Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.112
Поени од реакции
5.845
Три извесни заминувања за наредната сезона и тоа играчи кои во моментов играат и тоа како битна улога кај нас. Од друга страна веќе и март проаѓа, а имаме само едно потврдено доаѓање на играч за наредната сезона (Цехте) и едно потврдено продолжување на договор (Борко). Тоа, како и должината на договорот на Цехте (една сезона) ме прават да сум голем песимист за наредна сезона.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2017
Мислења
342
Поени од реакции
597
Walcak ne uopste biten igrac za Vardar, edino Toto e golema zaguba, drugite ne!
 
Член од
13 август 2019
Мислења
481
Поени од реакции
2.493

Добар потег, кога е здрав Гаџа и кога не игра секоја утакмица по 60 минути е одличен играч... Како и да е, мора да се донесе уште еден добар среден бек или да се задржи Додич уште една сезона барем...
 
Член од
31 август 2020
Мислења
411
Поени од реакции
1.288
Три извесни заминувања за наредната сезона и тоа играчи кои во моментов играат и тоа како битна улога кај нас. Од друга страна веќе и март проаѓа, а имаме само едно потврдено доаѓање на играч за наредната сезона (Цехте) и едно потврдено продолжување на договор (Борко). Тоа, како и должината на договорот на Цехте (една сезона) ме прават да сум голем песимист за наредна сезона.
Кои се тоа три
1.Тото
2.Валчак
3. ????
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.353
Поени од реакции
3.972
За Диало некако ми стои ко да е шпекулација пуштена од менаџерот негов, за да избоксува подобар договор. Можеби и грешам.
Валчак нема капацитет да биде прв пикер на тимот, но е страшно корисен играч. Секоја прилика што ја добиваше, ја користеше максимално. Во одбрана од утакмица до утакмица беше посигурен и играше се подобро. Стварно штета ако дефинитивно си оди.
Факт е дека е далеку од стабилна ситуацијата. Договорите на една година се клучен сигнал за тоа. Претпоставувам дека Михајло постојано е во очекување на некој нов спонзор, ама никако да успее да го закачи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.484
Поени од реакции
22.921
dialo bi bil glup da si odi ako ostane dejvis. prioritet e dejvis posle on neka si selektira. ajde ovaa nedela da gi resime surite i posle neka mu dade miho dogovor.
 
Член од
9 јуни 2019
Мислења
14
Поени од реакции
73
Што толку сте запнале со тој Дијало, играч како него во еден правец одма друг ќе се најде, ние да гледаме да ги договорат Куни, Томовски.. тоа е најважно
И Диало и Валчак покажаа конзистентно добра форма.
Проблемот е што најголемата моќ Вардар ја манифестира преку хемијата на играчите, но со заминување само по една сезона, тешко дека ќе се постигне тоа. Тоа Михо треба да го има како стратегија за успех и со се уште недокажани таленти со голем потенцијал, во Вардар добиваат можност да експлодираат.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Карти за Вардар-Пелистер дали се пуштени во продажба?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom