Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 ноември 2012
Мислења
878
Поени од реакции
1.812
Толедо го раскинал договорот во Романија, само прашање е дали има уште ракомет во него?
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
226
Поени од реакции
205
Зашо мислиш дека баш кај нас иде?
Затоа што нам ни е потребен десен бек а тој игра токму на таа позиција и во текстот пишува дека ќе потпише за клуб кој редовно игра во ЛШ (Вардар?), освен тоа тој не доаѓа од топ клуб па сигурно не би барал премногу пари.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.399
Треба, и мора србите/хрватите да се трудат да зборат повеќе на македонски јазик. Два збора македонски, два. Ама да проба, да покаже почит, настрана од тоа на терен. Не може шпанците да мелат македонски, овие да не разбираат што збориме. Инаку, може да бидам контрадикторен малку, ама во било која земја да отидам, гледам да зборнам нешто на нивниот јазик , или ако го познавам го зборувам нивниот јазик, не дека им се потчинувам, туку бидејќи така ги (до)усовршувам другите јазици.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
76
Поени од реакции
234
Четвртина од населението не сака да помисли да збори македонски, во пола држава не се употребува кириличното писмо , шиптарчињава запослени по државни институции не знаат повеќе од 50 зборови на македонски .......
Вие тука сте се фатиле за спортисти кои дошле да играат за Вардар , а незнаеле добро да зборат .......
Дајте некоја нормална тема поврзана со ВАРДАР ⚫⚫ а не вакви глупости
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.458
Поени од реакции
4.359
Затоа што нам ни е потребен десен бек а тој игра токму на таа позиција и во текстот пишува дека ќе потпише за клуб кој редовно игра во ЛШ (Вардар?), освен тоа тој не доаѓа од топ клуб па сигурно не би барал премногу пари.
Ja иам инфо дека он иде у Пик Сегед.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.581
Поени од реакции
2.470
Вие тука сте се фатиле за спортисти кои дошле да играат за Вардар , а незнаеле добро да зборат ......
Промената мора да почне од некаде :) Во секој случај подобра тема тоа, него да се препукаваат луѓе тука безеве со Битолчани. Ама си го изоде патот темава со јазикот, така што дај да ја утепаме и да преминеме на друго.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
306
Поени од реакции
596
Автоматски споено мислење:

 
Член од
11 мај 2020
Мислења
99
Поени од реакции
219
Иманол Гарсијандија во ПИК Сегед. Значи, не е тој бекот. :свиркам:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.253
Поени од реакции
2.806

Денешните наслови низ ракометните медиуми низ Европа велат дека Замалек, египетскиот вице-првак се договорил со Сеиф Ел Дера (22), централниот бек на Хелиополис.
Тој се приклучива на својот брат Јахиа Ел Дера (25) и заедно ќе ја продолжат битката со најлутиот ривал на Замалек - Ал Ахли.

За овие двајца ракометари сериозно беше заинтересиран Вардар. Но, трпеливоста и упорноста на црвено-црните во обидите да ги доведе во Македонија реално немаа изгледни шанси со оглед на тоа дека тие имаат обврска (служење воен рок), а Египет има поинакво државно уредување и таму нема простор за компромиси и прогледување низ прсти.

Во меѓувреме Вардар (Вујовиќ) го следеше настапот на централниот бек на Кувајт (во Белград играа Кувајт Партизан) и тој отпаѓа од комбинациите и останува само информацијата дека Вардар договорил среден бек, што треба да пристигне од Франција.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
878
Поени од реакции
1.812
 

Kajgana Shop

На врв Bottom