Фан клуб - РК Вардар

Член од
3 мај 2014
Мислења
628
Поени од реакции
1.388
Не фати еуфорија се тоа убаво, али дај малце намалете со очекувањата...

Спасивме жива глава ради стариот, сега полека полека треба да градиме екипа.
Секој кој ќе се приклучи на моменталниот проект у Вардар треба да добие почит и поддршка од нас, па и тоа да е Талевски, ни ја не го сакам многу али треба да добие поддршка.
Не плукајте по се и сешто, не сме селани, разбираме ракомет скоро сите, али сме далеку од стручни во таа област.
 
Член од
2 август 2017
Мислења
106
Поени од реакции
128
Браво за трансферов, секоја чест за Михајло. Сега уште Кара, Степанчиќ и малиот Костески и комплетирани сме. Сеуште не е доцна Михајло да го откаже трансферот на Санталов, ако веќе потпишал тогаш нека го прати на позајмица во Бутел.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
Татко му рече дека,бил среќен у Вардар.
Иначе имал понуда од Мешков и еде друг клуб
Овие па Мешков за сфе шо е у Вардар имаат понуда пратено, така ми се чини некако...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
622
Поени од реакции
815
Несакам да бидам негативец ама тренерското место треба друг да го има.
Време е да се чукне на стара врата , да се побара Вујо , ако некој знае да направи играчи , тоа е он.
Можеби ке трае , година , две , ама ке направи стабилна екипа.
Ни требаат млади бекови со муда , да бидат пргави , да се усовршуваат , како што почнаа душебаев и караџич , такви ни требаат.

И секој почеток е тежок , едвај го бутнавме металург од врвот , па игравме 3 последователни 1/4 финалиња во ЛШ после тоа.Сите 3 болни на различен начин , првиот особено.И сите мислеа толку е
А Потоа , 3 фајнл-фора у Келн , две титули , два lastsec голови за победа и тоа против Барса и ПСЖ , горчлив пораз од Монпеље , исто и од ПСЖ за 3 место , епски камбек против Барса и рутински против Веспрем.Да не заборавиме дека за 2рата титула играа без плати..

И нема да биде овде крајот , две нема да останат , како што не остана ни само првата , пак ке се крене трофејот и ке се слави третата.

Ке ги пече газот пак од скопски Вардар.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
175
Поени од реакции
367
Што се случува со официјалната веб-страница на РК Вардар? Очекувам таму да ги објават новите засилувања пошто на македонските медиуми не можеш да им веруваш, но колку што гледам ништо не објавуваат а на официјалната ФБ-страница споделуваат вести од гол.мк и 24Ракомет.. :toe:
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.789
Поени од реакции
5.230
Што се случува со официјалната веб-страница на РК Вардар? Очекувам таму да ги објават новите засилувања пошто на македонските медиуми не можеш да им веруваш, но колку што гледам ништо не објавуваат а на официјалната ФБ-страница споделуваат вести од гол.мк и 24Ракомет.. :toe:
ПР службата не работи,сеа за сеа
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.124
Поени од реакции
1.769
Грешка се направи што имаме 3 леви бека,а ќе имаме само 1 среден.
Требаше да се донесе едниот од Талески и Санталов,платата од едниот да биде за среден бек што би можел малку да покрие и на лев бек.
Вака останавме со 3 леви бека,ист стил на игра,ако не донесат добар организатор тешко нас ќе биде.

Дури попрво требаше да се донесат 2 средни бека,а на гол да останеме со Борко и Кизиќ.
Се плашам да размислувам што ќе се случи доколку тој единствен среден бек што го имаме се повреди...Тогаш отиде сезоната.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
1.789
Поени од реакции
5.230
Грешка се направи што имаме 3 леви бека,а ќе имаме само 1 среден.
Требаше да се донесе едниот од Талески и Санталов,платата од едниот да биде за среден бек што би можел малку да покрие и на лев бек.
Вака останавме со 3 леви бека,ист стил на игра,ако не донесат добар организатор тешко нас ќе биде.

Дури попрво требаше да се донесат 2 средни бека,а на гол да останеме со Борко и Кизиќ.
Се плашам да размислувам што ќе се случи доколку тој единствен среден бек што го имаме се повреди...Тогаш отиде сезоната.
Диско не го рачунај
 
Член од
4 март 2017
Мислења
908
Поени од реакции
1.852
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.775
Поени од реакции
2.556
 
Член од
4 март 2017
Мислења
908
Поени од реакции
1.852
Гашпер Храстник не е играч за да биде прва опција, мислам дека може подобро да се испазари, дури во овој случај кога финансиите се ограничени.
 

Saber Rider

Модератор
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.827
Поени од реакции
46.048
Работнички сите сте пички :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.720
Поени од реакции
7.225
Godinava ke bide haos. Nemoj da se razocarate ako nekoi od igracite uste na polusezona najdat sledna destinacija. Mislam deka se zivo e na 1 godina potpisano, taka treba i proektov da go sfatime. Dopolnitelno i radi pandemijava kojznae sto ke izmislat kako pravila za nastani na zatvoreno, taka da teshko deka mozeme da im bideme 8-mi igrac kako do sega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom