Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Додиќ просечно, многу просечно. Мислам дека така ќе му се одвива и кариерата. Чак и против некои послаби екипи од македонска лига ништо посебно не покажа. Воопшто не треба да се жали за неговото заминување.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Голема загуба е тоа што го немаме Додиќ, не заебавајте. МВП на младинското првенство, огромен потенцијал, дури се споменуваше дека Киечце го планира уште за сезонава. Заигра за Србија уште на 17 години, а србите се во подем годиниве.
Јас верувам дека ако останеше уште една година кај нас и играше ЛШ, дека самиот ќе притискаше да остане во Вардар во иднина, тука му е како дома.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Ќе завршеше работа да го имаме сезонава, нема збор. Али и дека не одигра нешто којзнае колку кај нас, не одигра.
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Од кога најавија дека не се игра ЛШ не сум во тек со ништо, дали е сигурно за следна сезона дека се враќа во ЛШ?

И кој е стадионот кај шо тренираат гледам на Фб, шо стана со Борис Трајковски
Сум пишал Борис, ќе си речете ненормален, мислев на Јане :LOL:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Од кога најавија дека не се игра ЛШ не сум во тек со ништо, дали е сигурно за следна сезона дека се враќа во ЛШ?

И кој е стадионот кај шо тренираат гледам на Фб, шо стана со Борис Трајковски
Апсолутно ништо не е сигурно за следната сезона. Прво и основно треба да се освои титулата, а тоа ќе биде претешко.
Екипата тренира во училишната сала на ОУ „Круме Кепески" во Кисела Вода. Кога ќе заврши женското кадетско светско првенство кое се оджува тука ќе се вратат во „Јане Сандански“.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Голема загуба е тоа што го немаме Додиќ, не заебавајте. МВП на младинското првенство, огромен потенцијал, дури се споменуваше дека Киечце го планира уште за сезонава. Заигра за Србија уште на 17 години, а србите се во подем годиниве.
Јас верувам дека ако останеше уште една година кај нас и играше ЛШ, дека самиот ќе притискаше да остане во Вардар во иднина, тука му е како дома.
Па добро ќе фали со оглед на ситуцијата на централен бек, ама мислам дека малиов од Црна Гора нема да биде ништо полош од Додиќ, така да..
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Голема загуба е тоа што го немаме Додиќ, не заебавајте. МВП на младинското првенство, огромен потенцијал, дури се споменуваше дека Киечце го планира уште за сезонава. Заигра за Србија уште на 17 години, а србите се во подем годиниве.
Се ова е така. Ама претходната полусезона кога играше за Вардар, не покажа некои врвни игри, општо гледано.
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
841
Поени од реакции
504
Гледам овој средниов бек што го донесоа на два од натпревари на кадетсково првенство во победите на Црна Гора најдобар играч е прогласен. Го има некој гледано каков играч е? Дали ветува нешо?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Abe godinava 50 godini Štruški turnir. Ipak ima nekoja simbolika da se osvoi. Ke go osvojuvame ili ke im go daeme na šurive tradicionalno kao edinstven pehar vo kolekcijata:D?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
sho ke osvojte be jedino mozite trofej na grad skopje da osvojte godinava protiv maalskite klubchinja
vie ni toa ne mozete ebate seljacite... tolku ste nesposobni da mora da se spojuvate so selskite klubcinja za pak da ste vtori :lolzz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom