Фан клуб - РК Овче Поле

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Браво за вас. После Борец и Пелистер ќе биди тешка борвата за 3 место како шо ми изгледа.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Браво за вас. После Борец и Пелистер ќе биди тешка борвата за 3 место како шо ми изгледа.
Цел натпревар игравме без замени,играа само стартните ракометари(заради веќе познати причини),цел натпревар водевме 2-3 разлика,за на крај да ни поведат 26:25,дадовме гол,израмнивме.Во последната минута се одбранивме и имавме шанса за победа,но остана 26:26 по неуспешниот цепелин
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Пак доста добар резултат за вас со оглед дека влеговте од Прва лига и игравте против Пролет екипа која се надева на излез во Европа за следната сезона/
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Aјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјј значи како успеаја судиите да го сменат текот на играта ....... едвај се извлекоа тинекс од пораз и тоа можеше да биде со 5-6 разлика ако не им потпомогнеа судиите со неколку глупо досудени пенали и одземени топки, итн....... едноставно искусните прволигаши секогаш се миленици на судиите што да се прави али ако ..... Овче Поле докажа дека не е запотценување ако успеавме да изиграме вака со тинекс без проблем ќе ги прегазиме Преспа,Битола ,Драчево, Металург Јуниор а и нека не се силат многу Борец и Куманово и тие не се ништо подобри,... од кумановци во пријателската утакмица во куманово изгубивме 2 разлика ама дома ги тепавме 10 никогаш не се знае ! ;)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Aјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјјј значи како успеаја судиите да го сменат текот на играта ....... едвај се извлекоа тинекс од пораз и тоа можеше да биде со 5-6 разлика ако не им потпомогнеа судиите со неколку глупо досудени пенали и одземени топки, итн....... едноставно искусните прволигаши секогаш се миленици на судиите што да се прави али ако ..... Овче Поле докажа дека не е запотценување ако успеавме да изиграме вака со тинекс без проблем ќе ги прегазиме Преспа,Битола ,Драчево, Металург Јуниор а и нека не се силат многу Борец и Куманово и тие не се ништо подобри,... од кумановци во пријателската утакмица во куманово изгубивме 2 разлика ама дома ги тепавме 10 никогаш не се знае ! ;)
И Пелистер да не мислите да го добиете дома ?
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
РК Драчево - РК Овче Поле МИ 02.10.2011 17:30
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
ЏОА КИЛ се во ефикасноста Овче Поле...:X3:
Секоја утакмица 35+:D
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Сме водиле и 14 разлика, ама финишот се одиграл лагано, и домаќините намалиле :D

Следен натпревар, во Сабота на домашен терен со РК Борец... Ќе биде интересен натпревар :D
 
M

MrzaRules

Гостин
Сме водиле и 14 разлика, ама финишот се одиграл лагано, и домаќините намалиле :D

Следен натпревар, во Сабота на домашен терен со РК Борец... Ќе биде интересен натпревар :D
богами интересен...штета шо нема да ви дојдеме на гости поради бојкотот...инаку уште поинтересен ќе беше...али ќе надокнадиме...инаку колку е капацитетот на салата кај шо игра О.Поле..?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
богами интересен...штета шо нема да ви дојдеме на гости поради бојкотот...инаку уште поинтересен ќе беше...али ќе надокнадиме...инаку колку е капацитетот на салата кај шо игра О.Поле..?
Салата е од тие од Агенцијата за Млади и Спорт, некаде 500 души собира, за кошарка собира и до 700, поради ставањето столчиња зад кошевите :D... Така да, и да не сте во бојкот, незнам колку би ви дозволиле гостување, бидејќи нема услови... А, би било интересно да дојдете, ама јбг :)...
 
M

MrzaRules

Гостин
Салата е од тие од Агенцијата за Млади и Спорт, некаде 500 души собира, за кошарка собира и до 700, поради ставањето столчиња зад кошевите :D... Така да, и да не сте во бојкот, незнам колку би ви дозволиле гостување, бидејќи нема услови... А, би било интересно да дојдете, ама јбг :)...
ни следува 10% од капацитетот на салата...дозволиле или не следува...колку шо ги знам правилата...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
ни следува 10% од капацитетот на салата...дозволиле или не следува...колку шо ги знам правилата...
И јас знам дека има(ше) такво правило, дали уште важи незнам... Кај нас е малку специфична работата, оти нема трибина од позади голот, или пак на спротивната страна... Доколку има гостински навивачи, ќе треба 50 места за вас (пример) и уште 50 за полиција, обезбедување... Доколку важи уште тоа правило, тогаш ќе се снаоѓаат некако надлежните за тоа :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Во оваа држава не важат ПРАВИЛА кога се работи за навивачи...
Какви 10%,какви 25.17%:D...
Ќе биди како шо ќе кажат СИНИТЕ МОМЦИ.....или подобро ваква формула НЕСПОСОБНИ ФЕДЕРАЦИИ+НЕСПОСОБНА ПОЛИЦИЈА=МАКЕДОНСКИ СПОРТ И "НАВИВАЊЕТО" НА СПОРТСКИ НАТПРЕВАРИ....."....
Ланската забрана за гостување на ракометни утакмици,ако знаат зошто ја донесоа оние слепците од РФМ,јас ќе се прекрстам.....
Колку сме назад,и сами не сме свесни...:tapp:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Во оваа држава не важат ПРАВИЛА кога се работи за навивачи...
Какви 10%,какви 25.17%:D...
Ќе биди како шо ќе кажат СИНИТЕ МОМЦИ.....или подобро ваква формула НЕСПОСОБНИ ФЕДЕРАЦИИ+НЕСПОСОБНА ПОЛИЦИЈА=МАКЕДОНСКИ СПОРТ И "НАВИВАЊЕТО" НА СПОРТСКИ НАТПРЕВАРИ....."....
Ланската забрана за гостување на ракометни утакмици,ако знаат зошто ја донесоа оние слепците од РФМ,јас ќе се прекрстам.....
Колку сме назад,и сами не сме свесни...:tapp:
И на кошарка лани исто така укинаа, абе нема врска... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom