Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
На вакви две атлети како близнациве, како ќе легне Скубе / Зарабец тип на средњак, леле леелее, партали ќе летаат у Јане. Дај Хари одврзувај ќесето живти се.
Сите црнци ептен се набријани од атмосферата, горат у ПМ.
Вака личи дека има одлиучна хемија во тимот.
Да скокнат до Полска да го соберат Кара и така нема уше обновено договор :D
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Демначот од темната страна!
Сестрите Бонавентура (рускиот готвач и стручњакот Санталов) во свој елемент си се и понатаму. Ви фали уште австралискиот кенгур:motorce:и таман ќе си бидете трио фантастико :facepalm:
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Веќе спомнав дека оваа утакмица ептен ме плаши. И тргна баш така ко што посакував да не тргне. Кога отидоа на +4, помислив тоа е тоа. Ќе им ја бркаме предноста и ќе не подујат во контри.
Ама овој Вардар се разликува од ланскиот. После лошиот почеток ги посложивме коцките, ја стегнавме одбраната, Боривое полуде и на полувреме влеговме во егал. Каков дефанзивец добивме во Диало, ауу.
Коментирав со другариве: Со ваква игра и пожртвуваност и да изгубат, нема да имам проблем. Ме нервираше кога лани се влечеа по терен и губеа по 10+.
Второ полувреме можеше да испадне од готово вересија ради неколку тотално аматерски грешки, ама за среќа не беа решавачки и забележавме една страшно битна победа.
Ретко кој очекуваше ваков старт. Ако падне и Монпеље ќе биде лудило мозга. Свашта ќе може да се случи понатака.
 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.230
Поени од реакции
4.172
Не извади Борко , и зицери и пенали и шутеви од далеку све фати , ги отпиша ...
Плус атмосфера и Данците се изгубија , на крај Вардар можеше и повеќе да победи ама пак Вујо на добиена утакмица пред крај ги враќа во игра со 7 на 6 , не ја научи лекцијата со Пелистер и еве сега пак ...

Само среден бек ни фали и во Скопје може сите да го јадат , црнциве газат !!
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Абе шо беше со Столе оваа утакмица...едвај одеше...некоја повреда влече?Или мене така ми се виде.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.456
Поени од реакции
68.735
Од она што не го издвоивме...
Вујо е тврдоглав многу, апсолутно немаше потреба да фураме игра без голман на 3 разлика за нас и напад на 4 минути до крај. Се доведовме во ситуација да се спасуваме.
Гаџа имаше некоја мини повреда по која играше многу плашливо. Крајните напади имаше простор да ги заврши, ама се плашеше и во една од акциите шутираше млако над голот.
Гостинскиот тренер реагираше неколку пати дека Гаџа и Њокас ја палеа публиката цело време. Вујо му преврати, па влегоа во конфликт.
Боре е одличен за зицери, оној голон што го прими на крај на прво полувреме е класика боревка. Нека го оставаат сам со крило, си гази.
Црнчугиве се мајкоебачи. Мислам дека со доаѓањето на браќава ќаривме многу, ептен сме поразлични од првине натпревари во сезонава, двата со Еурофарм и двата со Загреб. Дефинитивно играњето пред публика е огромен плус. Точно беше погодено кога да се прави притисок, а кога да се навива. Чиста десетка, противниците повторно воодушевени од атмосферата.
Сафар беше на трибини, којзнае што си вика кога се разбрани Борето. Нема да припарам на терен со вика. Седеше како скиселен.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Serbian referees with a coach from Montenegro. It's not playing. That was also very evident. But not all the burned chances can be afforded Incl. 3 penalties

Коментар на навивач на Алборг :icon_mrgr:
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.858
Поени од реакции
3.335
Данците стално се жалат кога губат на Балканот. Вечито им се криви судиите. Тие паѓаат на атмосферата и тука не можат да победат. Полесно се игра со нив тука, отколку со други тимови. И еден поранешен струмички Зомимак елиминираше данска екипа за да игра во ЕХФ купот, а и Вардар и Металург млатеа дански клубови како Копенхаген и Силкеборг.
Сега и на Алборг му дојде редот. :D Браво за дечките уште еднаш! Јас оваа очекував дека ќе ја добијат (со Мешков не бев толку сигурен). Браво, браво!!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.371
Поени од реакции
22.666
Данците стално се жалат кога губат на Балканот. Вечито им се криви судиите. Тие паѓаат на атмосферата и тука не можат да победат. Полесно се игра со нив тука, отколку со други тимови. И еден поранешен струмички Зомимак елиминираше данска екипа за да игра во ЕХФ купот, а и Вардар и Металург млатеа дански клубови како Копенхаген и Силкеборг.
Сега и на Алборг му дојде редот. :D Браво за дечките уште еднаш! Јас оваа очекував дека ќе ја добијат (со Мешков не бев толку сигурен). Браво, браво!!
se zalat navijaci online igracive si priznaa poraz. jasno bese deka bea poslabi, vardar imase 3 isklucuvanja nasproti 1 kaj niv a promasija i 3 penali... nemoze tuka nekoj drug da im e kriv
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Не е лоша тактиката 7 на 6 на Вујо, само малку делуваме како да се гушиме кога играме така, како да не се доволно уиграни кога напаѓаме со 7, мислам дека како ќе иде сезоната ќе бидеме уште подобри и у тој поглед. Во одбрана не се сеќавам дека некогаш сме играле вака прецизно, агресивно и подвижно... Диало е играчина, како швајцарски саат е без грешка изигра дечкото, страшна одбрана без ниту едно исклучување.
Со еден среден бек како Кара многу далеку може да се гура сезонава... Во Скопје со ваква игра, со ваква атмосфера не знам ни Кил дали би можел да се надева на бодови...
Секогаш го критикувам Борко, али за вчера одбрани за 10ка мајсторски, да не беше он тешко дека ќе ги добиевме :)
Next target: Montpellier :uzi:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.569
Поени од реакции
8.201
Serbian referees with a coach from Montenegro. It's not playing. That was also very evident. But not all the burned chances can be afforded Incl. 3 penalties

Коментар на навивач на Алборг :icon_mrgr:
Скандинавците а посебно Данците заедно со Шпанците се најплачипичкарски народи кога се работи за пораз во спортот. Посебно ги боли Балканот пошо сметаат дека се супериорни во однос на нас и секој пораз тука е како нож во срце.Нека патат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom