Фан клуб - РК Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.423
Поени од реакции
165.994
Ако се доблесни од вардар ке се извинат и ке им ги вратат парите за карти факт е дека вардар игра слабо
А ти ако си доблесен и ако Вардар го повтори успехот од изминатата сезона нема да одиш на пречек на плоштад и да се пуцаш во гради затоа што е факт дека играле слабо ;) кој ви е овој муабет бе, ако ви се драпа мадиња после пораз ич не ни купувајте карти.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
920
Поени од реакции
1.273
Интересното е што, се збореше дека лани имаме крпен состав, немаме клупа и сл. Оваа година испадна полошо од лани. Невикам дека треба да се носат некои кој знае какви имиња. Нема пари затоа, ОК.
Но, пример. Еурофарм го зема оној Јотиќ, кој е ок играч, има играно и за репрезентација на Хрватска нешто. Двајца-тројца од тој калибар, кои нема да стартуваат со екипи ко Кил, но, ако не иде или онака, ќе можат да изиграат 10-15 мин. Што се зема Димитриоски, кој ќе биде Поповски 2, и нема да стапне на терен, ќе му се забави и него развој, ни Вардар нешто фајде од него нема да има? Или Горбок кој се чува ради ваљда некои пријателски врски.
Многу е јасно,дека Кокошаров за доброто на репрезентацијата им дава шанса на Киселев и Горпишин,и сака да ги спасува кариерите на,Атман и Горбок.Кугис е донесен преку менаджер,на збор..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.696
Поени од реакции
2.614
Кој е "скаутот" на Вардар последниве две сезони што ги бира играчите?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
920
Поени од реакции
1.273
Кој е "скаутот" на Вардар последниве две сезони што ги бира играчите?
Нема скаут,Кокошаров или по препорака.Деревен,Киселев,Калараш,Горбок Атман Кугис Кристопанс и Санталов се се негови луѓе.На него треба да му се зададе прашање!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.565
Поени од реакции
2.036
(Se izvinuvam za fond). Voopšto ne sum iznenaden od porazov (od visokata razlika da), na sto i aludirav pred natprevarot da nemate previsoku očekivanja. Vo momentov taka stojat rabotite, edna pozicija ni e popolneta kako što treba, ako se zeme faktot deka i krilata na početokov na sezonava se očaj. Ne znam kako ke terame vo idnina ama ova što e vo momentov e teško za gledanje. Ne striktno partijata protiv Kil tuku opšto nastapite i nemanjeto idea vo napad, vo odbrana, a za golmanite više muka mi e i da komentiram.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
246
Поени од реакции
92
А ти ако си доблесен и ако Вардар го повтори успехот од изминатата сезона нема да одиш на пречек на плоштад и да се пуцаш во гради затоа што е факт дека играле слабо ;) кој ви е овој муабет бе, ако ви се драпа мадиња после пораз ич не ни купувајте карти.
кога може еден портсмуд во премиер лига кога изгуби 9-1 или 7-1 беше од тотенхем да се извини и понуди да им вратат пари зошто неможе и вардар и не се секирај нема да ги чекам нити сум ги чекал нити вардар нити па било кој клуб
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
78.423
Поени од реакции
165.994
кога може еден портсмуд во премиер лига кога изгуби 9-1 или 7-1 беше од тотенхем да се извини и понуди да им вратат пари зошто неможе и вардар и не се секирај нема да ги чекам нити сум ги чекал нити вардар нити па било кој клуб
Дај трансакциска ќе ти пуштам некој денар само не плачи. Премиерлигаш со ракометен клуб споредува :pos:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
246
Поени од реакции
92
Дај трансакциска ќе ти пуштам некој денар само не плачи. Премиерлигаш со ракометен клуб споредува :pos:
кога ке ја сватиш поентата на постот тогаш пиши а не да се кезиш као зелен башка имам многу повеке од 5-6 евра колку и да е карта пошто никогаш нити сум бил во сала нити па на стадион на било кој клуб во македонија или репрезентација одамна сум раскрстил со спорт во македонија
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
8.692
Поени од реакции
13.723
кога ке ја сватиш поентата на постот тогаш пиши а не да се кезиш као зелен башка имам многу повеке од 5-6 евра колку и да е карта пошто никогаш нити сум бил во сала нити па на стадион на било кој клуб во македонија или репрезентација одамна сум раскрстил со спорт во македонија
Епа ај раскрсти и со темава да не ти ги читаме глупостите за џабе.
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.342
Поени од реакции
43.580
оваа утакмица е доказ дека вардар никогаш нема да биде европски првак ајде сега почнете со плукање ;)
Сфати ли нешто за овие години? Свате :D
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.467
Поени од реакции
3.891
На врв Bottom