Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Свесни сме сите дека Стевче не е некој тренер од калибарот на Раул и Парондо ама сепак не заслужи со ништо да биде избркан во ваква ситуација.
Треба да го цениме затоа што го водеше пола сезона клубот без плата,дојде во време кога скоро сите играчи си одеа од Вардар,инаку за резултатите незнам што очекуваше,без бекови успеа да добие неколку натпревари.

Нормално дека како и секој навивач на Вардар и јас сакам да се врати Вујо ама треба да се види малку пошироката слика.
Би се согласил да го вратиме Вујо доколку на Стевче му се даде некоја друга улога во тимот со која ќе биде задоволен,евентуално помошник да биде на Вујо.
nemora da bide izbrkan, neka bide asistent na vujo. realno vardar ne im dolzi nisto ni na nego ni na borko i dvajcata do godini leb vadele od nas, red e da pomognat. se slagam deka dojdoa koga bese najtesko i deka toa nikogas ne treba da im go zaboravime ama treba i oni da se svesni deka mora da prodolzime napred a deka oni moze i ne se ona sto momentalno ni treba.

stevce kako asistent ili da raboti so mladite bez da mu se krati plati i da di bide ispalaten za ovie 6 meseci bi bilo fer.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Мислам дека Стефче у моментов е малце поише дигнат( у смисла си се цени чоекот) и нема да прифати да му биде помошник на Вујо или нешо слично. А и Михајло даде изјава на тв, односно потврди дека Алушевски останува како прв тренер на екипата, па сега треба да иде против своите зборови во што лично не верувам. Секако дека мислам дека Вујо е многу подобар тренер ( секако заради своите тренерски квалитети кои во овој момент се далеку над Стево, а не као што би сфатиле некои падобранци дека намерно го хејтам Стево пошо е Македонец), ама мое мислење е дека Аљуш ќе остане.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Искрено мислам дека доколку се стабилизираме поубаво е да си продолжиме со шпански тренери ама не знам баш колку ќе биде лесно тоа после хаосот со последниов тренер од таму.

Вујо веќе пар години не може да се задржи на едно место, не знам баш колку е паметна и добра опција за Вардар.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Али па од друга страна ептен сумњиво ми е заминувањето од Загреб:)) Кој знае што ќе се дешава:)
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Искрено мислам дека доколку се стабилизираме поубаво е да си продолжиме со шпански тренери ама не знам баш колку ќе биде лесно тоа после хаосот со последниов тренер од таму.

Вујо веќе пар години не може да се задржи на едно место, не знам баш колку е паметна и добра опција за Вардар.
da mu ja ispnime zelbata na marek i da go donesime talant u paket so sinovite i kara? :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Стевче не треба да сд нени со Вујо. Ако го менат нека бараат квалитет плус.

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Vujo e odlicno resenie vo momentot. Nema zborovi deka ako imame pari spanec treba da e prv izbor mada za toa ke treba pari ne samo za trenerot nego i za igracite koj ti bi gi baral. Vo momentot so pomal budzet nas ni treba balkanec sto ke moze da sobere 4-5 dobri balkanski igraci, poeftini igraci...

Jas bi se nasocil kon Parondo da se vrati narednata godina posle svetskoto vo Egipet koga mu istekuva dogovorot so niv. Pred toa balkanec da napravi asalna selekcija na balkanci.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Иначе,Пастор и Душебајев може да се ослободат во теков на пвие две недели
Автоматски споено мислење:

Vujo e odlicno resenie vo momentot. Nema zborovi deka ako imame pari spanec treba da e prv izbor mada za toa ke treba pari ne samo za trenerot nego i za igracite koj ti bi gi baral. Vo momentot so pomal budzet nas ni treba balkanec sto ke moze da sobere 4-5 dobri balkanski igraci, poeftini igraci...

Jas bi se nasocil kon Parondo da se vrati narednata godina posle svetskoto vo Egipet koga mu istekuva dogovorot so niv. Pred toa balkanec da napravi asalna selekcija na balkanci.
Абе се тоа убаво.Али Парондо ја одби Барса за Египет )))))
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Спротивно на генералното мислење, балканските ракометни тренери се поскапи и од голем дел од шпанските и скандинавските тренери, во некои случаи и до 50%. Ова не го кажувам во контекст на тоа колку би барал Вујо, а колку тренер од Шпанија, само алудирам на тоа дека не секогаш значи дека со ангажирање на тренер од регионов би заштедиле пари.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.588
Иначе,Пастор и Душебајев може да се ослободат во теков на пвие две недели
Автоматски споено мислење:


Абе се тоа убаво.Али Парондо ја одби Барса за Египет )))))

Meskov likes this...

Parondo mirisa ZLATO so Egipet. Posle toa ke bide druga prikazna. Proguglaj atmosfera rakomet vo egipet. Ke bide interesno prvenstvo kade ocekuvam Egipet da gazi pogotovo so asalen trener.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom