Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Епа редно време беше општината да застане зад Вардар. Потег за поздравување, секако.
За утакмицава, стендинг овејшнс. Мачно прво полувреме. Лош почеток на второто. На голманска позиција максимум три одбрани да имавме. Во 40та минута губиме три разлика. Судиите редат ситни грешки. И ми се чини сѐ тргна во наша корист откако го признаа голот за кој играчот на Елверум ја прими топката во 6 метри. Тука полета и некое шише, атмосферата се наелектризира до максимум и играчите почнаа да играат ко во транс. Украдени топки, цврста одбрана, еден куп голови на празен гол.
Хајлајт на утакмицата, НБА пасот на Њокас до Тимур. Гол на колото.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Епа редно време беше општината да застане зад Вардар. Потег за поздравување, секако.
За утакмицава, стендинг овејшнс. Мачно прво полувреме. Лош почеток на второто. На голманска позиција максимум три одбрани да имавме. Во 40та минута губиме три разлика. Судиите редат ситни грешки. И ми се чини сѐ тргна во наша корист откако го признаа голот за кој играчот на Елверум ја прими топката во 6 метри. Тука полета и некое шише, атмосферата се наелектризира до максимум и играчите почнаа да играат ко во транс. Украдени топки, цврста одбрана, еден куп голови на празен гол.
Хајлајт на утакмицата, НБА пасот на Њокас до Тимур. Гол на колото.
Баш така,таа ситуација ја дигна публиката.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Денешнава победа сигурно многу позитивно ќе влијае врз тимот.
Конечно убедлива победа на натпревар кој не ни беше толку битен, обично на ваквите натпревари се игра опуштено што јас лично не го поддржувам тој пристап, според мене треба да се игра на ниво на сите натпревари без разлика на нивното значење.
Дефинитивно многу голема заслуга за напредокот на тимот има Дејвис, но исто така имаат и играчите што се трудат да бидат се подобри.(y)
Се надевам дека ќе играме одлично против Веспрем и ќе си победиме... :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Што се случи со водата на терен ? На Арена се спомна нешто дека течело од кровот...тоа беше причината ?
Летна шише накај судиите и испрска се наоколу.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема шанси, ќе остане според моменталното сигурно...
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Додиќ 6 клучни пасови до 50'.
И да потенцираме дека дечкото има само 18 години. Ако успееме да го ќариме на позајмица за догодина, добра работа ќе завршиме.
Инаку го следев Дејвис како го води тимот. Во сред акција ја менува одбраната, ги поместува играчите ко шаховски фигури. Во второ полувреме кога го стави Тимур фластер на нивниот лев бек ги пореметивме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom