Фан клуб: РК Пелистер

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Младиот голман на македонската репрезентација, Марко Кизиќ е нов ракометар на Еурофарм Пелистер за периодот од јуни 2021 до јуни 2024 година. 20-годишниот Кизиќ потпиша договор со битолскиот клуб и ќе ја зголеми конкуренцијата на голманската позиција.
Овој млад голман доаѓа од Вардар, висок е 190 сантиметри, а тежок 89 килограми. Кизиќ веќе има искуство од настапи во Лигата на шампионите, а во новиот клуб ќе се приклучи по завршувањето на сезоната. Официјалната презентација на Марко Кизиќ ќе се одржи пред почетокот на сезоната 2021/22 во Битола“, се вели во соопштението на битолскиот клуб.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Вчера те слушнаа за значката па не знаевме кој се нашите и сега ако го земат овај стапот шо го спомена за ореви чукање оти врв ќе му биди сијалици да менува во салата, тешко тебе ќе биди мисли му ја контраш
Инаку ова голманчето за прв тим го зедоја или за кај децата? На крајот излезе сите скопјани се за во Пелистер да дојдат само не признаваат уште федерацијата да му ја земиме и Киро да го вратат за ианет толку ќе биди михата ќе крени раце

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Kizic ima potencijal da bidi prv golman vo Makedonija, odlicen poteg kizic - hendavi polna kapa. Uste vo vardar pokaza golem potencijal samo ne go iskoristija.
Talevski ne mozi da dojdi posto gi imame mandalinic i kukulovski talpi na lev bek.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Кизич/Хендави јас мислам ќе е полн погодок тандем. Кизич е 20 години и е талент, остајте то шо зборат од 1961 темата демек вечити талент. Дечкото е премногу млад а има покажано знаење. Ракометните голмани врвот го имаат на 30+. Времето е пред него, добро е шо го зедовме наредниот бр1 голман на Македонија и во комбинација со квалитетен странец мислам е то то. Ко за старт браво за првиот трансфер
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
И овие незнат кај терат. Ќе изиграват полигон на репрезентација или ќе бркат титули и успех во Европа? Па маму му јебем потпишваш трет голман на главен конкурент. Да младо е детето, ваљда има и потенцијал, ама па не ќе изиграваме развоен клуб на Вардар или некој друг шо ќе има поќе пари од нас за некоја година. Овај синкир сонвал цел живот во Пелистер да игра. :kuracc:
Пропратна станица ко и на сите странци. Е сеа веќе ко сме пропратна станица земи искеширак уште некоја банка и донеси играч шо ќе има импакт на играта одма. А не да се трупаме со ојлевци,марковци,велковци,благојчиња. Се виде нивното, минус 10 со полураспаднат Вардар,а да не збораме за малце посериозни екипи ко Магдебург.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
И овие незнат кај терат. Ќе изиграват полигон на репрезентација или ќе бркат титули и успех во Европа? Па маму му јебем потпишваш трет голман на главен конкурент. Да младо е детето, ваљда има и потенцијал, ама па не ќе изиграваме развоен клуб на Вардар или некој друг шо ќе има поќе пари од нас за некоја година. Овај синкир сонвал цел живот во Пелистер да игра. :kuracc:
Пропратна станица ко и на сите странци. Е сеа веќе ко сме пропратна станица земи искеширак уште некоја банка и донеси играч шо ќе има импакт на играта одма. А не да се трупаме со ојлевци,марковци,велковци,благојчиња. Се виде нивното, минус 10 со полураспаднат Вардар,а да не збораме за малце посериозни екипи ко Магдебург.
Шо значи то пропатна станица на странци? Кој клуб не е привремен на странец? Дечко, до пред скоро ни на сон не ни идеја трансфери ко мандалинич, хендави и сл.... па сме биле пропатна станица. Нормално не сме најголем клуб на светот, за некој играчи ние сме врвот шо би го достигнале, за некој добра отскочна даска да заиграт германија и сл. Шо треба, ко ќе дојди странец да му дајме забрана за друг трансфер? Не ми си јасен шо сакаше да кажиш со паптна станица
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Шо значи то пропатна станица на странци? Кој клуб не е привремен на странец? Дечко, до пред скоро ни на сон не ни идеја трансфери ко мандалинич, хендави и сл.... па сме биле пропатна станица. Нормално не сме најголем клуб на светот, за некој играчи ние сме врвот шо би го достигнале, за некој добра отскочна даска да заиграт германија и сл. Шо треба, ко ќе дојди странец да му дајме забрана за друг трансфер? Не ми си јасен шо сакаше да кажиш со паптна станица
Заре ко можеше да остани оти да немој Мандалинич. :icon_lol:
Препрочитај, не кудам дека сме попатна станица, отрпнавме како навивачи на Пелистер дал ракомет, дал фудбал. Нема место за сентименталност. Муабетот ми беше веќе ко е таква ситуација порадо во тандем со Хендави би гледал стабилен и докажан голман него детево со петнајсе сениорски утакмици во животот. Пошто утре, другиден и едниот и другиот ќе заминат, вака моментално барем со некоја иљадарка поскап голман нема да се тресиме дека ако арапот закачил маларија и ќе нема кој да ни брани и да се крстиме во Кизич. Пелистер има потреба од играчи кои ќе му помогнат одма и кои ќе го кренат левелот на екипата. Тие шо се докажвање и развивање нека си играт кај Лазаров, Тинекс и тако даље. А овај моментално е таков, пошто да чинел немаше да го пушти Вардар.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Абе сите сакаме Ландин да му е партнер на хендави, a мандалиниќ замена на палмерсон. Дали знајме кој е реалниот буџет на Пелистер? Колку шо знам нема нигде официјален податок. Според договорот со општината, тие 250.000 евра шо Битола ги дава на еурофарм, клубот не смеј да ги троши на странци, него само на плати за македонски играчи. Така да, не гледајте само според желбите, него и реалните можности кој се. Ако имат можности за Дувњак би ризикувале со Перич? Вервам дека како управа нив најпоќе лош резултат ги боли. Ако ние како навивачи се изедовме пред тв со 1961 или магдебург, замислете на тие шо дале куп пари на тој тим како им било.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
Vo klubot se vlozvat neverojatni sumi sto dosega sme gi nemale vo istorijata na klubot.Ko ja praeja platformata demi rekoja skoro 1 milion evra kje e budzetot.. za nashi standardi toe neverojatno.. a i kako so rece @favorito nas nie tesko pred tv so gubime od 61va ama na tie so davat pari mu e uste potesko.. i jas mislam deka so ova sho se raboti vo klubot mozam da kazam deka e na nivo na evropski klub,edinstveno sto necini kaj nas e infrastrukturata momentalno. Poprofesionalen Pelister nikogas nebil!!!
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Абе сите сакаме Ландин да му е партнер на хендави, a мандалиниќ замена на палмерсон. Дали знајме кој е реалниот буџет на Пелистер? Колку шо знам нема нигде официјален податок. Според договорот со општината, тие 250.000 евра шо Битола ги дава на еурофарм, клубот не смеј да ги троши на странци, него само на плати за македонски играчи. Така да, не гледајте само според желбите, него и реалните можности кој се. Ако имат можности за Дувњак би ризикувале со Перич? Вервам дека како управа нив најпоќе лош резултат ги боли. Ако ние како навивачи се изедовме пред тв со 1961 или магдебург, замислете на тие шо дале куп пари на тој тим како им било.
Ајде сеа ќе се вадиме од контекст. Иљадарка му фалеше за Ландин, а само овие двата се голмани и накрај на овај падна одлуката...
Парите се тие, миљон, миљон и кусур, и ко ќе ги спичкаш на квантитет место квалитет пак ќе се чешаме оти од екипи од втор европски ешалон губиме со 10 разлика. Да не должам, лично Кизич не ми е трансфер по мерка, ако клубот има шампионски амбиции. Па можи и нема,второ место,второ кој ти го дава. :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Vo klubot se vlozvat neverojatni sumi sto dosega sme gi nemale vo istorijata na klubot.Ko ja praeja platformata demi rekoja skoro 1 milion evra kje e budzetot.. za nashi standardi toe neverojatno.. a i kako so rece @favorito nas nie tesko pred tv so gubime od 61va ama na tie so davat pari mu e uste potesko.. i jas mislam deka so ova sho se raboti vo klubot mozam da kazam deka e na nivo na evropski klub,edinstveno sto necini kaj nas e infrastrukturata momentalno. Poprofesionalen Pelister nikogas nebil!!!
Уште ојш на работа? Купи блок карти?
 
Член од
23 март 2020
Мислења
43
Поени од реакции
101
Факт е дека од кога е Штерјев во ракометот клубот шо го води секоја години оди напред можи не прај драстични скокој ама не назадува.
Таква и ова година шо мислам со едно трофејче ќе биди топ основа за подобри трансфери и подобра сезона вгодина со публика
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Не знам шо очекувате стварно, нема шо да должам и да се објаснувам, премногу летате во облаци очигледно! ЛШ нема да освојме за една сезона, ама ако се продолжи вака барем ќе имаме тим кој ќе игра таму, за мене е то поќе од доволно.
Да помини короната смрдена да манам едно пиво пред утакмица, да видам полна сала како некогаш и да гледам европска утакмица е се шо барам моментално.
Изгледа брзо заборајвте на кое ниво бевме до пред брзо!
Се гледа дека се работи на долг план и дека се сериозни луѓето, така да намалете ги малце апетите, се ќе биди полека!
Само ќе кажам браво за управата, клубот само оди во нагорна линија. Единствена замерка ми е за дресојте, треба поќе да се форсира зелена боја, ама ќе го средиме и то.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
696
Поени од реакции
908
420k od vauceri za dvata tima , 250k od opstinata , ne vervam poke od 700k da vredi ovoj tim taka da ne mislam deka nesto mn vlozvat,koj saka neka se kontri ama ta ke da e realnosta
 

Kajgana Shop

На врв Bottom