Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
И, ќе ја биде ли работава? Или ќе играме со составот од Вардар Јуниор од септември? :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
namesto fk vardar da go zemat rakomet ke sponzorirat, koj gi lazi koj gi pusti
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
namesto fk vardar da go zemat rakomet ke sponzorirat, koj gi lazi koj gi pusti
ФК за која лига, нашава со Академија, Победа, Шкендија да се мерат кој е најдобар? РК е европски шампион не знам ако тоа ништо не ти значи ...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
ФК за која лига, нашава со Академија, Победа, Шкендија да се мерат кој е најдобар? РК е европски шампион не знам ако тоа ништо не ти значи ...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
2х Европски, Весзпрем со 3 пати поголем буџет можит да сонвит за успехот и резултатите на Вардар.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.122
Поени од реакции
5.229
ФК може проект ама нека направат балканска лига за да има публика, да има пазар за маркетинг, да бидне итнересна за инвестиција океј, вака џабе

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
А зошто не објавуваш фејк вести да видиме кој ќе се фати од медиумите? :D

Пиши нешто у стил "Ми кажуваат Роналдињо догодина ќе игра во ФК Вардар, нов газда на клубот ќе биде Драгана Спасовска!! Конфрмд!!!"
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
za fk da se digne mora balkanska liga. se dur sme u liga so selski klubovi nema da ima napredok
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.459
Поени од реакции
3.482
ФК само групи Л.Ш или балкан, тука лежи зајакот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.074
Поени од реакции
22.116
Ќе се закољаат уште првите утакмици. :D :D

Zosto da se zakolat? neka ima zabrana za gostinski navivaci i resen problem. Ako treba na derbinjata neka ima samo so clenski, ne e cel pari od vleznici nego podoiganje na standardi. Pari ke ima od sponzorstva + TV prava taka da ako sekoj si ja sfati seriozno rabotata nema da e problem. Zvezda ke puni stadion vo zagreb so hrvati, dinamo vo beogirad so srbi, neka se pcujat kolku sakaat, nisto strasno. Denes ova lesno se kontrolira, treba samo da se saka.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
za fk da se digne mora balkanska liga. se dur sme u liga so selski klubovi nema da ima napredok
Мислам дека лигата не е проблем затоа што парите ги има во Л.Ш. Со сериозен спонзор во слаба лига како нашата лесно си прв и секоја година имаш шанса за влез во групна фаза. Во балканска лига ќе имаш голема конкуренција со Марибор, Олимпија, Динамо, Ријека, Зрињски, Ѕвезда, Партизан итн.

Гледај на пример Дуделанж од Луксембург веќе втора година по ред се во групна фаза ЕЛ, или Црвена Ѕвезда чиј спонзор е Газпром. Три години по ред се во групна фаза а лигата по квалитет е ко нашата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom