Фан клуб - РК Вардар

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.245
Поени од реакции
5.486
Партиските препирки ставете си ги у газот. Не замарајте тука.
Как рана на општеството с(т)е и тие и тие. Ако имате нешто за спорт да кажете кажете ако не Алт + Ф4
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
705
Поени од реакции
1.290
Марко Савовски пак има некоја функција во клубот ? Нели си замина...или грешам ?
 
Член од
13 август 2019
Мислења
549
Поени од реакции
2.958
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.388
Поени од реакции
4.160
Мене ми е преку таквото од партииве, ама ако Општината дефинитивно влезе ко спонзор тоа е потег за поздравување. Нешто што мораше да се случи одамна. И што мора да се случува и во иднина, без оглед на тоа од која партија доаѓа градоначалникот. Па јеботе, Вардар донесе две европски титули во Аеродром, ова е најмалку нешто што требаа да направат за возврат.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
601
Поени од реакции
645
Мене ми е преку таквото од партииве, ама ако Општината дефинитивно влезе ко спонзор тоа е потег за поздравување. Нешто што мораше да се случи одамна. И што мора да се случува и во иднина, без оглед на тоа од која партија доаѓа градоначалникот. Па јеботе, Вардар донесе две европски титули во Аеродром, ова е најмалку нешто што требаа да направат за возврат.
Незнам колку е моќна општината да издржи да спонзорира во Вардар и во МЗТ,освен ако се работи за помали износи...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
И овде ли со партии ќе замарате ?
Грешно си сфатил. Не сакаме партиите да се мешаат во спортот. Заради вакви работи клубот ќе почне да ги губи фановите.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.890
Поени од реакции
14.291
Океј бе не замарајте. Потегот на тимчо е добар, треба сите скопски општини да го следат. СД Вардар има многу направено за градот, и логично е општините да враќаат некој денар назад. Нема што да му се замерува на Тимчо, треба на сите други да им се замери што го игнорираат ова национално богатство што го имаме во градот.

Се надевам се работи за океј сума која ќе ни обезбеди барем еден квалитетен играч, плус платата на Борко hh.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.946
Поени од реакции
9.580
Веспрем е доста нестабилен клуб резултатски. Секогаш имаат проблеми во овој дел на сезоната впрочем они и оваа сезона изгубија и од Динамо и оди Мотор едвај бод со Порто дома освен тоа ако не се лажам го победија само Порто на гости оваа сезона во ЛШ. Без врска натрупани играчи кои играат различни стилови на ракомет. Не се непобедливи најдобра опција и секако подобра од Киелце,ПСЖ или Барса против овие во двомеч скоро па невозможно овде возможно најбитно првата победа со била каква разлика или да не е повисок од 2 гола пораз за да се има шанси против ваков клуб
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.646
Поени од реакции
4.238
Океј бе не замарајте. Потегот на тимчо е добар, треба сите скопски општини да го следат. СД Вардар има многу направено за градот, и логично е општините да враќаат некој денар назад. Нема што да му се замерува на Тимчо, треба на сите други да им се замери што го игнорираат ова национално богатство што го имаме во градот.

Се надевам се работи за океј сума која ќе ни обезбеди барем еден квалитетен играч, плус платата на Борко hh.
Така е !
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.388
Поени од реакции
4.160
Веспрем е доста нестабилен клуб резултатски. Секогаш имаат проблеми во овој дел на сезоната впрочем они и оваа сезона изгубија и од Динамо и оди Мотор едвај бод со Порто дома освен тоа ако не се лажам го победија само Порто на гости оваа сезона во ЛШ. Без врска натрупани играчи кои играат различни стилови на ракомет. Не се непобедливи најдобра опција и секако подобра од Киелце,ПСЖ или Барса против овие во двомеч скоро па невозможно овде возможно најбитно првата победа со била каква разлика или да не е повисок од 2 гола пораз за да се има шанси против ваков клуб
Еве денес ПСЖ во гости го тепаа. :D
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.695
Поени од реакции
2.681
абе нека имаат и трета постава појака од Вардар ако сакаат, кога ќе дојде мечот ќе им се стресат гаќите !
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
900
Поени од реакции
2.913
Ние немаме играчи за ротација за да можеме да издржиме цел натпревар во такво темпо со Веспрем.
Плус и дома имаме важни натпревари тој период.
Плус играчите се тие, Дејвис не може да направи некое посебно изненадување и некоја посебна тактичка замисла за со Веспрем, будејќи има лимитиран играчи кадар.
Ептен треба се да ни се погоди за да излеземе како победници во тие два натпревари.
Али од друга страна кратка клупа може да не кошта и првенство дома.

Али ние сме Вардар така да, логиката, вредноста на играчите, должината на клупите, реалните параметри кои не ни идаат во прилог, понекогаш не значат ништо кога игра РК Вардар.

Ја искрено се надевам дека ќе ги пројдеме, пошто ми се најодвратен клуб.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
601
Поени од реакции
645
Ние немаме играчи за ротација за да можеме да издржиме цел натпревар во такво темпо со Веспрем.
Плус и дома имаме важни натпревари тој период.
Плус играчите се тие, Дејвис не може да направи некое посебно изненадување и некоја посебна тактичка замисла за со Веспрем, будејќи има лимитиран играчи кадар.
Ептен треба се да ни се погоди за да излеземе како победници во тие два натпревари.
Али од друга страна кратка клупа може да не кошта и првенство дома.

Али ние сме Вардар така да, логиката, вредноста на играчите, должината на клупите, реалните параметри кои не ни идаат во прилог, понекогаш не значат ништо кога игра РК Вардар.

Ја искрено се надевам дека ќе ги пројдеме, пошто ми се најодвратен клуб.
Нека пуштат полна сала,како ште се наапани гледачиве мислам дека ќе има невидена атмосфера...се надевам на победа дома..дали ќе биде доволно за понатака небитно е.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.160
Поени од реакции
4.682
Ние немаме играчи за ротација за да можеме да издржиме цел натпревар во такво темпо со Веспрем.
Плус и дома имаме важни натпревари тој период.
Плус играчите се тие, Дејвис не може да направи некое посебно изненадување и некоја посебна тактичка замисла за со Веспрем, будејќи има лимитиран играчи кадар.
Ептен треба се да ни се погоди за да излеземе како победници во тие два натпревари.
Али од друга страна кратка клупа може да не кошта и првенство дома.

Али ние сме Вардар така да, логиката, вредноста на играчите, должината на клупите, реалните параметри кои не ни идаат во прилог, понекогаш не значат ништо кога игра РК Вардар.

Ја искрено се надевам дека ќе ги пројдеме, пошто ми се најодвратен клуб.
Се согласувам целосно.. Дури и да собереме сили и понесени од атмосфера и домашен терен да отидеме со позитивен резултат со некоја тесна победа, тешко ми е да замислам сценарио во кое истото би го повториле и таму. Надежта секако постои, ама шансите се многу мали. Целта за сезонава секако ја исполнивме во ЛШ, нека изиграат момците слободно и без страв па што биде нека биде. Многу поважен меч за мене е со аптекарите дома :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom