Фан клуб - РК Вардар

Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.147
Поени од реакции
33.507
Еден што си отиде од тука не виде бел ден, сите пропаднаа начисто на спортски план и тоа прави уште повеќе да ми е криво што се распадна цел клуб и проект тука, уште 2/3 ЛШ зимавме сигурно.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.599
Поени од реакции
1.251
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
Брендовите не се македонски.
Да, знам дека се српски, ама ајвар, бурек и јогурт најмногу се јаде кај нас, сигурно во Бразил или во Унгарија не јадат ваква комбинација, од тука се има научено. :)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.939
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
Некој инфо за 27-ва ? Ќе се повлекува дресот или ништо ? Еве поминаа скоро 2 недели ништо ново нема. Некој мислам спомна претходно да пуштиме текст на официјалниот меил на клубот, или петиција нешто.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.986
Поени од реакции
7.745
Претерувате со повлекувањето на дресот. Барате да се повлече дрес на играч што е сеуште активен и непензиониран.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.381
Поени од реакции
2.966
Ако го повлечат дресот не значи дека вечно ќе биде така,на пример Металург ја повлече 13ката на Миркуловски и после некое време дојде Шпилер побарал 13 број да носи и овие само го прашале Жути дали може да го дадат бројот,нормално овој рекол може.

Во таква ситуација сигурно дека некој ако бара да носи дрес број 27 Чупко исто би постапил.
Бројот не игра голема улога,се памти што направил играчот за клубот,многу поважно е Чупиќ да остане запаметен и ценет засекогаш кај навивачите,а бројката е пролазна и небитна работа.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
Вака изгледа како ништо да не направил клубот како благодарност, им дадоа дресови во рамка на сите и на него секако, не може да се мери тоа што го направил Чупиќ и тоа што го направил пример Шевалевиќ во Вардар а на ист начин им се заблагодари клубот, да му се оддаде почит е најважно, барем јас гледам така на работите, и Миркуловски е активен уште па беше повлечена 13та во Металург, и на играчот од Монпелје или Пик Сегед не сум сигурна, се повлече неговиот број а тој ја продолжи кариерата во друг клуб.
И со хаосов и пандемијава не му се заблагодаривме на човекот како што треба па ми изгледа како да му сме должни некако.
Плус ништо нема да не чини ако направиме еден убав гест кон играчот.
Автоматски споено мислење:

Ако го повлечат дресот не значи дека вечно ќе биде така,на пример Металург ја повлече 13ката на Миркуловски и после некое време дојде Шпилер побарал 13 број да носи и овие само го прашале Жути дали може да го дадат бројот,нормално овој рекол може.
Секако и да ја повлечат 27ката и да го прашаат Чупко би дозволил да ја земе некој друг.
Тогаш имаше една изјава од Миркуловски ја дадоа 13ката сега уште парите да ги дадат така нешто мислам.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom