Фан клуб - РК Металург

Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Што е до мене одма би го земала..и судбоносното ДА би му го кажала :pipi: :love:
А за таа од Ларвик kein problem ;) Сите напори ќе ги дадеме и ќе ја донесеме дури и за репрезентација ќе игра ... хахахах :pos:
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
[DOUBLEPOST=1404174172][/DOUBLEPOST]Е ова не го знаев, Станиќ бил клаустрофобичен и далтонист? o_O
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2013
Мислења
103
Поени од реакции
69
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Добро е што донесовме десен бек кој што ќе го заменува Ренато ако се премори или во случај да не му тргне, овој Липовина заедно со Борозан се сметаат за најголеми таленти во Црна Гора така да добивме играч кој што може да прерасне во врвен десен бек и во иднина кога ќе го нема Ренато да се подпреме на него.
Искрено не посакував да ангажираме голман, сакав да му се даде шанса на Митревски, но во екипа со високи цели потребно е да се има 3 квалитетни голмани.
Пецаковски најверојатно ќе се врати во Зомимак, се чека само уште официјална потврда.
 
Член од
31 август 2013
Мислења
103
Поени од реакции
69
Штетa зa Пецaкoт штo неуспеa дa се нaметне кaј Линo.
Пo зaминувaњетo нa Рaде oчекувaнo беше дa се пoтпoлни гoлмaнскoтo местo. Негo се нaдевaм декa ќе се испaзaрaт сo Пaртизaн зa Мaрсениќ или пaк зa некoј друг пикер, сaмo дa не oстaне кaкo изминaтaвa сезoнa.
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Штетa зa Пецaкoт штo неуспеa дa се нaметне кaј Линo.
Пo зaминувaњетo нa Рaде oчекувaнo беше дa се пoтпoлни гoлмaнскoтo местo. Негo се нaдевaм декa ќе се испaзaрaт сo Пaртизaн зa Мaрсениќ или пaк зa некoј друг пикер, сaмo дa не oстaне кaкo изминaтaвa сезoнa.
Да ја завршиме задачата на златната рипка ... можеби другите што ќе прочитаат нема да ја разберат финтата со рипката ама само да се оствари желбата другото не е проблем :P
Преку посебен начин се бара во Металург да се донесе нов пикер, да не се остане со Димовски како прв :P и тоа може да биде било кој само да е квалитетен и бидејќи цел Металург е Екс-Ју тим не верувам дека ќе се донесе некој играч од други простори.
@Шмиргла не ми текнува некој од памет што би го пишала, ако имаш некој пиши го :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.593
Поени од реакции
69.925
Читаат од форумов вашиве, Липовина беше откриен од кајгана Вардаровиот скаутинг тим :icon_mrgr:
Беше на нашата листа на желби, и Вујо после изрази желба да го купи, ама го сменија и ништо не испадна од трансферот :D
Криво ми е дека баш кај вас отиде, ама баш ме интересира како ќе се снајде :icon_mrgr:

За пикер може Папата да си го земете, и така ќе си одел од Пелистер :icon_mrgr:
Само побрзајте, Струмица ќе ви го купи пред вас :X3:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.050
Поени од реакции
7.806
Што се не ќе прочита човек: ЕХФ мафијата намерно го казни Вугринец оти играме прво со ПСЖ а лани ги тепавме.:facepalm:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Прво се даде распоредот на натпревари, во којшто се виде дека Металург прво игра со ПСЖ дома, а по некој ден и одлука дека ЕХФ го суспендира Вугринец на еден ден. А имаа толку време, после црвениот картон, да одлучат дека ќе го суспендираат Вугринец на еден натпревар неиграње.

Хммм...
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.317
Поени од реакции
6.558
Прво се даде распоредот на натпревари, во којшто се виде дека Металург прво игра со ПСЖ дома, а по некој ден и одлука дека ЕХФ го суспендира Вугринец на еден ден. А имаа толку време, после црвениот картон, да одлучат дека ќе го суспендираат Вугринец на еден натпревар неиграње.

Хммм...
Не се правете со сила будали. После ќе се чудите зошто за некои работи ви се смеат навивачите на Вардар. Си има јасно познат редослед кога за што се одлучува. Јасно беше дека Вугринец ќе биде суспендиран за првиот натпревар уште од лани. Тоа што случајно се погоди да е ПСЖ нема никаква врска.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Не се правете со сила будали. После ќе се чудите зошто за некои работи ви се смеат навивачите на Вардар. Си има јасно познат редослед кога за што се одлучува. Јасно беше дека Вугринец ќе биде суспендиран за првиот натпревар уште од лани. Тоа што случајно се погоди да е ПСЖ нема никаква врска.
Јасно е дека за директен црвен картон се добива еден меч суспензија, но тоа не важеше за играчот на Хамбург (не се сеќавам на името) кога скоро да му извади око на Дибиров во првиот натпревар на Вардар против Хамбург, па Дибиров не можеше да игра во реваншот.

Ако Вугринец добил еден меч суспензија заради приговор, а не заради груб прекршок, дали тоа значи, според правилата, дека ако му искоментираш нешто на судијата добиваш суспензија еден натпревар, а ако осакатиш друг играч, за тој да не може да игра на следниот натпревар, *не* добиваш суспензија од еден натпревар? Ако е така, тоа треба да биде пропишано со ракометните правила (со коишто, ете, јас не сум довоно запознаен).

Дали е?
 
Член од
31 август 2013
Мислења
103
Поени од реакции
69
Да ја завршиме задачата на златната рипка ... можеби другите што ќе прочитаат нема да ја разберат финтата со рипката ама само да се оствари желбата другото не е проблем :P
Преку посебен начин се бара во Металург да се донесе нов пикер, да не се остане со Димовски како прв :P и тоа може да биде било кој само да е квалитетен и бидејќи цел Металург е Екс-Ју тим не верувам дека ќе се донесе некој играч од други простори.
@Шмиргла не ми текнува некој од памет што би го пишала, ако имаш некој пиши го :D
Е ајде да ја завршиме работава со златната рипка :X3: Чекирам утрово на страната на нашиве и ништо од чаролијата на златната рипка :pos: и сега што правиме :unsure: ајј да видиме може преку викенд ке има бинго информација, но ако не падне бингото у понеделник го палам тавчето :свиркам: ;)
Изгледа си во право, ако донесат нов пикер највероватно ке биде некој од Ех Ју. Ако не излезе работава со Марсениќ ете нека го земат Ќориќ од Загреб, млад играч и талентиран (дека рече се подмладуваме) иако цврсто стојам на она што претходно го напишав за посикусен волк на пикерска позиција, ке треба искуство за ЛШ.
Читаат од форумов вашиве, Липовина беше откриен од кајгана Вардаровиот скаутинг тим :icon_mrgr:
Беше на нашата листа на желби, и Вујо после изрази желба да го купи, ама го сменија и ништо не испадна од трансферот :D
Криво ми е дека баш кај вас отиде, ама баш ме интересира како ќе се снајде :icon_mrgr:

За пикер може Папата да си го земете, и така ќе си одел од Пелистер :icon_mrgr:
Само побрзајте, Струмица ќе ви го купи пред вас :X3:
Читаат, читаат! И треба да читаат, и не само нашите туку и од другиве екипи а сигурно и профилчиња си имаат :D . Папата велиш, лично мене Папата не ми го фаќа око :D

Штета ке биде неиграњето на Вугринец со ПСЖ. Очекувано беше дека нема да остане така неказнет, реално гледано не му требаше да направи таква глупост за сега да ја бараме вината кај ЕХФ. Ајј да видиме како ке се покаже Липовина, ке мора сам да го понесе теретот на таа позиција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom