Фан клуб - РК Вардар

Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Тале братот :oeoeoe:
Хм, братче колку што памтам ти на времето пишуваше за Тале дека бил најдобар подавач на пешкири, од каде сега ваков пресврт во мислењето. А бе македонска работа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
Тале ги поздрави со десетка без кромид: австралискиот кенгур, рускиот готвач и стручњакот центарски.
tale si gi najdi jajcata blagodarenie na vardar. fakt e deka bese picka predhodno ama ete vardar e vardar pa i od nego valjda nesto ke bide.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.641
Поени од реакции
8.417
Тале ги поздрави со десетка без кромид: австралискиот кенгур, рускиот готвач и стручњакот центарски.
Nišo, koa ke ima i kromid togaš može da praime muabet:)))) Šala na strana, neka produži vaka ja ke bidam najsrekjen. Od druga strana ako dal sea 10 gola, ne znači deka 10 godini unazad ne e najpičkastiot rakometar i podavač na peškiri. Pozz Velgi
 
Член од
31 август 2020
Мислења
406
Поени од реакции
1.269
Хм, братче колку што памтам ти на времето пишуваше за Тале дека бил најдобар подавач на пешкири, од каде сега ваков пресврт во мислењето. А бе македонска работа.
А ти бе друже , мислиш дека сум озбилен со ова ????
Хахахахахаха
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.296
Поени од реакции
13.175
Тале ги поздрави со десетка без кромид: австралискиот кенгур, рускиот готвач и стручњакот центарски.
Ќе видиме каква песна ќе пееш,кога како кучка за две евра ќе избега од Вардар!
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
704
Поени од реакции
1.290
 
Член од
31 август 2020
Мислења
406
Поени од реакции
1.269
Значи си отиде и он , ја ме се сеќавам некого за кого постоел интерес да останал на крај кај нас !!! пЉус и сами избркавме еден тон играчи што сега ќе ни беа драгоцени
Важно да се одржува и да се надградува светската класа на Тале , он ќе им игра на сите сам
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.185
Поени од реакции
4.146
Најверојатно е финансиска неизвесност во прашање. Нашиве не им го продолжуваат договорите зошто гледаат што пари ќе соберат за следната година, затоа и 1+1 договори даваат. Играчиве прашуваат за нов договор, овие викаат, чекај, на играчиве не им влева тоа доверба, и со бараат чаре.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.108
Поени од реакции
5.831
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.954
Хахахаха, ЕХФ каква тензија им прави. :pos:
Автоматски споено мислење:

Валчак изгледа дефинитивно си оди, се шпекулира со Спортинг.

 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom