Фан клуб - РК Вардар

Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Значи срце планина! Како што кажав, ако расчистат во главите ќе биде добро:) И Деки као да ме послуша па почна да брани кога беше најпотребно! Трета година по ред на Ф4 во машка конкуренција е неверојатен успех, посебно ако се знае дека игравме со лимитиран состав. За ова смрадчињава унгарски што да коментирам?? Посебно за шпанските пички смрдливи Канељас и Македа, крвта да им ја ебам! Копилињата треба да изедат таков ќотек, да не знаат што ги снашло. Одиме на Ф4 и тоа е најважно! Вистинско уживање за сите вардарци, има да уживаме во секоја секунда од Ф4 турнирот! Напишавме историја која тешко дека некој ќе ја повтори. Ова е воедно и покана за сите оние потенцијални инвеститори да влезат во брендот и да помогнат оваа бајка да продолжи! Ги сакам педерчињата Македда, Канењас и Бомбач во Скопје наредната година! Најсладок Ф4! Честито екипооо!!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Било која друга екипа да ги изгубеше 8-те гола плус на полувреме, ќе потонеше во второ као сидро. Момциве имаат и муда до колена и карактер огромен. Второто го почнаа со 0-0 и ги добија со плус 4, секоја чест за дечките. :cuc:

Него, Фереира доби 2 минути или црвен ?
Dve minuti, ne beshe dotolku grub faulot iako glup i nepotreben. Ona na Makeda vrz Stole beshe za crven, go tresna od parket, mislam Stole i so glava udri.[DOUBLEPOST=1557082860][/DOUBLEPOST]
Ali Dibirov so golot mislam deka go zapocna presvrtot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gol na koloto (ili na rundava) treba da osvoi, kolku znacaen gol na -9 razlika, od mrtov agol...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.326
AУУУУУ

СВАКА ЧАСТ

ГАЈЛЕ МИ Е ШТО ЌЕ СЕ ДЕШАВА НА ФАЈНЛ ФОР, ЗА ОВИЕ ДВЕ УТАКМИЦИ ШТО ГИ ОДИГРАА СВАКА ИМ ЧАСТ

ПРВО ДОМИНАЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:

ДА ИЗИГРАШ ТАКА ПОСЛЕ ТАА ВЕСТ ДЕКА САМСОНЕНКО СЕ ПОВЛЕКУВА...ДА ИЗИГРАШ СО ПАР ПОВРЕДЕНИ ИГРАЧИ И СО ИГРАЧИ ШТО НЕ ПРИМИЛЕ ПЛАТА...

МАЕСТРЛАНО

А ПОТОА..ВТОРОВО ПОЛУВРЕМЕ

НАЈНЕМАКЕДОНСКО ПОЛУВРМЕ
ДА БЕШЕ ОВА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАВА ЌЕ РЕКОА 'TO E" И ЌЕ СЕ ОТКАЖАА У ВТОРОВО

АМА ВРАЌАЊЕ ПОСЛЕ ОЧАЈНОТО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ ПОСЛЕ СИТЕ ТЕПАЊА И СРАЊА И ПРИТИСОЦИ И ШТО ТИ УШТЕ ЗНАМ

КАПА ДОЛЕ

МАЕСТРАЛЕН Е ОВОЈ ВАРДАР ЕДНА ОД НАЈСВЕТЛИТЕ ТОЧКИ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ

СВАКА ЧАСТ!

:cuc:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
АЈДЕ БОМБАЧ ПУШИ НИ ГО КУРОТ !!!:vozbud::vozbud:

ПО ТИТУЛА БЕ!!!!!:drk::drk::drk::drk:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.569
Rakometot e prv sport u zemjava toa e fakt, i taka e so godini i godini, RK Vardar e ubedlivo najdobriot sportski subjekt vo istorijata na Makedonija, pravi nevideni uspesi i prerasna vo brend za koj cela rakometna evropa znae, fakt e deka samo u Evropa e eksponiran ovoj sport.
Srbite na arena navivaa za vardar i komentiraa so srce za timot ko da stanuva zbor za crvena zvezda ili partizan ... i se dozvoli vakov sportski kolektiv da dozivee brodolom ?!?! Nema koj da go finansira ?!?!? Nema sponzori, nema nacin kako oni da funkcioniraat i obavuvaat profit ?!!?!

Pa ova dovolno govori za ovaa vujkojebina od zemja, fakt e deka samsot si igral prljavo na strana toa javna tajna e, ama sigurno i covic u zvezda ili onoj rusinon u paok u grcka ne e cist, da ne zboram za gazdata na olimpijakos, pao veke propadnaa odamna inace i niv ke gi spomnev, mamic so dinamo zagreb ?
Mozese nekoe nzs tuka da se najde, ne smee(se) da se dozvoli RK Vardar da propadne, grev e ova, najblago kazano, sportski grev narocito sto so takva atmosfera koja e retka vo rakometot, mozea da dojdat do edno nivo na koe sekoj rakometen igrac bi sakal da go nosi ovoj dres.
Ali ete, ke vidime idninata sto ke donese, se nadevam ne e ova krajot iako skeptik sum radi sredinata vo koja ziveeme.
Da bevme normalna zemja, vardar ke prodolzese da gazi, a toa ke trebase da povlece poveke investiranje i vo drugite klubovi i gradovi, bitola na primer, prilep mozebi, ke se sozdavase nova osnova, novi generacii, ama ne sme, pa ni ona sto vredi, stvarno vredi, po klasicen evropski rakometen visok standard, eve, poleka umira.
Zemjava ne bese ni kadarna da najde televizija sto ke gi prenesuva. Sto poise od ova ?! Ali bolje, najiskreno, srbive sto komentiraa pred bilo koj od kaj nas, koj ve ebe, narocito vas od MRTV.

Inace kapa dole, final 4 pod difolt e ogromen uspeh posle sve sto se deshava, edni psg ne otidoa tamu, sto spijat na pari, vardar otide, sto poveke da se kaze ... a i da, onie sto se tagnuvaa na poluvreme po ekipa i ostali sajtovi i se sitea, poveketo bt, ovaa prilika ja koristam da im se izvinam sto go ispusija po greska, eheheheheaheahkjehehe. :kuracc:
Titula vo LS, tret fajnl4 po red :cuc::cuc::cuc:, definicija za rakometen brend.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
poveketo bt, ovaa prilika ja koristam da im se izvinam sto go ispusija po greska, eheheheheaheahkjehehe.
Некој на Твитер имаше пишано повеќе играме во Келн отколку во Битола :pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ако има заинтересирани за фајнал 4, нека пише тука или пп. Цела штедња давам за ова!!!ајмоооооооооо
Ти пишав пп. Кој сака да оди нека ми пише да направиме групна порака. Јас уште вечер ќе купам авионски со визер картичка, па ако сака некој да се склопиме, нека пише побрзо. Летот е сабота сабајле-вторник сабајле.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Ти пишав пп. Кој сака да оди нека ми пише да направиме групна порака. Јас уште вечер ќе купам авионски со визер картичка, па ако сака некој да се склопиме, нека пише побрзо. Летот е сабота сабајле-вторник сабајле.
Ама сабота навечер е летот до Келн. Освен ако не си гледал за до друг град. Јас сега отворив, чисто ме интересираше.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
- Коментар на страната на Сзегед.
- јас сум veszprém фан, всушност можам да бидам смирен поради мојот тим... но денес навистина навивам за сегед да влезе во финалето 4! на основа на првата половина, тие ја имаа секоја шанса, тие играа со неверојатна победа и го заслужија, па честитки за сегед!. но што вар дволичен, негативец, глума, од провокација, непристојност, едноставно е неописливо и не се вклопува со спорт. и нивниот тренер, пар, беше нивниот партнер. срам за овој тим! јас навистина се надевам дека во келн тие нема да имаат шанса, кој и да ги влечат против! :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:P:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::D:D:D:D:D:D
- Абе маму ви ебем, Скубе ви е крив шо пропуштивте 9 разлика и Македа шо имат - 95 Ракометен АЈ КЈУ ?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ама сабота навечер е летот до Келн. Освен ако не си гледал за до друг град. Јас сега отворив, чисто ме интересираше.
До друг град е, намерно не пишав за да не се дигне цената :D
2500 е повратна со визер картица.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Има апликација ко шо гледам, пробај :)
Фала на сугестијата, незнаев дека имаат и апликација за андроид. Благодарение на тебе го догледав натпреварот без никаков проблем :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom