Фан клуб - РК Вардар

Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
sho ke osvojte be jedino mozite trofej na grad skopje da osvojte godinava protiv maalskite klubchinja
За вака да се курчиш прво треба титула да видиш како изгледа и да се израдуваш не неа. Ама титула за Еурофарм е мисловна именка така да бидете малце понизни.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
vie ni toa ne mozete ebate seljacite... tolku ste nesposobni da mora da se spojuvate so selskite klubcinja za pak da ste vtori :lolzz:
teshko e kengur znam, godinava navikni se na prenos so edna kamera i da chekash na time out da ja svrti da go vidish rezultatot i kolku ima do krajot, tie ke vi bidat godinava konkurenti za vtoro mesto butel alkaloid gjorce morche
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Со многу повеќе почит пишуваше во темава додека веројатно со солзи гледаше како два пати Вардар е на тронот на Европа, не би било лошо или да се вратиш на малце подостоинствено ниво или да се подизгубиш од темава, модератор да зачисти веќе оддамна нема.

Таков Вардар на стаклени нозе два пати ви зима титула и ви демострира моќ и класа ама ајде, може сезонава конечно ќе ви се насмее среќата па ќе подзалечите дел од комплексите што еден европски гигант од Скопје ви ги наметна.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.350
Поени од реакции
22.653
teshko e kengur znam, godinava navikni se na prenos so edna kamera i da chekash na time out da ja svrti da go vidish rezultatot i kolku ima do krajot, tie ke vi bidat godinava konkurenti za vtoro mesto butel alkaloid gjorce morche
dzabe laesh od sekogas ste bile luzeri, taka ke bide i godinava...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
На 23ти играме со Нексе во Јане Сандански. Никаква најава нема од управа, место да повикаат на масовна поддршка и да го промовираат натпреварот, они штама. Убаво ќе беше да се искористи македонскиот инает и да се наполни салата.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
Се напалија битолчанките на оној новиот Мандалиниќ (само малку по црн и по остарен) , пак истите влажни соништа , пак почеток на зелената ера , пак ја монтираат бината пред официрскиО ……..
Кој ќе им ги гледа гревовите на крај ……..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.705
На 23ти играме со Нексе во Јане Сандански. Никаква најава нема од управа, место да повикаат на масовна поддршка и да го промовираат натпреварот, они штама. Убаво ќе беше да се искористи македонскиот инает и да се наполни салата.
И групата не треба да спие по ова прашање, исто така...
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

Повеќето е политички булшит, ама на почеток има по некој муабет за Вардар.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.705
2 гола за 14 минути, од кои еден на Томовски од гол на гол.
Катастрофална игра во напад, никаква идеја на бековска позиција.
Не знам како игра овој црногорецов, ама Карапале денес е трупец и тешко нас ќе биде сезонава на оваа позиција. Уште полошо ќе биде на лев бек. Мишевски како тромав само паѓа на секој обид за влез.
Автоматски споено мислење:

Тајм аутиве на Бутино комедија :pos:
Ајде бе, што е ова бе, не се зезајте од овие ли дојдове да изгубиме, ајде бе.
А Столе им се заканува на пола тим. Нос ќе ти искршам едно друго:pos:
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.745
Поени од реакции
2.668
Тешко на Вардар во оваа сезона со тој тренер.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Odma se vide analiza na protivnik. Kirca i Crvenkovska gi znaat našive kako dišat, postavija odbrana i otidovme jabana. Znaea deka treba da podizlezat na bekovi te, Karapale se izgubi i toa e toa. Ne sakam u start da go hejtam Karapale, ama so nego na teren (barem denes) sme kao so igrač pomalce. Nikakva idea za razigravanje, plus i drugive ne se vo forma.Tapa otvaranje na sezona.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom