Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
Makedonskiot kako baza na site slovenski jazici e najkoristen za razbiranje drugi slovenski jazici. Ednostavno so makedonski plus poznavanje na srbski (eks yu skolo) i bazno poznavanje (od filmovi) na drugite sloveneski jazici sum proagal OK i vo rusija, polska, slovacka... Za niv sekogas na primer bilo tesko da ukontaat sto im zboram koga zboram cisto makedonski, onoj prvicen sok so drug jazik e pogolem, veruvam da ziveaat vo MKD ke pocnat i oni da razbiraat ali ona poracuvanje sendvic ili muabet za prv pat im e tesko da ne sfatat, mislam deka nie mnogu polesno proagame vo toj prv kontakt.

kako i da e, treba vo mkd sekogas da zborime makedonski. mene me nervira na primer koga u drustvo od 10 nasi i eden srbin za da mu se udovoli site zborime srbski mesto da si zborime makedonski i on da se priviknuva na nasiot jazik.

Okulu povlekuvanjeto dresovi, mene toa mi e bez vrska ako igracot e seuste aktiven. Od kaj znaeme utre moze ke ja spuka rabotata so Zagreb i ke se vrati vo Skopje. Dramata so #23 na Jordan na primer mi e seuste smesna smesna iako projdoa skoro 30 god od togas. Cupko zasluzuva i mnogu poveke od povlekuvanje na dres, za toa nema diskusija ama tajmingot e los, pa pogotovo ako veke ne e ni vo Skopje, ona bas mi nema veke nekoja logika i vaznost, ne e veke ni adekvatno oddavanje pocit, nego samo nekoja formalnost.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Нема можност ако биде дресот повлечен и пример играчот се врати после неколку години да го земе тој број ? Зборувам за играчот кој го носел претходно тој дрес поради кој е повлечен.
Ако би можело така би било супер, ама сепак мислам дека мора да се направи таков гест со повлекување на дрес за Чупко или за кој било играч кој го заслужува тоа, а реално ретки се тие.
Автоматски споено мислење:

Ако се врати некогаш 19ка ќе му дадеме ;)
Една ретро Чупкова :D
 

Attachments

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
хахахаха не е беее, што жена може тоа ни ѓаволот у скок го не може !!
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Толедо го раскинал договорот во Романија, само прашање е дали има уште ракомет во него?
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Зашо мислиш дека баш кај нас иде?
Затоа што нам ни е потребен десен бек а тој игра токму на таа позиција и во текстот пишува дека ќе потпише за клуб кој редовно игра во ЛШ (Вардар?), освен тоа тој не доаѓа од топ клуб па сигурно не би барал премногу пари.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Треба, и мора србите/хрватите да се трудат да зборат повеќе на македонски јазик. Два збора македонски, два. Ама да проба, да покаже почит, настрана од тоа на терен. Не може шпанците да мелат македонски, овие да не разбираат што збориме. Инаку, може да бидам контрадикторен малку, ама во било која земја да отидам, гледам да зборнам нешто на нивниот јазик , или ако го познавам го зборувам нивниот јазик, не дека им се потчинувам, туку бидејќи така ги (до)усовршувам другите јазици.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
394
Поени од реакции
1.194
Четвртина од населението не сака да помисли да збори македонски, во пола држава не се употребува кириличното писмо , шиптарчињава запослени по државни институции не знаат повеќе од 50 зборови на македонски .......
Вие тука сте се фатиле за спортисти кои дошле да играат за Вардар , а незнаеле добро да зборат .......
Дајте некоја нормална тема поврзана со ВАРДАР ⚫⚫ а не вакви глупости
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Затоа што нам ни е потребен десен бек а тој игра токму на таа позиција и во текстот пишува дека ќе потпише за клуб кој редовно игра во ЛШ (Вардар?), освен тоа тој не доаѓа од топ клуб па сигурно не би барал премногу пари.
Ja иам инфо дека он иде у Пик Сегед.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Вие тука сте се фатиле за спортисти кои дошле да играат за Вардар , а незнаеле добро да зборат ......
Промената мора да почне од некаде :) Во секој случај подобра тема тоа, него да се препукаваат луѓе тука безеве со Битолчани. Ама си го изоде патот темава со јазикот, така што дај да ја утепаме и да преминеме на друго.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom