Фан клуб - РК Вардар

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.140
Поени од реакции
15.886
Види го бе и Чупиќ се труди да збори на македонски, како да не ги сакаш после.

А не волон наш заминал у Германија да игра и 2 збора не научил.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Најдобар стрелец на Вардар (84 гола) во сезоната кога се освои првата титула.
На Ф4, 7 гола со Барса, пасот до Чупиќ за титула беше негов.
90% од тие што свират, не ни знаат зошто свират.
Исто и овие што плукаат по фб.
Да не треба и јавно извинување? Нека го цица.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Најдобар стрелец на Вардар (84 гола) во сезоната кога се освои првата титула.
На Ф4, 7 гола со Барса, пасот до Чупиќ за титула беше негов.
90% од тие што свират, не ни знаат зошто свират.
Исто и овие што плукаат по фб.

Sekogas ke go pamtime kako najtalentiran igrac sto igral za Vardar AMA treba i on da sfati deka Vardar mu dal mnogu i deka ne e vo red toa sto go napravi posebno ne so eks soigraci. Dur ne se izvini ne gledam zasto bi mu pripredile dostoen docek kako sto i on zasluzuva.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Mora na prvite tri pozicii da sme u grupa jer banana ekipi se borat za 6 mesto u taa A grupa, a u tie drugite grupi slabi ekipi ima...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Сите викаат дека импровизираната бековска линија функционирала ОК. Мислам дека во еден момент ни удирја 8-1 серија, бар така кажа коментаторов. Од плус 5 отидовме на минус 3. Кога почнаа да играат 6-0 немавме идеа. Што ОК, нормално тоа, не може да шутираат тие играчи од 9м, мора пасови кон пикер, соло пробиви, ограничени се. Игравме без лево крило и се мораше по средина.

Јунакот е дефинитивно Гедбан. При 25-22 за Киелце фати пенал, па пак пенал при 26-25. Во последните 2 минути скина 2 чисти зицери. Почна да му влегува на Душебаев во шут, го научи како паѓа овој го шутира при средна висина некоја топките, му фати едно 3. На Јанц чист зицер му скина и сл. Имаше 12 одбрани за некои 35 мин. Многу од тие кога највеќе требаше. Просек 44%, иако оваа бројка не е точно зошто прими тон голови на празен гол. Знам дека го критикувавме сите, и јас, но сега се покажа. Еве му малку форумско признание.

Добро што и Кара имаше лош натпревар.

Дибиров многу зицери промаши, може некои 5. Факт дека и сам си ги створи тие шутеви. Плус шутна 2 пати од 9м безвезе. Рака на срце многу од ова беше под присила, али пак, доста неефикасен беше. Му пресекоа и неколку топки до Столе. Ама ја се согласувам дека он е машина. Со години игра 60 мин, не ни памтам кога последен пат бил повреден и не играл натпревар од ЛШ.

Скубе скина 7 гола, Чупко 6. Ја Чупиќ многу го почитувам, многу интелигентен играч ми е. Тој еден пас што му го даде на Столе од патос во 6м, фантазија. Скубе е супер на соло, ама пак мојата стандардна забелешка, ете последните 2 напади при 28-28, прво ја изгуби топката, му ја пресекоа, па на 12 сек до крај, шутна со 5 сек до крај а немавме голман. Се губи малку под притисок и соло играч си е он. Сам си прави пробиви, си реализира. Така му е ќеф него да игра.

Кога ќе размисли човек, стварно сме баксузи. 2ца леви бека повредни, 2ца десни.

Претпоставувам на овој Горпишин, пиши му пропало.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.001
Поени од реакции
379
Сите викаат дека импровизираната бековска линија функционирала ОК. Мислам дека во еден момент ни удирја 8-1 серија, бар така кажа коментаторов. Од плус 5 отидовме на минус 3. Кога почнаа да играат 6-0 немавме идеа. Што ОК, нормално тоа, не може да шутираат тие играчи од 9м, мора пасови кон пикер, соло пробиви, ограничени се. Игравме без лево крило и се мораше по средина.

Јунакот е дефинитивно Гедбан. При 25-22 за Киелце фати пенал, па пак пенал при 26-25. Во последните 2 минути скина 2 чисти зицери. Почна да му влегува на Душебаев во шут, го научи како паѓа овој го шутира при средна висина некоја топките, му фати едно 3. На Јанц чист зицер му скина и сл. Имаше 12 одбрани за некои 35 мин. Многу од тие кога највеќе требаше. Просек 44%, иако оваа бројка не е точно зошто прими тон голови на празен гол. Знам дека го критикувавме сите, и јас, но сега се покажа. Еве му малку форумско признание.

Добро што и Кара имаше лош натпревар.

Дибиров многу зицери промаши, може некои 5. Факт дека и сам си ги створи тие шутеви. Плус шутна 2 пати од 9м безвезе. Рака на срце многу од ова беше под присила, али пак, доста неефикасен беше. Му пресекоа и неколку топки до Столе. Ама ја се согласувам дека он е машина. Со години игра 60 мин, не ни памтам кога последен пат бил повреден и не играл натпревар од ЛШ.

Скубе скина 7 гола, Чупко 6. Ја Чупиќ многу го почитувам, многу интелигентен играч ми е. Тој еден пас што му го даде на Столе од патос во 6м, фантазија. Скубе е супер на соло, ама пак мојата стандардна забелешка, ете последните 2 напади при 28-28, прво ја изгуби топката, му ја пресекоа, па на 12 сек до крај, шутна со 5 сек до крај а немавме голман. Се губи малку под притисок и соло играч си е он. Сам си прави пробиви, си реализира. Така му е ќеф него да игра.

Кога ќе размисли човек, стварно сме баксузи. 2ца леви бека повредни, 2ца десни.

Претпоставувам на овој Горпишин, пиши му пропало.
Горпишин ваљда последна утакмица ќе му биди таа со Монпеље ако не се лажам, откако на инста се курчеше со пивото
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Скубе ако не се лажам сјеба и друга битна утакмица сезонава како вчера на крај. Втор пат му се случува. Почнува на нерви да иде. Пре него би го избркал од тимот, за да се донесе нов плејмејкер него ли Горпишин.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Скубе ако не се лажам сјеба и друга битна утакмица сезонава како вчера на крај. Втор пат му се случува. Почнува на нерви да иде. Пре него би го избркал од тимот, за да се донесе нов плејмејкер него ли Горпишин.
I od ovde pre tebe bi te izbrkale ali ajde

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Скубе ако не се лажам сјеба и друга битна утакмица сезонава како вчера на крај. Втор пат му се случува. Почнува на нерви да иде. Пре него би го избркал од тимот, за да се донесе нов плејмејкер него ли Горпишин.
Цело време се обидуваш да ја протуркаш личната антипатија лон Скубе,и никако не ти поминува.Веќе 3-4 пати пишуваш дека ти иде на нерви и никој не ти реагира.Да тврдоглав играч е...али дај опрај се,што пишуваш,какво бркање...
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Porto go tepase Kiel u gosti. Steta i Monpelje sto ne kiksna vo Ukraina deneska. Svabive epten se gubat protiv brzi ekipi epten se ranlivi. Steta sto ne mozeme da izvadime nekoj dzoker od rakav vo periodov pa najdeme zasiluvanje na lev/sreden bek od svetska klasa inace moze da ze atakiva i na najvisok plasman vo grupi. I golman sekako..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom