Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.703
Поени од реакции
5.668
Градот го одбил клубот.
Сега ќе биде интересно,сигурен сум дека некој "послаб" клуб ќе се офајди од се ова,така мислам зошто екипи како Барса,Веспрем,Кил,Фленсбург сите имаат барем по двајца играчи на секоја позиција,и играчиве што си идат сигурно нема да сакаат толку голема конкуренција на нивна позиција.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Друже, само јадови си ствараш. Ти кажувам за да те спасам од лажни надежи.
Ама ја не реков дека се надевам дека ќе донесат некои од "ѕвездите" на Киелце или дека ќе донесат некој воопшто. Само реков дека со ова се отвара можност да има некои играчи на пазарот, што е реткост во денешен ракомет со оглед дека сите си договараат трансфери за време на сезона. Плус ете на world handball news имаше интервју со еден од белорусите во Киелце, сам си рече човекот дека имал понуда од Вардар и Берлин сезонава, ама го избрал Киелце. Јас само потенцирав дека со оглед дека од управата на Вардар рекоа на ждрепката дека ќе гледаат да го заклучат составот во следниве недели, еве од никаде можност да се потпише со некој играч, доколку тоа го планираат. Зошто и претседателот на Киелце сам си кажа дека им должат пари на играчите и може слободно да си заминат ако сакаат.

Јас само информирам во темата за моменталната ситуација. Киелце ни е конкурент во група, добро е да се следи што се случува таму.

Плус Вардар потпиша 3 годишен договор со Скубе. Потпишаа и доста фудбалери, иако и доста си отидоа. Ама тоа потенцира дека клубовите работат, се ангажира кадар и не пропаѓаат барем следнава сезона. Негледам зошто е нереално да се донесе некој нов играч за оваа сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама ја не реков дека се надевам дека ќе донесат некои од "ѕвездите" на Киелце или дека ќе донесат некој воопшто. Само реков дека со ова се отвара можност да има некои играчи на пазарот, што е реткост во денешен ракомет со оглед дека сите си договараат трансфери за време на сезона. Плус ете на world handball news имаше интервју со еден од белорусите во Киелце, сам си рече човекот дека имал понуда од Вардар и Берлин сезонава, ама го избрал Киелце. Јас само потенцирав дека со оглед дека од управата на Вардар рекоа на ждрепката дека ќе гледаат да го заклучат составот во следниве недели, еве од никаде можност да се потпише со некој играч, доколку тоа го планираат. Зошто и претседателот на Киелце сам си кажа дека им должат пари на играчите и може слободно да си заминат ако сакаат.

Јас само информирам во темата за моменталната ситуација. Киелце ни е конкурент во група, добро е да се следи што се случува таму.

Плус Вардар потпиша 3 годишен договор со Скубе. Потпишаа и доста фудбалери, иако и доста си отидоа. Ама тоа потенцира дека клубовите работат, се ангажира кадар и не пропаѓаат барем следнава сезона. Негледам зошто е нереално да се донесе некој нов играч за оваа сезона.
Во ред, сметав дека има тема за ЛШ и може да се добијат поплаки, не секој го интересираат неВардар вести.

Последното инфо што го имам е дека никој нема да дојде, без разлика кој се распаднал. Или ептен ќе треба во последен момент некој да се начека и да не го сака ниту еден бундеслигаш или француска екипа или некој со празни џепови па да не пребира воопштл.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Последното инфо што го имам е дека никој нема да дојде, без разлика кој се распаднал. Или ептен ќе треба во последен момент некој да се начека.
Ок. Во споредба со минатата сезона Вардар има минус дефанзивец и пикер. Плус во ЛШ само Дибиров игра како лево крило. Недановски не го пуштаа скоро ич во ЛШ.

Така што не е нелогично да се очекува да дојде уште некој играч.

Не знам што бидна со тој кубанецот Боргес (пикер) што беше позајмен во Барселона од Порто. За тој имаше најави. Барса одлучи да не го купи тој, ама сега го нема на ростерот на Порто. Може да е без клуб.

Имаат уште 2 недели да донесат некој пред да почнат со подготовки. Ќе видиме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
11кана со атеросклероза игра
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Ај да видиме дали Боргес, пикерот ќе го потврдат. На некои странски сајтови пишуваше дека е потпишам, ама ја мислам дека превземаат една вест од екипа.мк и дека тоа не е официјално, ни па можеби блиску. Никогаш не бил спомнат од некој од Вардар, ниту па имаше некоја сериозна најава.

Сепак мислам дека ова е составот за оваа сезона, со оглед дека подготовките почнуваат за една недела, не знам, тешко ми е да поверувам дека ќе има некој дополнителен трансфер.

Ме плаши голманската позиција, а и не ќе беше лошо уште едно лево крило, зошто се случуваше Дибиров да игра цели натпревари лани.

Тоа е тоа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Odbrana nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Одбрана има, работата е што е многу тешко да се претпостави како ќе изгледа во ситуација кога има толкава промена во ростерот и нов тренер. Ќе видиме каков ќе биде концептот на Парондо во дефанзива, многу е тешко да се претпостави бидејќи одбраната зависи и од многу други фактори покрај квалитетот на играчите, како близина или оддалеченост од клупата за измени, тактичката подготовка за конкретен меч (на пр. дали би се одело на брза игра, со брз центар и контри или играта би се умртвувала) и сл. Сите играчи во моменталниот ростер играат напред-назад (со исклучок на Столе, кој ако се бара од него игра и во дефанзива но е мошне слаб), не мора да значи дека ако немаме класичен дефанзивец во составот како што беше Абутовиќ дека одбраната нема да биде добра. Плус, не заборавајте дека одбраната на Вардар стана навистина добра последниве две сезони, како една од главните слабости која му се наоѓаше на Раул беше дека дефанзивно не е баш сјаен (што подоцна се покажа како неточно). Муабетот ми е дека како и за се друго, ќе биде потребно многу време. Дај боже се да биде во ред внатре во клубот, играта и во офанзива и во дефанзива ќе си дојде.

Ростерот сум мошне сигурен дека не е затворен и дека ќе има потврда за уште двајца играчи.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ne e samo Abutovic si otide i Makeda, vtorata alka vo odbranata i si otide Sterbik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom