Фан клуб - РК Вардар

Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Мораеш сигурно ќе добие аплауз, поготово после фајнл-форот што го изигра во јуни.. Кај Борозан има знак прашалник, ама таму и целата ситуација беше многу нејасна, две различни страни од приказната, плус и отиде на сред сезона за после останатите да кренат пехар, па некако и тоа како негативни поени да му однесе :D Веројатно ќе биде поделено за него, по некој аплауз и свиреж, инаку двајцата заслужуваат аплауз како заблагодарување за придонесот, ама далеку се од некои клупски легенди како Кара секако, така да нема потреба од драматизирање со нив :)

Primetete go Koksharev kolku im vika na golmanite... Toa ne e ok..
И јас го приметив ова со Киелце, језда прими еден глуп гол Кугис ама начинот на кој му се обрати и го извади од игра некако не беше на место.. После на полувреме не се ни загреваше додека Периќ работеше со Гедбан, а и Кизиќ беше во близина. Ама ми се свиѓа што има голема заемна подршка, и кога излезе Кугис одма Гедбан и Периќ му пружија подршка и го бодреа, се држат заедно и среќни се едни за други кога некој има добра партија
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
И јас го приметив ова со Киелце, језда прими еден глуп гол Кугис ама начинот на кој му се обрати и го извади од игра некако не беше на место.. После на полувреме не се ни загреваше додека Периќ работеше со Гедбан, а и Кизиќ беше во близина. Ама ми се свиѓа што има голема заемна подршка, и кога излезе Кугис одма Гедбан и Периќ му пружија подршка и го бодреа, се држат заедно и среќни се едни за други кога некој има добра партија
Тоа беше еден што меѓу нозе му влезе. Му удри во стапало и му се бутна. Здиве овој Кокшаров. Он и Гедбан кога го прими тој глупиот гол од додавање со Брест, здиве. Ептен се изнервира. Се сврти и почна да мафта со тоа картонот во рака од нервоза. Не знам дали тоа го имаше на ТВ. Иако чудно ми беше сеа на еден тајмаут, нешто ко пробуваше да објасни Кокшаров, кој како ќе игра, ко почна да се буни, се убаци Дибиров и рече - добро, добро, ајде. И го прекина тајмаутот :)

А голманиве се држат заедно, зошто они се своја екипа. Они мислам дека и 2-3 дена тренираат само со останатата екипа. Друго индивидуално си работат меѓу себе. Сами си прават видео анализи. И на тајм-аути сами си се собираат и дискутираат меѓу себе. Технички Периќ треба да одлучува кога се менува голман, ама не знам дали е 100% така во пракса.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Сеа со Кокшаров не знам али претходно да, Периќ ги носел тие одлуки.

Имаше сега некое подолго интервју за некој магазин во Србија, збореше за Вардар, Гедбан и Калифа, Милосављев, Штербик....
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
13
Тоа беше еден што меѓу нозе му влезе. Му удри во стапало и му се бутна. Здиве овој Кокшаров. Он и Гедбан кога го прими тој глупиот гол од додавање со Брест, здиве. Ептен се изнервира. Се сврти и почна да мафта со тоа картонот во рака од нервоза. Не знам дали тоа го имаше на ТВ. Иако чудно ми беше сеа на еден тајмаут, нешто ко пробуваше да објасни Кокшаров, кој како ќе игра, ко почна да се буни, се убаци Дибиров и рече - добро, добро, ајде. И го прекина тајмаутот :)

А голманиве се држат заедно, зошто они се своја екипа. Они мислам дека и 2-3 дена тренираат само со останатата екипа. Друго индивидуално си работат меѓу себе. Сами си прават видео анализи. И на тајм-аути сами си се собираат и дискутираат меѓу себе. Технички Периќ треба да одлучува кога се менува голман, ама не знам дали е 100% така во пракса.
Mislam imashe situacii poslednive nekolku natprevari koga Koksharov praveshe zamena na golman.. Za shto e Perich tamu..?? Perich zlato vredi vo Vardar. Primetete go, vekje ne ni zapishuva vo teftercheto posle sekoj napad...Ko da dignal race :( Da ne gresham no mislam Koksharov e odlichen za toa shto go raboteshe.. Ko trener ne mi se vklopuva vo Vardar na koj naviknavme... Chovekot ne se pojavi na pres po zagubena utakmica.. Ne znam..
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Имаше сега некое подолго интервју за некој магазин во Србија, збореше за Вардар, Гедбан и Калифа, Милосављев, Штербик....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.825
Поени од реакции
10.407
Свирењето на Алекс е најмизерното нешто што се случило у Јане.
и неговата постапка беше мизерна иако Вардар го направи играч
мислам немаше никакво извинување од негова страна


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
и неговата постапка беше мизерна иако Вардар го направи играч
мислам немаше никакво извинување од негова страна


Sent from my iPhone using Tapatalk
Seriozno be barate da se izvini za obichen duel u zhar na utakmicata? Ne se zatepaa so boksovi i kloci.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Јас мислам дека безвезе го бутна Шишкарев кога овој му се извинуваше. ОК, лани го исвиркавме. Помина тоа. Сеа треба да добие некој аплауз при претставување и толку.

Тогаш и Комити ја подгреаа атмосферата, зошто ставија некој банер на фб - вие не сте свесни, колку сме бесни. И најавија дека ќе го свиркаат они, други се фатија и така. Сеа ваљда од мода остана тоа. Според мене, нема потреба, помина тоа.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Ја мислам дека треба тема да отвориме "Дали треба да е исвиркуван Алекс Душебаев на гостувањата во Скопје?.
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
614
Поени од реакции
410
А вечер, ќе добијат ли шанса младите?
Со каков состав се дојдени Мотор?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Шкуринскиј го продолжил договорот со Брест.
Рускиот репрезентативец Александар Шкуринскиј, кој ги брани боите на белорускиот првак Мешков Брест и кој беше на радарот на Вардар и на Фуксе Берлин, ќе остане во Белорусија.
Левиот бек го продолжи договорот со Мешков на уште една сезона, а веќе ја игра третата во тимот кој годинава тешко дека ќе стигне до осминафиналето на Лигата на шампионите.
Покрај Шкуринскиј, Мешков Брест ги обнови договорите со уште двајца ракометари од актуелниот ростер на екипата. Станува збор за голманот Иван Мацкевич и пивотменот Артем Селвасјук, кои се обврзаа на двегодишна верност со белорускиот првак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom