Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
Ако ти е заебанција муабетов за портали да се палат, и ќотек ќе јадеш дур трчаш :icon_mrgr:
Бајката до сега имаше 2 дела , ке дојде до третиот ВЕРУВАЈТЕ!
Сезонава да ги испоштуваме до крај , како што заслужуваат , доаѓа и друга
Ама се крчка нешто , нека пројдат само избори


"Сањао сам отвореним очима"

Кај што има чад има и оган пишав пред некое време
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
апсолутно,и уште тактизираат
Автоматски споено мислење:

Ако е вистина муабетов што го разбрав,дека се издејствувало кај Газпром за спонзорство...ќе трчам гол околу зграда!
Koga ke trcas vikni zaedno da trcame :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Druže kakvo koga-togaš, znaeja kakva e situacijata u klubot, koga bea evropski šampioni se slikaa, vetuvaa, i koa trebaše nišo. Znači za dvokraten evropski Šampion vo zadnji 3 godini praime muabet koja crna administracija. Ako sakaa oni da prebacat ke prebacea odma i kao što kaža Chef ke imavme nadeži i za F4, a ne vaka.
Во ред, ама за тие одлуки се гласа, па тие пари мора да се пресметаат во буџет некако, процеси се тоа. Они би требало да ги добијат тие пари. Заев најави дека ќе им дадат награда од пола милион, па се сретнаа со играчите, им честитаа, им рекоа дека ќе ги наградат со пола милионче. Па тек после месец они ја изгласаа таа одлука на владина седница, дека ќе им ги дадат парите. Значи после месец тоа стана официјално. Потоа треба да видат од кај ќе ги извадат тие пари. Си треба време тоа. Се согласувам дека многу време е поминато, ама ти викам, знам луѓе што држат обуки за државни хонорари и после чекаат по 6 месеци и више за 200-300 евра. И ова се дешавало у време на ВМРО и на СДСМ, едноставно тоа се спори процеси некогаш. Не значи дека е тенденциозно. Они чим ја изгласле одлуката, парите мора да ги дадат, што ќе им е ваков негативен публицитет дека лажеле?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Во ред, ама за тие одлуки се гласа, па тие пари мора да се пресметаат во буџет некако, процеси се тоа. Они би требало да ги добијат тие пари. Заев најави дека ќе им дадат награда од пола милион, па се сретнаа со играчите, им честитаа, им рекоа дека ќе ги наградат со пола милионче. Па тек после месец они ја изгласаа таа одлука на владина седница, дека ќе им ги дадат парите. Значи после месец тоа стана официјално. Потоа треба да видат од кај ќе ги извадат тие пари. Си треба време тоа. Се согласувам дека многу време е поминато, ама ти викам, знам луѓе што држат обуки за државни хонорари и после чекаат по 6 месеци и више за 200-300 евра. И ова се дешавало у време на ВМРО и на СДСМ, едноставно тоа се спори процеси некогаш. Не значи дека е тенденциозно. Они чим ја изгласле одлуката, парите мора да ги дадат, што ќе им е ваков негативен публицитет дека лажеле?
Znam toa, i ja sum bil vo takva uloga da čekam honorar podolgo, samo muabetot mi beše deka za ovaa situacija koja e vonredna trebaše i možeše da se najde rešenie.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
За земјотреси по Албанија, поплави по Србија, за пожари у Париз може да се дојде до кеш веднаш и да се дели шаком и капом.. да не спомнувам за пари за пропаганда... ма кој ги врти, кога се сака може да се издејствува веднаш. Само Вардар не е ниту ќе биде приоритет за лопуживе.
Ајде Газпром, Лукоил, Бетсити, Лада нива... давајте од тоа вашето руско влијание...! :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Малку нереално ми е Газпром да биде спонзор на Вардар и паралелно со тоа да биде генерален спонзор на Сеха. Ниту еден од посилните клубови не би се нафатил да настапува во лига организирана од главниот спонзор на еден од клубовите. Такво нешто би било возможно веројатно само ако се укине Сеха од наредната година. Така да со голема резерва би ги земал овие муабети.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.343
Поени од реакции
22.641
Малку нереално ми е Газпром да биде спонзор на Вардар и паралелно со тоа да биде генерален спонзор на Сеха. Ниту еден од посилните клубови не би се нафатил да настапува во лига организирана од главниот спонзор на еден од клубовите. Такво нешто би било возможно веројатно само ако се укине Сеха од наредната година. Така да со голема резерва би ги земал овие муабети.

Da, da posto so osvojuvanje na SEHA dobivas miljarda dolari pa ne e fer neli sponzorot baziran na drugata strana na svetot da se mesa u prosirenata balkanska liga. Od druga strana imame kineski tim koj e defakto sponzor na Zagreb pa nikoj ne se buni... Daj be razmislet pred da napisete nesto.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Da, da posto so osvojuvanje na SEHA dobivas miljarda dolari pa ne e fer neli sponzorot baziran na drugata strana na svetot da se mesa u prosirenata balkanska liga. Od druga strana imame kineski tim koj e defakto sponzor na Zagreb pa nikoj ne se buni... Daj be razmislet pred da napisete nesto.
Какви страни на свет, какви финансии, какви Кинези кои се посмешни и од рагбистине спомнуваш? Зборам за регуларноста на лигата. Мислиш дека Веспрем би се нафатил да игра и да се бори да освои лига во која главниот спонзор на истата е и главен спонзор на еден од фаворитите за титула? Во спорт како што е ракометот каде нема строго утврдени правила и кај што судиите можат и те како да влијаат на резултат? Не се веројатно наивни да се нафатат на таква авантура. Не верувам ни дека Брест и Загреб би се нафатиле, али Веспрем скоро сигурно не. Не е ова Македонија па во Ѕинголига да играат. Ти би се нафатил да играш во лига со Веспрем организирана од Телеком Унгарија?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.343
Поени од реакции
22.641
Какви страни на свет, какви финансии, какви Кинези кои се посмешни и од рагбистине спомнуваш? Зборам за регуларноста на лигата. Мислиш дека Веспрем би се нафатил да игра и да се бори да освои лига во која главниот спонзор на истата е и главен спонзор на еден од фаворитите за титула? Во спорт како што е ракометот каде нема строго утврдени правила и кај што судиите можат и те како да влијаат на резултат? Не се веројатно наивни да се нафатат на таква авантура. Не верувам ни дека Брест и Загреб би се нафатиле, али Веспрем скоро сигурно не. Не е ова Македонија па во Ѕинголига да играат. Ти би се нафатил да играш во лига со Веспрем организирана од Телеком Унгарија?

Da. Nisto ne menuva. Ligava e uglavno za trening i uigruvanje i odrzuvanje forma za LS. Vesprem, Vardar i red drugi ja koristat bas za toa. Duri bi rekol deka e idelana priperma za F4 posto F4 SEHA e slicno i se igra so isto tempo.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Da. Nisto ne menuva. Ligava e uglavno za trening i uigruvanje i odrzuvanje forma za LS. Vesprem, Vardar i red drugi ja koristat bas za toa. Duri bi rekol deka e idelana priperma za F4 posto F4 SEHA e slicno i se igra so isto tempo.
Вајдља и престижот е битна работа за големите клубови. Без разлика што освојувањето на лигата не носи никакви поволности, не верувам дека би си дозволиле да им се девалвира трудот и да се замајува фан-базата.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.343
Поени од реакции
22.641
Вајдља и престижот е битна работа за големите клубови. Без разлика што освојувањето на лигата не носи никакви поволности, не верувам дека би си дозволиле да им се девалвира трудот и да се замајува фан-базата.
Normalno deka e. Ligata e vo golema smisla prijatelski organizirana. Nema nekoj golem nagraden fond nitu pak mesto vo LS. Prestiz da ama do toj stepen da se "mesti" za da pobedi timot na sponzorot e totalno nelogicno i ne veruvam deka nekoj bi se zamaral so takvi gluposti. Zatoa na nikoj ne mu smetaat kinezite. 100 pati podobro ke bese da igrase nekoja pojaka ekipa ama ete mu se izleze vo presret na Zagreb i hrvatskata federacija koj pritiskaa za toa i ko sto gledam i Vesprem, i Meskov i evropskiot sampion pa duri i sankurinjata od bt igraat...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Кокшаров пак се мота у клуб денес..
Автоматски споено мислење:

Работата иде на тоа што се збореше пред некој ден!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom