Фан клуб - РК Металург

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Супер играат. Се изненадив искрено.

Сигурно ке паднат сред Автокоманда...и они и Барселона!
:vozbud:

И покрај почетничките грешки на моменти, момците сфатиле дека и Кил е екипа составена од ист број на ракометари ко и Металург, луѓе со по две раце, нозе и глава...

Напред наши!
Само храбро!

Ако подобриме игра за 20% и судиите не остават на мира....може и да ги тепаме, зошто да не?!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
:vozbud:

И покрај почетничките грешки на моменти, момците сфатиле дека и Кил е екипа составена од ист број на ракометари ко и Металург, луѓе со по две раце, нозе и глава...

Напред наши!
Само храбро!

Ако подобриме игра за 20% и судиите не остават на мира....може и да ги тепаме, зошто да не?!

А тоа значи дека треба да ги прекинеме нивните опасни контри од кои даваат лесни голови.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Мило ми беше што им го закачи борко од гол в гол.Знаев дека ќе се случи такво нешто имав предосеќај.Ајде момци храбро во второ полувреме.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
толку беше од квалитето што го имаме си дојде голема разлика губиме со 19 разлика.


и овој резултатр само може д ане плаши дека на светско ќе не пунат.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не ми се верува како аматери се толку наеднаш да ги наполнат :(
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Одлична игра. Покажаа квалитет, кој се надеваме во иднина ке донесе поголеми резултати.

Незнам што толку се палите...Гил се европски вицепрвак. Нешто што е Челзи во фудбал.


Браво момци!
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Тууууууу знаеш шо е 9 разлика на гости кај кил а коефициент 1.01 не сметаат овие од кај ли се дојдени ние им извадивме 9 разлика ама ептен зицери утињаат у пм.
Инаку презадоволен сум.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Супер играат. Се изненадив искрено.

Сигурно ке паднат сред Автокоманда...и они и Барселона!
Сериозен си или? Ќе играт во Борис Трајковски.
Инаку играта и на мене ми се допадна.Само многу се брзи, додека да трепнеш си примил гол
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
значи да сумираме, решавачки беше лошиот старт на втарото полувреме на металург каде прими 6 а даде 1 гол и тешко е да с еигра против толкава разлика од 9 гола. ианку ако се спореди играта на металург од пред две години сега малку е подобрена, сепак металург е релативно нов, млад клуб кој нема искуство во овакво натпреварување.


и секако прашање до треенрот, зашто не го стави да брани брестовац затоа што ристевски имаше скромни 8 одбрани?
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
На моменти се покажаа како рамноправен ривал на европскиот првак, на моменти прикажуваа како изгледа една неискусна-неуиграна екипа. Вторите моменти беа почести од првите, затоа резултатот е каков што е. Сепак јас сум задоволен од тоа како изиграа, бидејќи покажаа дека има надеж за ракометот дека и Македонија е голем играч на европската сцена. Малку пристрасност од судиите, сепак реномето на Кил е ОГРОМНО, малку брзоплетост во играта на Металург, неискористување на играч плус, каснење во контри, трема и паѓање под имресии од самиот звук на К-И-Л... но, ајде да бидеме оптимисти, ќе се средат момците. Со еден класа играч кој ќе повлече во клучните моменти и со подобар стратег овој тим може да стигне меѓу најдобрите 4 во Европа. Браво за Металург. :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Odlicni sme,samo taka da prodolzime.Ako se namalat tehnickite greski ke se stigne do dobri rezultati.Samo napred
 

Kajgana Shop

На врв Bottom