Фан клуб - РК Металург

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Јас разбрав од добар извор од Скопје дека картите ги делеле и на играчите од кој најголем дел ги земал Ванчо Димовски, сега вие дали ќе верувате или не тоа е ваше право...

П.С. Дајте некој гратис бе :D Да дојдиме неколку битолчани да згрмиме на ИЗЛЕЗИ МОМЧЕ :pos:
После за во лигата имате од мене гратис за Пелистер-Вардар/Металург со кој сакате :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
246
Поени од реакции
97
Нема врска.
Ќе си чекаш да дојдат автобусите и штом почнат да се симнуваат влагаш у гужвата.
Плус ако е девојче никој нема да и прави проблем.
За нареден пат ( се надевам нема да има потреба ) ќе те известам порано ако имам потреба за карти. :confused:
За сега за во сабота сме 3 девојчиња од кои 2 имаме карти ( на сличен начин ги најдовме, еден другар се откажа па ги купивме ), а една нема...Ќе пробаме да влеземе со пиратите па што биде биде :)
Има некој влегувано со нив од тука без карта па да каже како е ? Да не бараат карти на влез случајно?[DOUBLEPOST=1397568697][/DOUBLEPOST]
Нема врска.
Ќе си чекаш да дојдат автобусите и штом почнат да се симнуваат влагаш у гужвата.
Плус ако е девојче никој нема да и прави проблем.
За нареден пат ( се надевам нема да има потреба ) ќе те известам порано ако имам потреба за карти. :confused:
За сега за во сабота сме 3 девојчиња од кои 2 имаме карти ( на сличен начин ги најдовме, еден другар се откажа па ги купивме ), а една нема...Ќе пробаме да влеземе со пиратите па што биде биде :)
Има некој влегувано со нив од тука без карта па да каже како е ? Да не бараат карти на влез случајно?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Љубави спремен си за вечерва?:love:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Па што бе, јас си го сакам МК ракометот, сакав тогаш на Зомимак против данците да идам (за пласманот) ама немав карти све беше продадено немав од каде да земам а имав место за престој во Струмица
Незнам од кај ти е информацијата дека немало карти за со Архус... Во Струмица, за натпреварите на РК Струмица секогаш имаш карти на врата, така беше и со Архус... Само беа на врата со повисока цена мислам дека беше 100 во претпродажба и 150 на врата... Плус салата во Струмица има огромен простор за стоење над трибината...

ПС Со срека утре... Можете да ги изненадите, ипак според мене не би било изненадување... Во Скопје падна Барса, падна и ПСЖ, падна и минатогодишниот шампион Хамбург... Што е повеке Кил од тие... Ништо... Со паметна игра Металург може да слави со 4-5 гола разлика...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Незнам од кај ти е информацијата дека немало карти за со Архус... Во Струмица, за натпреварите на РК Струмица секогаш имаш карти на врата, така беше и со Архус... Само беа на врата со повисока цена мислам дека беше 100 во претпродажба и 150 на врата... Плус салата во Струмица има огромен простор за стоење над трибината...

ПС Со срека утре... Можете да ги изненадите, ипак според мене не би било изненадување... Во Скопје падна Барса, падна и ПСЖ, падна и минатогодишниот шампион Хамбург... Што е повеке Кил од тие... Ништо... Со паметна игра Металург може да слави со 4-5 гола разлика...
Ми потврдија двајца колеги кои и тие барале карта и се распрашуваа и 5 саати пред да почне утакмицата ми рекоа дека не нашле..
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.887
Поени од реакции
14.379
Што е работава што скоро сите екипи што доаѓаат во Скопје носат помалку од 16 играчи?
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Nasive ili igraat ... ili gubat ko magarinja :))

Taka so Barsa u gosti, taka so Kil doma.

Koga se gubi malce od malce usul da se ima bar.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom