им долг договор, може голем придонес за клубот да имаат за релативно мали пари (нив им треба можност и услови за развој, на клубот им требаат квалитетни играчи кои нема да бидат преплатени).

Ристевски, Белистојановски, Калајџиевски и Хаџиќ се интересни играчи од вториот тим кои за некое време ќе може да ги прекомандуваат во првиот, само да не ги избрзаат додека нема минутажа за нив во првиот тим. Прво треба за браќата Атансијевиќ и Ѓорговски да се отвори.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
203
Поени од реакции
771
Добар трансфер им беше тој. За такви екстремно млади но сериозно талентирани деца никој нема замерка и да се странци. Дај им долг договор, може голем придонес за клубот да имаат за релативно мали пари (нив им треба можност и услови за развој, на клубот им требаат квалитетни играчи кои нема да бидат преплатени).

Ристевски, Белистојановски, Калајџиевски и Хаџиќ се интересни играчи од вториот тим кои за некое време ќе може да ги прекомандуваат во првиот, само да не ги избрзаат додека нема минутажа за нив во првиот тим. Прво треба за браќата Атансијевиќ и Ѓорговски да се отвори.
Сери и Богдан си одат а највероватно и Танкоски, така да Белистојановски, Хаџич и Калајџиевски 99% ќе бидат прекомандовани во прв тим од на лето.
Под знак се прашалник е Борзаш и Василев пошо на двата му истеква договорот. Василев можи да остани ама Борзаш не вервам, пошо тој дојде само ради ЛШ. Не вервам да остани за да игра ЛЕ.
 
Член од
23 април 2012
Мислења
421
Поени од реакции
586
Сери и Богдан си одат а највероватно и Танкоски, така да Белистојановски, Хаџич и Калајџиевски 99% ќе бидат прекомандовани во прв тим од на лето.
Под знак се прашалник е Борзаш и Василев пошо на двата му истеква договорот. Василев можи да остани ама Борзаш не вервам, пошо тој дојде само ради ЛШ. Не вервам да остани за да игра ЛЕ.
Најголема грешка ќе биди нивно префрлање во прва екипа,освен ако му требат за топките носење не гледам друга причина зошто би биле во прва екипа. Ниту имат снага а бога ми и квалитет за прва екипа. Убај се кај шо се нека си играт уште година две секако сега само утакмици му требат . Единствен шо можи да има корист и екипата и сам тој е Самоил арно ама детето ова година го искинаја повреди.
 
Член од
12 октомври 2021
Мислења
34
Поени од реакции
67
Сери и Богдан си одат а највероватно и Танкоски, така да Белистојановски, Хаџич и Калајџиевски 99% ќе бидат прекомандовани во прв тим од на лето.
Под знак се прашалник е Борзаш и Василев пошо на двата му истеква договорот. Василев можи да остани ама Борзаш не вервам, пошо тој дојде само ради ЛШ. Не вервам да остани за да игра ЛЕ.
Realno, jas sum razocaran od Borzas, mnogu malku vidovme od nego za kolku so se ocekuvase. Mozi zaradi to so e mlad ama ne se istakna kako lider pred da dojdi fitiljot spored mene.
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
267
Поени од реакции
577
Сери и Богдан си одат а највероватно и Танкоски, така да Белистојановски, Хаџич и Калајџиевски 99% ќе бидат прекомандовани во прв тим од на лето.
Под знак се прашалник е Борзаш и Василев пошо на двата му истеква договорот. Василев можи да остани ама Борзаш не вервам, пошо тој дојде само ради ЛШ. Не вервам да остани за да игра ЛЕ.
Mislam deka Birzas ima dvogodisen dogovor.
Okolu prefrlaneto vo prv tim, mislam deka za naredna sezona treba da se prefrlat samo Belistojanovski i Samoil
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.060
Поени од реакции
724
Ako bega Bogdan ,samo Belistojanoaki da se prefli, drugite samo na klupa kje okapat kako Gjorgoski..

Koj golman od Hrvatska ? Recimi Mandic masinata od Zagreb i ke nema podobro golmansko duo Mandic, Mitrevski
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
203
Поени од реакции
771
Ako bega Bogdan ,samo Belistojanoaki da se prefli, drugite samo na klupa kje okapat kako Gjorgoski..

Koj golman od Hrvatska ? Recimi Mandic masinata od Zagreb i ke nema podobro golmansko duo Mandic, Mitrevski
Дали сварно мислиш дека голман од негов калибар би дошол во клуб како Пелистер?
За него се тепат најјаките екипи во светот моментално...
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.060
Поени од реакции
724
Дали сварно мислиш дека голман од негов калибар би дошол во клуб како Пелистер?
За него се тепат најјаките екипи во светот моментално...
ko dojde eden Hendawy , zosto da ne huhuh
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.107
Поени од реакции
1.994
Na Ivic mislat za hrvat
Borzas treba da ostani
Bogdan nisto ne pokaza treba da se budali da go zadrzat a Belistojanoski cela sezona ne igra pa za da bidi prefrlen i zamena za Nenad
Samoil e okej da bidi prefrlen
Ke ja povtorime istata greska ako smenime pak 10 stranci so taka seriozen klub ne biva
Levo krilo lev bek i sreden sme okej treba eden desen bek i osloboduvanje od Bogdan i 2 novi golmani ete da recime Ivic i Mitrevski zameni za trite golmani sho si odat i tret piker ete Samoil
Sosema okej ekipa bez golemi promeni
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Јас мислам нема да има многу промени во тимот, ја научија лекцијата претходните години, 10 пушташ, 10 земаш нема голем ќар, само цел процес на адаптација.
За голман зошто да не и Томовски ? Митревски - Томовски и повеќе од идеална голманска двојка е, плус репрезентативци, на голманска позиција мислам не треба да се брза со странец....
Повеќето играчи и се под договор, Борзаш е под договор, првично останва, а дека не прикажа ништо до сега, не прикажа. Тајник, Цехте, Петровиќ, Василев највероватно ќе добие 1+1, Сери добро напредувал после повредата, дури Бранче размислувал да го користи и напад шо порано знајме кој придонес го даваше во напад, класичен шутер. Од македонските играчи браќата Атанасијевиќ, Костевски, Пешевски, Цветко, Фитиљ, Емко, манаскОфф.
Покрај голманите можно е да бега и Богдан со Танкосен. Така да за странец десен бек и десно крило, под опција крилото да е бек ап опција на Костески и да го одмара по потреба, не како со Радивојевиќ шо се напрај грешката, во најдобра форма на Костески го донесоја него и јово на ново детето, мора да се форсира Ненад и браќата следната сезона до максимум. Исто лев/среден бек ќе има опција за нов играч, ќе видиме како ќе оди со странците, за вгодина имаме 7 сигурни во тимот (ако останат Сери и Василев).
За префрлање од двојката мислам не треба никој, многу е рано и за Бели и Самоил, Самоил каде би играл кога веќе имаш 3 пикери во тимот ?
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
38
Поени од реакции
197
Јас мислам нема да има многу промени во тимот, ја научија лекцијата претходните години, 10 пушташ, 10 земаш нема голем ќар, само цел процес на адаптација.
За голман зошто да не и Томовски ? Митревски - Томовски и повеќе од идеална голманска двојка е, плус репрезентативци, на голманска позиција мислам не треба да се брза со странец....
Повеќето играчи и се под договор, Борзаш е под договор, првично останва, а дека не прикажа ништо до сега, не прикажа. Тајник, Цехте, Петровиќ, Василев највероватно ќе добие 1+1, Сери добро напредувал после повредата, дури Бранче размислувал да го користи и напад шо порано знајме кој придонес го даваше во напад, класичен шутер. Од македонските играчи браќата Атанасијевиќ, Костевски, Пешевски, Цветко, Фитиљ, Емко, манаскОфф.
Покрај голманите можно е да бега и Богдан со Танкосен. Така да за странец десен бек и десно крило, под опција крилото да е бек ап опција на Костески и да го одмара по потреба, не како со Радивојевиќ шо се напрај грешката, во најдобра форма на Костески го донесоја него и јово на ново детето, мора да се форсира Ненад и браќата следната сезона до максимум. Исто лев/среден бек ќе има опција за нов играч, ќе видиме како ќе оди со странците, за вгодина имаме 7 сигурни во тимот (ако останат Сери и Василев).
За префрлање од двојката мислам не треба никој, многу е рано и за Бели и Самоил, Самоил каде би играл кога веќе имаш 3 пикери во тимот ?
Според информациите и Василев ќе пали патиките.
Сери најверојатно ја обновил повредата на пријателска со двојката која ја играле неколку дена пред утакмицата со Вардар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom