Фан клуб - РК Вардар

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.242
Поени од реакции
8.312
Мене не ме плаши поразов, на секој може да се деси. Ме плаши тоа што некако имам чувство како да се губи хемијата во тимот и многу нервоза има кај играчите.
Nekoe slicno custvo imam i jas.

Edna mozebi banalna rabota mnogu mi preci. Prviot bran na stranci koga gradevme sampionski tim mislam deka site odea na kursevi za makedonski da naucat. Pogotovo strucen stab Raul, Dejvis i Parondo. Ovoj segasniov koga go slusam na time out kako go vrzuva toa jazikot apla mi ide na zivci.

Formava na Atman i na Disinger me tera da posakuvam Filip Lazarov da se vrati nazad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
Јас прифаќам дека вакви денови се случуваат и дека тоа е тоа, нема лутиш. Баш ми е мило што 80% од публиката остана и по натпреварот. Така треба.

Мене што ме иритира е што имаме многу небалансиран тим, а и имаме играчи во него кои се тотално нефункционални и немаат никаква улога во екипата, освен да се ЛШ навивачи со најдобри места во салата.

Горбок и Димитриоски реално дали 2 мин ќе стапнат на паркет во некој натпревар кој значи нешто. Истото важи и за младиве вардарци. Значи тоа ти се 5-6 играчи што џабе ги имаш во екипа, освен за тренинг.

Горпишин добива се помала минутажа, и делува дека ко полека да го филтрира надвор Писонеро. Прашање и он колку ќе игра сезонава. Пелко исто многу мала минутажа. Останавме со човек кој беше донесен да игра дефанзива, да ни биде главен офанзивен пикер. Да се биде искрен, коректно си игра човекот, во склоп на своите можности, може и над нив, во напад.

Се гледа дека Писонеро не сака да го пушта Дисингер во напад, сега ептен мораше пошто Атман беше очаен. Он си го сака Атман на лев бек, зошто од тројцава му е најдобра опција, ама па, и он не е за таму. Лани тоа функционираше добро зошто Игор е побрз и креативен играч. Атман е добар среден бек, ама не знам колку ќе ја биде вака работава.

Кога луѓе викаат Дисингер бил слаб оваа сезона, моето прашање е, колку беше добар лани? Првите 6 кола не ги играше. Имаше едно феноменално полувреме со Веспрем. Со Монпеље се повреди таму во 2-3 минута. Со Загреб тоа беа тренинг мечеви. Со Сегед не играше. Со Барса нешто второто полувреме изигра некои 15 мин, а со Веспрем финалето беше незабележителен. Оваа година делува изгубен.

Скубе. Не знам, знам дека ќе наидам на неодобрување, но, за мене, Скубе не е играч за Вардар. Ко што се кажа погоре, делува како да се гушат со Атман. Ама и Скубе ми делува ко да не функционира добро под притисок. Му испаѓаат топки од раце, лоши додавања, нервозен е, не превзема одговорност, неконстантен е. Ќе блесне некој натпревар, после ќе дојде јак ривал и ќе се изгуби дечково.

На ова додади двајца неискусни голмани со непроверен квалитет.

Многу крпен состав имаме, неплански граден. Ама, тоа е.

Плус и тоа што немавме помошник тренер, па се стави еден ради-реда, исто ко лани. Па ко се бараше заменик/чка за Лојаница. Ги одби тој од МЗТ, па и на тоа како да се заборави. Малку ко се укажува дека треба подобро да се работи во клубот. Без разлика кој е буџетот, сепак се работи за европски првак.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Оној Пешиќ скапа во Брест, екстра голман со 0 амбиција. Еден куп време е таму, не знам што виде во Белорусија.
Да дојдеше во Вардар ќе имаше дупло подобра кариера и многу повеќе ценет али ајде тој си знае.
Околу составот, сега е касно ама нека ги шитнат Горпишин и Горбок и на нивно место да донесат само еден лев бек, со платите на овие двајца кои се скроз непотребни може да се плаќа бек кој ќе биде многу подобар и од Атман и од Дисинџер.
Се на се очајно изменаџиран состав оваа година.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Јас прифаќам дека вакви денови се случуваат и дека тоа е тоа, нема лутиш. Баш ми е мило што 80% од публиката остана и по натпреварот. Така треба.

Мене што ме иритира е што имаме многу небалансиран тим, а и имаме играчи во него кои се тотално нефункционални и немаат никаква улога во екипата, освен да се ЛШ навивачи со најдобри места во салата.

Горбок и Димитриоски реално дали 2 мин ќе стапнат на паркет во некој натпревар кој значи нешто. Истото важи и за младиве вардарци. Значи тоа ти се 5-6 играчи што џабе ги имаш во екипа, освен за тренинг.

Горпишин добива се помала минутажа, и делува дека ко полека да го филтрира надвор Писонеро. Прашање и он колку ќе игра сезонава. Пелко исто многу мала минутажа. Останавме со човек кој беше донесен да игра дефанзива, да ни биде главен офанзивен пикер. Да се биде искрен, коректно си игра човекот, во склоп на своите можности, може и над нив, во напад.

Се гледа дека Писонеро не сака да го пушта Дисингер во напад, сега ептен мораше пошто Атман беше очаен. Он си го сака Атман на лев бек, зошто од тројцава му е најдобра опција, ама па, и он не е за таму. Лани тоа функционираше добро зошто Игор е побрз и креативен играч. Атман е добар среден бек, ама не знам колку ќе ја биде вака работава.

Кога луѓе викаат Дисингер бил слаб оваа сезона, моето прашање е, колку беше добар лани? Првите 6 кола не ги играше. Имаше едно феноменално полувреме со Веспрем. Со Монпеље се повреди таму во 2-3 минута. Со Загреб тоа беа тренинг мечеви. Со Сегед не играше. Со Барса нешто второто полувреме изигра некои 15 мин, а со Веспрем финалето беше незабележителен. Оваа година делува изгубен.

Скубе. Не знам, знам дека ќе наидам на неодобрување, но, за мене, Скубе не е играч за Вардар. Ко што се кажа погоре, делува како да се гушат со Атман. Ама и Скубе ми делува ко да не функционира добро под притисок. Му испаѓаат топки од раце, лоши додавања, нервозен е, не превзема одговорност, неконстантен е. Ќе блесне некој натпревар, после ќе дојде јак ривал и ќе се изгуби дечково.

На ова додади двајца неискусни голмани со непроверен квалитет.

Многу крпен состав имаме, неплански граден. Ама, тоа е.

Плус и тоа што немавме помошник тренер, па се стави еден ради-реда, исто ко лани. Па ко се бараше заменик/чка за Лојаница. Ги одби тој од МЗТ, па и на тоа како да се заборави. Малку ко се укажува дека треба подобро да се работи во клубот. Без разлика кој е буџетот, сепак се работи за европски првак.
на Кокошаров треба да му се постават тие прашања.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.170
Поени од реакции
4.087
на Кокошаров треба да му се постават тие прашања.
Интересното е што, се збореше дека лани имаме крпен состав, немаме клупа и сл. Оваа година испадна полошо од лани. Невикам дека треба да се носат некои кој знае какви имиња. Нема пари затоа, ОК.
Но, пример. Еурофарм го зема оној Јотиќ, кој е ок играч, има играно и за репрезентација на Хрватска нешто. Двајца-тројца од тој калибар, кои нема да стартуваат со екипи ко Кил, но, ако не иде или онака, ќе можат да изиграат 10-15 мин. Што се зема Димитриоски, кој ќе биде Поповски 2, и нема да стапне на терен, ќе му се забави и него развој, ни Вардар нешто фајде од него нема да има? Или Горбок кој се чува ради ваљда некои пријателски врски.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ако се доблесни од вардар ке се извинат и ке им ги вратат парите за карти факт е дека вардар игра слабо
А ти ако си доблесен и ако Вардар го повтори успехот од изминатата сезона нема да одиш на пречек на плоштад и да се пуцаш во гради затоа што е факт дека играле слабо ;) кој ви е овој муабет бе, ако ви се драпа мадиња после пораз ич не ни купувајте карти.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Интересното е што, се збореше дека лани имаме крпен состав, немаме клупа и сл. Оваа година испадна полошо од лани. Невикам дека треба да се носат некои кој знае какви имиња. Нема пари затоа, ОК.
Но, пример. Еурофарм го зема оној Јотиќ, кој е ок играч, има играно и за репрезентација на Хрватска нешто. Двајца-тројца од тој калибар, кои нема да стартуваат со екипи ко Кил, но, ако не иде или онака, ќе можат да изиграат 10-15 мин. Што се зема Димитриоски, кој ќе биде Поповски 2, и нема да стапне на терен, ќе му се забави и него развој, ни Вардар нешто фајде од него нема да има? Или Горбок кој се чува ради ваљда некои пријателски врски.
Многу е јасно,дека Кокошаров за доброто на репрезентацијата им дава шанса на Киселев и Горпишин,и сака да ги спасува кариерите на,Атман и Горбок.Кугис е донесен преку менаджер,на збор..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој е "скаутот" на Вардар последниве две сезони што ги бира играчите?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Кој е "скаутот" на Вардар последниве две сезони што ги бира играчите?
Нема скаут,Кокошаров или по препорака.Деревен,Киселев,Калараш,Горбок Атман Кугис Кристопанс и Санталов се се негови луѓе.На него треба да му се зададе прашање!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
(Se izvinuvam za fond). Voopšto ne sum iznenaden od porazov (od visokata razlika da), na sto i aludirav pred natprevarot da nemate previsoku očekivanja. Vo momentov taka stojat rabotite, edna pozicija ni e popolneta kako što treba, ako se zeme faktot deka i krilata na početokov na sezonava se očaj. Ne znam kako ke terame vo idnina ama ova što e vo momentov e teško za gledanje. Ne striktno partijata protiv Kil tuku opšto nastapite i nemanjeto idea vo napad, vo odbrana, a za golmanite više muka mi e i da komentiram.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
295
Поени од реакции
158
А ти ако си доблесен и ако Вардар го повтори успехот од изминатата сезона нема да одиш на пречек на плоштад и да се пуцаш во гради затоа што е факт дека играле слабо ;) кој ви е овој муабет бе, ако ви се драпа мадиња после пораз ич не ни купувајте карти.
кога може еден портсмуд во премиер лига кога изгуби 9-1 или 7-1 беше од тотенхем да се извини и понуди да им вратат пари зошто неможе и вардар и не се секирај нема да ги чекам нити сум ги чекал нити вардар нити па било кој клуб
 

Kajgana Shop

На врв Bottom