Фан клуб - РК Металург

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Сега се враќам од утакмица.....лоша утакмица.Најмногу ради судиите.Типците се изгубија,па мене да ме ставеа таму ќе судев подобро.Прво малце го заебаваа Металург,па кога им се направи јак притисок на судиите го оштетија Загреб.На крај пред голот,судијата веќе сигнализираше фаул,пред да падне голот во последната акција,така да за таа одлука не може да им се замери.Се надевам дека веќе на вакви судии нема да им се дава да судат.
Металург добар,Загреб малце по очекувањата.Ниту еден играч во двете екипи не може да го издвојам,можеби Мариќ пикерот на крај он ја стопи предноста со 3 гола по ред.Кај Металург Станиќ прво име, Козлина исто солидно изигра.Другите и кај двете екипи не се покажаа нешто многу. Очекувано тврда утакмица,одбраните се единственото нешто денеска и кај двете екипи што штимаше.
Иначе ме зачуди публката и на почетокот и на крајот им даде на сите играчи на Загреб аплауз,а најмногу на Балиќ.Човекот е стварно посебна сорта............
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Конечен резултат ако може некој да каже? Бидејќи бев гледав Овче Поле-Пелистер :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Нер знам кој од кого препишува, ама мисалм дека тв алфа од почеток до крај ова го кажа за дербито металург - загреб :D

http://www.sportsport.ba/rukomet/bez-pobjednika-u-derbiju-seha-lige/68145

останати вести

Rukometašima Zagreba bod, poraz Nexea

http://www.tportal.hr/sport/ostalisportovi/159359/Rukometasima-Zagreba-bod-poraz-Nexea.html

"Rat u Skoplju" bez pobednika - Metalurg i Zagreb remizirali

http://www.balkan-handball.com/seha/rat-u-skoplju-bez-pobednika-metalurg-i-zagreb-remizirali

cervar-ih-nadmudrio-zagreb-izvukao-bod-u-makedoniji

http://www.index.hr/sport/clanak/cervar-ih-nadmudrio-zagreb-izvukao-bod-u-makedoniji/582694.aspx

Červar uletavao na parket, Obrvan isčupao bod

http://www.vecernji.hr/sport/rukomet/cervar-uletavao-parket-obrvan-iscupao-bod-clanak-345988
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Лино зверот, како го бркаше Маки по терен:pos:
Па уште и Драганчо од горе од ложата скокна да си го одбрани баткото:D
Нема лабаво со Лино...
Аман од овие Начевците,ако не едниот тогаш е другиот,нема куртул од нив:D
За судиите шо да кажам..ОЧАЈ...:tapp:
Бетер од нашите судии,послаби судии немам видено одамна.....
Со лакто оди Балиќ на Козла,судат престап,Мојсо оди на Хорват со шамари го мава,пак судат престап....:eek:
Компензации,компензации...бла,бла...:ROFLMAO:
Чист гол на Ракчевиќ поништија при крајот....
Голот на Козлина на крај беше оправдано поништен....
Ја изгубија утакмицата од контрола....
За Металург,игубија речиси добиен меч...
Неколку наивни исклучувања,промашени зицери еден куп,посебно на Манасков Џуниор....баш кога се решаваше мечот...
Колку само е зелено детево значи:D
Се губи во извишувањето,се витка како змија,губи сила во скок,и кога треба да ја пласира топката се НАСАДУВА...
Како само си го работат искусните голмани,му оставаат простор малку и баш таму шутира,то ти е неискуство...:D
Има уште сомуни да јади.....премногу го форсираат....убав тој на тато:D
Станиќ и Мојсо одлични,и Козлина беше на ниво,Марковиќ камен...се изгуби...
Не можи да се снајди против јаки одбрани,него му треба отворен пат кон голот,за отворен шут,вака ако му сметаат при шут,ако го шлакаат,губи сила и прецизност во ударот и нема ефект....
Досега ова беше најтврдата утакмица на Металург оваа сезона.вчера добија такви шамарчиња,како шо не добија во сите мечеви од ЛШ.....
За Загреб..
Балиќ,машина е чоекот....се добива впечаток дека ако сака можи сам да игра против секој тим...:pipi:
Сепак немаше подршка од другите,освен пикерот Мариќ...другите слабо...
Копљар,од одличен во некои шутеви,до очаен....најслаба карика е во цел тим..
Голманите феноменални.....има иднина Загреб тука...
Се на се,одличен меч,иако со многу грешки..
Ваков ракомет сакам да гледам,машки,со контакти,со одбрани на голмани....
Со јаки одбрани...ова е убавината на играта,,,
Ако се завршува секој меч 35-35,и со контри на секои 10 секунди не е тоа ракомет...:D
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
МАнасков е зелено будало,ама се гледат дека имат предиспозиции за крило,одраз малте не ко Лук Абало.Само вчера дадоја еден кадар Мојсо кај шо му викат нешо,и го фати за дрес,реков ќе му ја лупнит тука една :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Манасков е страшно брз и има одличен скок,но нема баш некоја најмирна и најмека рака.Го гледав Штрлек на загревање какви шутеви вади,како брзо шутира,финти колку има.Па и седмерецот што го даде (многу убаво го видов тоа,баш седев во линија со тие 7 метри) не можев да верувам под каков агол му влезе топката.Таква рака Дејан нема.....он во кариерата ќе даде многу голови од контри,но многу голови од тешки агли слабо.
--- надополнето: Nov 14, 2011 4:06 PM ---
Копљар,од одличен во некои шутеви,до очаен....најслаба карика е во цел тим..
Голманите феноменални.....има иднина Загреб тука...
За се се согласувам со тебе,освен за овие работи.Копљар на мое изненадување е многу напреднат.Веќе помалку се има ослободено од тој страв да влезе и да шутне,шутот му е каде каде поправен,а игра доста добро во одбрана.Знам неколку пати Мојсо и Миркуловски ко мали деца ги фати и ги крена.Најдобар стрелец кај Загреб беше,а шутевите освен 1 кој стварно беше комедија беа добри.Кога на никој не му одеше,само он даваше голови.Многу позитивно изненадува Копљар оваа сезона.Не е светска класа,ниту ќе биде тоа некогаш,но стварно израснува во солиден играч.
Голманите се просечни,бар во европски рамки.Нема тука нешто посебно кај нив.Пешиќ имаше неколку добри одбрани,али се друго што фатија двајцата беше ради добрата одбрана пред нив.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Гледам по нетот Манасков Сениор рипнал да се тепа со Лино Червар... Стварно е ова или некоја глупост е? :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Гледам по нетот Манасков Сениор рипнал да се тепа со Лино Червар... Стварно е ова или некоја глупост е? :)
Па штом го има на фејсбук, да мора да стиснеш лајк па да пратиш invite requests за да го видиш тоа, значи е без везе.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.893
Поени од реакции
9.353
Па штом го има на фејсбук, да мора да стиснеш лајк па да пратиш invite requests за да го видиш тоа, значи е без везе.
Iskreno ne bi me cudilo da izreagira taka. Manaskov senior bas i nema nekoja intelicencija. E sea so ogled na toa deka Lino ima obicaj koga nekoj ke utne zicer ili ke naprai nekoja greska da mu se stai u faca i da go prevaspitava, ne me cudi Manaskov seniorov da izregiral kao kromanjonac.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Од каде може да набавам билет за дуелот со Костанца? Бев во салата „Борис Трајковски“, ми рекоа дека билетарата воопшто не работи. Тобако можеби...?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom