Фан клуб - РК Вардар

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.951
Поени од реакции
15.398
Како бре уште еден среден и десен бек?
Па ниту еден немаме во моментов, Јагуриновски и Карапалевски да не ги рачуна?

Од Зарабец, Доленец, Португалецот, Кара и Абутовиќ како шпекулации, паднавме на Тале...
Очигледно сезоната ќе ја туркаме бетер и од оваа. Сезонава имаше утакмици кога на терен имавме 4-5 крила. Планот веројатно како што можам да проценам е да се склопи некаков тим за наредна сезона, а Михајло меѓувремено ќе бара спонзори. Па ако најде ваљда од сезона за сезона ќе се појачуваме, ама Ф4 по мене тешко да видиме у наредни 2 па и 3 години. Пред се немаме тренер со амбиции и познавање за Ф4. Дибиров, Столе и Чупиќ сами да го носат тимот е нереално.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.945
Поени од реакции
3.075
Очигледно сезоната ќе ја туркаме бетер и од оваа. Сезонава имаше утакмици кога на терен имавме 4-5 крила. Планот веројатно како што можам да проценам е да се склопи некаков тим за наредна сезона, а Михајло меѓувремено ќе бара спонзори. Па ако најде ваљда од сезона за сезона ќе се појачуваме, ама Ф4 по мене тешко да видиме у наредни 2 па и 3 години. Пред се немаме тренер со амбиции и познавање за Ф4. Дибиров, Столе и Чупиќ сами да го носат тимот е нереално.

Situacijata ke bide vakva ili 1 godina ili 4... Zavisi od izborite. Sponzori samo taka...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
238
Поени од реакции
273
Се надевам дека Талески ќе запне, ќе тренира напорно и ќе се покаже во добро светло. Во спротивно ќе си го добива од Столе.

Parondo mirisa ZLATO so Egipet. Posle toa ke bide druga prikazna. Proguglaj atmosfera rakomet vo egipet. Ke bide interesno prvenstvo kade ocekuvam Egipet da gazi pogotovo so asalen trener.
1/4-финале за нив (зависи од ждребот) и на сила со судии може полуфинале, ама и тоа ми изгледа некако многу. Да напалени се, да имаат атмосфера и добри младинци, ама остатокот не. Друго ако Парондо е супер тренер за клуб, не значи дека би бил исто и за репрезентација.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
1.797
Поени од реакции
2.824
Очекував бар една од двете болни позиции (среден и десен бек) да шкрипи со оглед на тоа што останавме без играчи таму, ама вака е малку загрижувачки, очекував десен бек да ризикуваме со Јагуриновски како втора опција, вака и на среден е опасно, можеби се планира некоја варијанта да се ротира и со Талевски на среден бек (на лев ги имаме 3ца), реално Дисингер и Санталов уопште не можам да ги замислам на среден, Талевски можеби би можел да покрие. Во секој случај, потребни се бомба засилувања за среден и десен за да имаме колку-толку задоволителен состав, ова во моментов е далеку од тоа што навикнавме да го гледаме
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
3.945
Поени од реакции
3.075
Се надевам дека Талески ќе запне, ќе тренира напорно и ќе се покаже во добро светло. Во спротивно ќе си го добива од Столе.


1/4-финале за нив (зависи од ждребот) и на сила со судии може полуфинале, ама и тоа ми изгледа некако многу. Да напалени се, да имаат атмосфера и добри младинци, ама остатокот не. Друго ако Парондо е супер тренер за клуб, не значи дека би бил исто и за репрезентација.

Samo ti gledaj sto ke bide tamu... Atmosfera plus godina ipol se spremaat so moze najdobriot takticar na svetot. Davis go izbrkaa i isplatija za da go dobijat Parondo. Toa sto im fali poleka go resavaat.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
210
Поени од реакции
253
Како бре уште еден среден и десен бек?
Па ниту еден немаме во моментов, Јагуриновски и Карапалевски да не ги рачуна?

Од Зарабец, Доленец, Португалецот, Кара и Абутовиќ како шпекулации, паднавме на Тале...
Баш
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.775
Поени од реакции
2.556
Талески тотално непотребен. Наместо кешот кој ќе му го даваат него да се усмери кон десен бек каде што сме моментално само со Јагуриновски (читај без десен бек) и да се гледа квалитетен среден бек, они го носат факинг Талески како трет лев бек. Скроз тапа потег.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.248
Поени од реакции
838
Ќе го биде Тале да беше Црногорец ќе го сакавме а вака пошто е Македонец веднаш плукање. За Зарабец стварно не беше за верување а за Абутовиќ и Кара мислам има барем некои мали шанси.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.774
Поени од реакции
5.158
Барем ќе има по кој да плукаме!
 
Член од
4 март 2017
Мислења
907
Поени од реакции
1.850
Дечки, очекувањата ви биле преголеми, реално. Клубов беше на прагот комплетно да згасне до пред месец дена, лудо е да се очекуваат не знам какви трансфери. За нас во овој момент треба рамно на чудо да биде тоа што успеавме да ги задржиме Тимур, Чупиќ, Калараш и Диско. Во една ваква (не)економска ситуација, сите трансфери кои ги направивме до сега се за очекување, дај боже да се стабилизира ситуацијата на сите полиња, па за година, две, три ако има финансии и атмосфера да можеме пак да го нападнеме тој Ф4. Се надевам дека ќе донесат добри играчи на среден и на десен.

BTW, @chef_cook дали имаш информации каков е статусот на Горпишин? Во ниту еден медиум до сега во последниве неколку недели немаше ништо околу него.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Можеби се уште има шанса Толедо да остане уште една сезона па затоа се зборува за уште еден среден и еден десен бек, ќе видиме, разочарување секако дека ќе има, се свртеа ептен јаки имиња низ медиумиве ама за наредна сезона мислам дека не може да е полоша од оваа каде буквално немавме ни бекови, ни играчи за асални тренинзи ни ништо.


 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.775
Поени од реакции
2.556
Ќе го биде Тале да беше Црногорец ќе го сакавме а вака пошто е Македонец веднаш плукање. За Зарабец стварно не беше за верување а за Абутовиќ и Кара мислам има барем некои мали шанси.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Не ми е намерата да се карам, само многу глупо размислување. Назад 200 страни некој од нас се обидуваат да објаснат дека тоа нема врска дали е Македонец или странец. Ама ок, еве ако бил црногорец ќе сме го сакале. Еве и Кизиќ коа зема да брани, баш сите бевме одма да го шутнат од клубот. Како така Македонец им влезе у шема на странциве. Дајте црногорец на гол!
 
Член од
1 август 2015
Мислења
518
Поени од реакции
710
Според Михајло ќе има уште двајца ракометари, десен и среден бек.
Ако бидат некои бомби, со добро здравје кај цела екипа, очекувам најмалку 1/8 финале.

Толедо е сомнителен, не е уште во Романија официјално.
 
На врв Bottom