Фан клуб - РК Металург

Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Uzas e odbranata, napadot funkcionira blagodarenie na individualniot kvalitet na igracite, nisto se nema sraboteno od trenerot...
Автоматски споено мислење:

Serafimov gi unisti avstrijcite vo vtoriot del a ovoj intelektot trenerot zema go izvadi... :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Uzas e odbranata, napadot funkcionira blagodarenie na individualniot kvalitet na igracite, nisto se nema sraboteno od trenerot...
Автоматски споено мислење:

Serafimov gi unisti avstrijcite vo vtoriot del a ovoj intelektot trenerot zema go izvadi... :facepalm:
Серафимов има напредок (да не го урочам) и стварно голем дел од тие негови шутови потсеќаат на Кире. Ама мора уште да работи и кондиционо и на шут.

Тренеров е крш. Од однос до водење. Не знам како не го задршаа барем Кастратовиќ. Безвезе е да не победат против тим во кој главен играч е дебелиот Вагнер. Еден анонимус Дибек или Дабек ги наполни. :cenzura:
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Серафимов има напредок (да не го урочам) и стварно голем дел од тие негови шутови потсеќаат на Кире. Ама мора уште да работи и кондиционо и на шут.

Тренеров е крш. Од однос до водење. Не знам како не го задршаа барем Кастратовиќ. Безвезе е да не победат против тим во кој главен играч е дебелиот Вагнер. Еден анонимус Дибек или Дабек ги наполни. :cenzura:
Не се дотолку отепани Фиверс, имаат 3 репрезентативци во тимот, баш Вагнер, младиот лев бек Хутечек и едно десно крило.

Физички беа појќе спремни и мора да се ротира само не се вади така Серафимов таман кога зараде 4 гола во 4 напади, за на негово место да го играт Хорват а на место на Хорват да игра Шилегов, во момент кога натпреварот се кршеше му ја еба серијата и на Серафимов а и со то ја прокоцка утакмицата.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Не се дотолку отепани Фиверс, имаат 3 репрезентативци во тимот, баш Вагнер, младиот лев бек Хутечек и едно десно крило.

Физички беа појќе спремни и мора да се ротира само не се вади така Серафимов таман кога зараде 4 гола во 4 напади, за на негово место да го играт Хорват а на место на Хорват да игра Шилегов, во момент кога натпреварот се кршеше му ја еба серијата и на Серафимов а и со то ја прокоцка утакмицата.
Trener im treba na Metalurg, ovoj ne znae da postavi odbrana, kako mu trgna na Serafimov mozese komotno da stegne 10 komada i da ja zabetonirase pobedata uste vo toj del, ama gluposta na trenerot go napravi svoeto pa spored igrata vo prviot del i nereseno ne e taka loso sto izvadija.
Dobar im bese ovoj Hutecek, golem talent na avstriskiot rakomet, igrase i na EP.
Ima dobri opcii Metalurg vo napadot, im treba samo normalen trener koj ke znae da postavi odbrana i rezultatot sam ke si dojde.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Каков поклон за Тиквеш и надеж за нив дека ќе одат во плеј-офот (зошто да не.. нека има екипа од Кавадарци таму). :pos:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592

Добро би било да се оствари трансферот за Талески. Мора да фати некаков континуитет на клупско ниво за да се врати во колосек. Сеуште е релативно млад, но до него е дали ќе му тргне. Без амбиција и сериозна работа никаде не ти даваат загарантирана минутажа.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665

Добро би било да се оствари трансферот за Талески. Мора да фати некаков континуитет на клупско ниво за да се врати во колосек. Сеуште е релативно млад, но до него е дали ќе му тргне. Без амбиција и сериозна работа никаде не ти даваат загарантирана минутажа.
Taleski gazese vo Metalurg pod palkata na Cervar, ovoj aktuelniot dibek ne veruvam deka znae da motivira igrac.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Taleski gazese vo Metalurg pod palkata na Cervar, ovoj aktuelniot dibek ne veruvam deka znae da motivira igrac.
Проблемот е што моментално ни еден тренер неможе да го мотивира Талески.
Дечкото е тотално надвор од форма и нема апсолутно никаква самодоверба,се надевам и јас дека ќе се подобри малку во Металург и дека ќе се врати барем на некое ниво на кое беше пред 3-4 години.
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
Дупјачанец машала или пред пораѓање е со близнаци или на секоја слава во Скопје бил зимава и строго сарми и руска салата. Ама и Шилегов изгледа правел друштво по слави - и тој мешлак пуштил.
Тренеров одбрана дефинитивно не ги учел.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Mitic iskina 7 gola :bravobe:
Автоматски споено мислење:

Mitic iskina 7 gola :bravobe:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Не се толку лоши играчите колку што е катастрофална играта. Тренерот е теле, не може ни да ги уигра, ни да ги мотивира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom