Фан клуб: РК Пелистер

Член од
6 февруари 2011
Мислења
680
Поени од реакции
2.824
za edna nedela tri pati full salata polna: vardar, psz, mzt
pozdrav do site hejteri na sala...
silen pelister vo rakomet vo liga na sampioni ili liga evropa, so bitolsko-mkd baza koj nema da blesni kako vardar pa ke go snema, tuku ke ima edna konstanta...
silen pelister vo kosarka, koja nikogas ne bila poslaba vo mkd...
koncerti, kulturni nastani...
seto ova vo eden multinamenski sportski centar, koj ke bidi novoto lice na bitola...
taka od drugite gradovi ke idat kaj nas, a ne nie da odime vo boris trajkovski ili jane...
lani na mecot za titulata pelister vardar avtobusot transkop od prilep poln bese so luge za utakmicata, gi vidov kako slegvat i odat na utakmica, eden kup imase skopjani pred nas sedea i toa na ckembarskata tribina itn...
znaci treba samo mala iskra i dobar menagment i reklama...
Точно така за со Вардар и ПСЖ имаше луѓе од Свети Николе , Неготино дури со ПСЖ имаше срби дојдени да гледат ЛШ. Нов спортски мултифункционален објект му треба на Битола индиректно бенефит ќе има цел југозападен дел на Македонија. 3 пати распродадена сала во една недела е за секоја почит.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Тиквеш на 30сек до крај од мечот со напад за нерешено а претходно на 2 мин пред крај, имаа напад за водство.
Да не се повампиреше Трајковски ќе скинеа бод шо ќе беше за нас најдобар исход, ќе избиевме први на табела уште од 2 ро коло.
До последно коло ќе биди калакурница во плејоф и ќе се прат математики.
Не ме чуди и Алкалоид на крај да биди шампион, некако така ми оди работата.
Сега зависи се од нас... Имаме еден куп играчи, мора да ротира поќе Пурино.
"Втората " постава на мечот до ПСЖ му испрати јасна порака на Пурино а то е дека се желни и кадарни за игра и треба да дпбиваат подеднакво минутажа со сите играчи, посебно Танкоски и Павле А.

Пољакот против Бутел, од то малце шо го глеав на стрим, изигра супер во одрбана, во напад немаше придонес.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.380
Поени од реакции
5.735
za edna nedela tri pati full salata polna: vardar, psz, mzt
pozdrav do site hejteri na sala...
silen pelister vo rakomet vo liga na sampioni ili liga evropa, so bitolsko-mkd baza koj nema da blesni kako vardar pa ke go snema, tuku ke ima edna konstanta...
silen pelister vo kosarka, koja nikogas ne bila poslaba vo mkd...
koncerti, kulturni nastani...
seto ova vo eden multinamenski sportski centar, koj ke bidi novoto lice na bitola...
taka od drugite gradovi ke idat kaj nas, a ne nie da odime vo boris trajkovski ili jane...
lani na mecot za titulata pelister vardar avtobusot transkop od prilep poln bese so luge za utakmicata, gi vidov kako slegvat i odat na utakmica, eden kup imase skopjani pred nas sedea i toa na ckembarskata tribina itn...
znaci treba samo mala iskra i dobar menagment i reklama...
Ај бе шо ќе ти е сала арна е ова :shok2:
Тој муабет го прам овде од пред неколку години дека треба нова барем за 6к сала , без разлика какви ќе се успесите и на РК и КК во иднина , за тој регион барем неколку пати во годината ќе биди полна и спорт и концерти , па можи во иднина и други клубови од регионот тука да играт:toe:.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
125
Поени од реакции
515
Освен приватник а тој ни почина бог да го прости, не вервам дека друг би можел да напрај таков комплекс, во оштината не вервам незнам шо да е.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.267
Поени од реакции
5.103
Клучни ќе се гостувањата сегде,
Алкалоид-Охрид-Тиквеш. Не ме чуди овде и кој игра дома - победва. Вардар за брзо ќе го отпишат и од трката за 3 место.
Тиквеш сосема коректно речиси без грешка беше првите 15-20 мин, после влезе од грешка во грешка имаа 8:12, после то со почетокот на второто Алкалоид напрај серија 10:1 и имаше 18:13 не знам шо мислеше тука Раде, до душа фати и Трајковски некоја топка, после се вратија резултатски имаја и нерешено, а и последниот напад да ти го решава Манасков :facepalm: а Симиќ и Обина искинаја, особено црнчето е прејак играч за наша лига.
Во Кавадарци ја губат пулените на Киро, на крај и Охрид можи да е втор, топ екипа се и тие.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
757
Поени од реакции
884
Клучни ќе се гостувањата сегде,
Алкалоид-Охрид-Тиквеш. Не ме чуди овде и кој игра дома - победва. Вардар за брзо ќе го отпишат и од трката за 3 место.
Тиквеш сосема коректно речиси без грешка беше првите 15-20 мин, после влезе од грешка во грешка имаа 8:12, после то со почетокот на второто Алкалоид напрај серија 10:1 и имаше 18:13 не знам шо мислеше тука Раде, до душа фати и Трајковски некоја топка, после се вратија резултатски имаја и нерешено, а и последниот напад да ти го решава Манасков :facepalm: а Симиќ и Обина искинаја, особено црнчето е прејак играч за наша лига.
Во Кавадарци ја губат пулените на Киро, на крај и Охрид можи да е втор, топ екипа се и тие.
Тиквеш е екипа на Алкалоид.
Побрзо нас ќе не победат, отколку Алкалоид.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
19 април 2023
Мислења
179
Поени од реакции
209
Клучни ќе се гостувањата сегде,
Алкалоид-Охрид-Тиквеш. Не ме чуди овде и кој игра дома - победва. Вардар за брзо ќе го отпишат и од трката за 3 место.
Тиквеш сосема коректно речиси без грешка беше првите 15-20 мин, после влезе од грешка во грешка имаа 8:12, после то со почетокот на второто Алкалоид напрај серија 10:1 и имаше 18:13 не знам шо мислеше тука Раде, до душа фати и Трајковски некоја топка, после се вратија резултатски имаја и нерешено, а и последниот напад да ти го решава Манасков :facepalm: а Симиќ и Обина искинаја, особено црнчето е прејак играч за наша лига.
Во Кавадарци ја губат пулените на Киро, на крај и Охрид можи да е втор, топ екипа се и тие.
А Вие ќе бидете шампиони ,а Вардар кое место ќе биде?.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.609
Поени од реакции
70.097
Тиквеш е екипа на Алкалоид.
Побрзо нас ќе не победат, отколку Алкалоид.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Не тропај глупости. Секоја утакмица ја играат на егал до последна минута. Лани им скинаа бодови во Кавадарци, а годинава имаше и напад врз ракометарите на Алкалоид по што Тиквеш доби казна 2 утакмици без публика. И двете утакмици беа тензични, а и вчера неколку пати се зграбија на терен. Да биле пријателски настроени Алкалоид ќе им ја пуштеше тогаш утакмицата, затоа што ништо не им значеше, а на Тиквеш им требаше бод за да бидат пред Охрид.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.068
Поени од реакции
1.730
Вчера ја гледав утакмицата Алкалоид - Тиквеш. Па она Тино (Карасманакис) чудовиште ќе биде за брзо има наприцкано маса на него за 19 год баш малио отскокнува премногу, со Марковски добро беа уходани и се надополнуваа доста солидно со чување на пикер и превземање на бек. Го имам гледано мн посебно во младинска репрезентација но вчера против Тиквеш незнам мн зрело изигра, со право е прекомандуван кај киро.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Вчера ја гледав утакмицата Алкалоид - Тиквеш. Па она Тино (Карасманакис) чудовиште ќе биде за брзо има наприцкано маса на него за 19 год баш малио отскокнува премногу, со Марковски добро беа уходани и се надополнуваа доста солидно со чување на пикер и превземање на бек. Го имам гледано мн посебно во младинска репрезентација но вчера против Тиквеш незнам мн зрело изигра, со право е прекомандуван кај киро.
Лозарите сами се победија,Киро посебна приказна победвит и смуртен,бетер од Мурињо, на кого му пцуеше после поздравувањето....многу го толерирет судиите,не одит така некои тренери лесно добивет 2 мин кирката само усни опомени...се очеуват интересен плеј оф.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.068
Поени од реакции
1.730
Лозарите сами се победија,Киро посебна приказна победвит и смуртен,бетер од Мурињо, на кого му пцуеше после поздравувањето....многу го толерирет судиите,не одит така некои тренери лесно добивет 2 мин кирката само усни опомени...се очеуват интересен плеј оф.
Не дека се битолски судии али М&М солидно ја иссудиа утакмицата. Скептик бев али добро ја истераа.
Иста ситуација имаше со реакциите и Раде но кога доби жолт само крена рака да се извини.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Не дека се битолски судии али М&М солидно ја иссудиа утакмицата. Скептик бев али добро ја истераа.
Иста ситуација имаше со реакциите и Раде но кога доби жолт само крена рака да се извини.
Супер си судеа,само Кирката си имат место на движење не е на кванташки и Наче /делегатот требаше да им кажит дека претервит со реакциите....
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Ало Битола Бабам Битола,две тешки утакмици четврток-недела,се надевам на супер резултат во Германија,ама да ве победиме во недела во Битола и првенството ке е поинтересно а и Охрид во трка за 1 место.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
224
Поени од реакции
819
Договорен е Митревски и уште еден познат голман од Хрватска, барем такви се информациите шо стигнаја до мене.
Има најава за големи промени во составот за наредна сезона. Скоро сите странци си одат на лето.
Се надевам дека веќе имат ангажирано соодветни замени за нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom