Фан клуб - РК Овче Поле

Дискусија во форумот 'Ракомет' започната од Xackep, 15 октомври 2009.

 1. Xackep

  Xackep

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  16
  Значи ракометниот машки тим Овче Поле моментално игра во Македонската Прва лига и се наога на првото место на табелата ...

  Се надевам на успех и влез во Супер лигата =))
   
 2. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.841
  Допаѓања:
  1.186
  Нешто повеке, историја достигнувања почеток ??
   
 3. bakigvg

  bakigvg

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  1.610
  Допаѓања:
  866
  Dali Rk Ovce Pole go ima istiot sponzor sto go ima i KK Ovce Pole? Vo sekoj slucaj odlicno za vas po kosarka ke gledate i superligaski rakomet od idnata godina, barem se nadevam.
   
 4. Xackep

  Xackep

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  16
  Не е истиот спонзор .. =] Се надевам и јас нa влез во супер лигата :D

  РК Овче Поле - РК Драчево 36 - 28 .. 5-та победа по ред на Овче Поле :vozbud:
   
 5. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.516
  Допаѓања:
  6.722
  не не... РК.Овче Поле го финансира општината(градоначалникот) плус 2-3 локални спонзори и сега за сега одлично ни оди имаме седум од седум, мислам дека квалитетот на ракометарите на О.Поле не треба да се оспорува и сигурен сум дека ќе влезат во супер лига ама работата е дали ќе имаат пари за во супер лига, па како што правеа 4-5 години уназад до пола сезона се на првите две места потоа продаваат утакмици бидејќи се свесни дека немаат пари за супер лига, само да напоменам дека во тимот имаме играчи кои играле за младата репрезентација на Македонија и некои од нив имаат искуство од супер лига:helou:
   
 6. mr.cornelius1

  mr.cornelius1 И ОНДАК ТО..

  Член од:
  1 ноември 2009
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  14
  абе ќе ми објасни ли некој за тепачката вчера ,што било некој извадил пиштол,сите се степале
  ќе ми објасни ли некој што присувствувал подетално за овој настан
   
 7. Tomasino

  Tomasino Tomas Snow

  Член од:
  19 март 2009
  Мислења:
  9.059
  Допаѓања:
  17.776
  E па кога им се дозволува на секакви да се занимаваат со спорт и ракомет-не треба да не чуди шо некој се дрзна и тоа да го направи.
  Најлошо е шо играчот бил полицаец:tapp::tapp::tapp:
  Мора да се преземат најдрастични мерки против овој таканаречен спортист-и тој доживотно да биди отстранет од спортските терени.
  Ако го остават да игра повторно,не дај боже ќе му пикни пак филмот и ќе испука некој на терен,е дури тогаш ќе биди трагедија.:tapp:
   
 8. St3

  St3

  Член од:
  3 ноември 2009
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  8
  Koj idiotizam sega citav na A1.
  Dozivotna zabrana za bavenje so zport za idiotot so pishtolot. :tapp::tapp::tapp::tapp:
   
 9. mr.cornelius1

  mr.cornelius1 И ОНДАК ТО..

  Член од:
  1 ноември 2009
  Мислења:
  773
  Допаѓања:
  14
  треба да биде суспендиран од работа +
  мислам дека им нашле 3 пиштоли
  тој што го извадил бил полицаец во кисела вода
  каков срам ццц
  али мислам дека пред вадењето на пиштолот биле претепани од наште
  ќе им ебам Албанците:aplauz:
   
 10. RaZ-R

  RaZ-R Артилерец

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  3.208
  Допаѓања:
  1.952
  :smir::smir::smir::smir:
   
 11. ManowaR

  ManowaR

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  5.607
  Допаѓања:
  3.220
  Вистина само Овче Поле го казниле, а Ринија не?
   
 12. InF3cTeD

  InF3cTeD Гостин

  ќе дојдат недела шипците во Велес...мамицата ќе им се расплаче
   
 13. Гробар Мкд

  Гробар Мкд Не дамо Титулу !!!

  Член од:
  19 ноември 2008
  Мислења:
  5.335
  Допаѓања:
  1.442
  Значи немам зборови доколку е така, што треба некој од шипците да убие некој за да се превеземат мерки против нив, или...? Ц ц ц и ние имаме федерација :kesa:
   
 14. ManowaR

  ManowaR

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  5.607
  Допаѓања:
  3.220
  Така разбрав од бивши играч на Млаз Богданци (изглеа така им беше тимот:))
   
 15. InF3cTeD

  InF3cTeD Гостин

  само колку да ви кажам денеска Ринија беше торпедирана во Велес со над 15 разлика....и да пиштолџијата беше на трибини :vozbud:
   

Сподели преку: