Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 мај 2019
Мислења
929
Поени од реакции
1.601
Битолчани стално имале тешки комплекси, ама затоа први се ако им затреба Скопје за по болници да се акаат, да им се заврши некоја врска и слично. Тогаш Скопје им е ок. Скопјани им се ок. Тогаш ќе се лигават и ќе ги тегават тоа зборооојтеее - "еми фала срц, шо ќе праев, ќе се запустев".

Кај е тоа волкови?
Некогаш дошол со воз или автобус, му рекле да се качи во 23-ка, се качил во 22-ка, разбрал дека во Волково стигнал. Ја пропуштил утакмицата, се изнервирал, пљукнал во реката Вардар за да се направи фраер од Могила, си го фатил возот назад. Толку.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.359
Поени од реакции
3.187
Кудуз ќе игра утре?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.359
Поени од реакции
1.666
Пренос денес на тв ќе има ?
Ако ја даваат на арена спорт дајте добар стрим.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
794
Поени од реакции
1.267
Алборг без голманот Агефорс...

Прв голман на Алборг во ваква ситуација е 24 годишниот дански голман Симон Гаде, а резервната опција е У19 чувар на мрежата, Никлас Лудвигсен.
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2012
Мислења
945
Поени од реакции
2.119
Алборг без голманот Агефорс...

Прв голман на Алборг во ваква ситуација е 24 годишниот дански голман Симон Гаде, а резервната опција е У19 чувар на мрежата, Никлас Лудвигсен.
Агефорс не бранеше и со Монпеље, па пак ги прегазија.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
483
Поени од реакции
497
Тале го послуша Столе.. проба со лажен цепелин :pos:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.611
Поени од реакции
4.870
Тежок натпревар ептен. Одлично е што конечно задњи 10 минути од прво почнавме да играме нешто пред се во одбрана, на чело со Боркец кој за наша среќа вечерва го има оној инспирација натпревар ( се надевам до крај ќе биде на ниво). Ќе мора со исто темпо и во второ. Не смее онака да ни се шетаат нивните играчи. Фалеше насиот касплук од натпреварот со Мешков. Од 20 минута почнавме да личиме нешто налик на тој натптевар и дојде резултатот.Клучно од се протоив овие во второ ќе биде да не праиме технички грешки, тука се најјаки и за 2 минути ќе поведат 5 разлика е ондак можеме да се сликаме. Штета што играме без Кудуз. Во второ мора да влезе Кевин ќе отвори доста простор за другите и ќе закуца доста голчиња. Не сме без шанси посебно дека се вративме во игра и стартуваме егал во второ. Ќе биде клучно да не ни се одлепат многу, ако е околу 2 можеме да свртиме.Со публика, атмосфера и моменти на испирација се може да биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom