Фан клуб - РК Вардар

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
На терен, пак не ја научивме лекцијата, иако сме подобри.
Ама на трибини: ИЗВИНИ МЕТАЛУРГ, СКОПЈЕ НАВИВА ЗА ВАРДАР!!! И, КАДЕ ВИ Е ЗНАМЕТО!? :pos2:

Заебанција на страна.
Вујо Мајсторе,Вујо Мајсторе... ама јас ќе пишам Вујо Мајмуне. Како играч беше бр 1 ама како тренер не го бива. Да да добро читате, едноставно не го бива.
Со СЦГ не освои ни еден медал, со нашиве репрезентации првин изгуби бараж со Словенија, а потоа и со младинците го освои само 10-то место на СП на кое бевме домаќини. А со Вардар, хех, од 6 можни трофеи освои само половина.
За оваа сезона донесе многу засилувања ама ги погоди само Мојсо и Ивановиќ, другите бар на мечот со Металург потфрлија, а не знам па со кој памет го задржа Обрад Радуловиќ.
Да ве подсетам пред 2 сезони Вардар имаше висока шутерска постава со која што го мелевме металург (дури и во автокоманда ги скапавме со 7 разлика).Бековската линија беше: Мајнов Додер и Коваленко плус надополнети со Васјук на пикерската позиција. Е арно ама за вујо овие биле големи потрошувачи на топки и сите ги одпушти, а ви велам,кога играаа овие, металург го ребревме среде автокоманда!
Тоа е едно, а второ е тоа што се на ист начин ги коцкаме натпреварите. тоа значи дека вујо не е добар психолог и не умее психички да ја подготви екипата,за разлика од Металург чии играчи на секој натпревар гинат до последна секунда и се враќаат па како лани и од минус 10.
Да бидеме искрени, го сакаме само затоа што е кловн, ама нам ни требаат резултати и титули,а не циркузи какви што редовно гледаме во најголемото балканско дерби.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
670
Поени од реакции
1.736
На терен, пак не ја научивме лекцијата, иако сме подобри.
Ама на трибини: ИЗВИНИ МЕТАЛУРГ, СКОПЈЕ НАВИВА ЗА ВАРДАР!!! И, КАДЕ ВИ Е ЗНАМЕТО!? :pos2:

Заебанција на страна.
Вујо Мајсторе,Вујо Мајсторе... ама јас ќе пишам Вујо Мајмуне. Како играч беше бр 1 ама како тренер не го бива. Да да добро читате, едноставно не го бива.
Со СЦГ не освои ни еден медал, со нашиве репрезентации првин изгуби бараж со Словенија, а потоа и со младинците го освои само 10-то место на СП на кое бевме домаќини. А со Вардар, хех, од 6 можни трофеи освои само половина.
За оваа сезона донесе многу засилувања ама ги погоди само Мојсо и Ивановиќ, другите бар на мечот со Металург потфрлија, а не знам па со кој памет го задржа Обрад Радуловиќ.
Да ве подсетам пред 2 сезони Вардар имаше висока шутерска постава со која што го мелевме металург (дури и во автокоманда ги скапавме со 7 разлика).Бековската линија беше: Мајнов Додер и Коваленко плус надополнети со Васјук на пикерската позиција. Е арно ама за вујо овие биле големи потрошувачи на топки и сите ги одпушти, а ви велам,кога играаа овие, металург го ребревме среде автокоманда!
Тоа е едно, а второ е тоа што се на ист начин ги коцкаме натпреварите. тоа значи дека вујо не е добар психолог и не умее психички да ја подготви екипата,за разлика од Металург чии играчи на секој натпревар гинат до последна секунда и се враќаат па како лани и од минус 10.
Да бидеме искрени, го сакаме само затоа што е кловн, ама нам ни требаат резултати и титули,а не циркузи какви што редовно гледаме во најголемото балканско дерби.

Апсолутно си во право Вујо треба да си оди од Вардар не го бидува за тренеср и каде планира со таа игра да стигне кога вади голман става друг играч повеќе не ми е јасно не поминува така во европа,таа тактика против пролет или преспа,а Вардар имаше повеќе решенија за тренер оваа година,и добро бе кај го најдоа тоа тиќето од тунис што го нашле ја :toe:аа михајло михајло.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Знае ли некој тој Ќукрика, што племе е? т.е. од која држава е???
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.401
Поени од реакции
55.138
Dobar e Vujo be sto mu fali pa igracite se krivi, koga za deset minuti ke dades samo eden gol katasrofa. Sepak im dadovme ubava poddrska i steta sto ne pobedija
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Абе дечки оваа тема некако спласна, ај малце јас да ја активирам.

Значи ги победивме дечките кои јадат многу чоколадо во КПК и одиме понатаму.
А следно коло играме со Кадети Шафхаузен, истиот тим кој што играше со Вардар лани во Лигата на Шампионите.
http://europeancup.eurohandball.com/cwc/men/2008-09/rounds

Информација плус е тоа што МРК Вардар ќе игра во Челинџ Купот со Филипос Вериас од Грција, првин тука на 15 или 16 Ноември, а реваншот е таму за една недела, еве ви информации.
http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2008-09/clubs/1830/A.C.+Filippos+Verias
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.555
Поени од реакции
1.607
Абе дечки оваа тема некако спласна, ај малце јас да ја активирам.

Значи ги победивме дечките кои јадат многу чоколадо во КПК и одиме понатаму.
А следно коло играме со Кадети Шафхаузен, истиот тим кој што играше со Вардар лани во Лигата на Шампионите.
http://europeancup.eurohandball.com/cwc/men/2008-09/rounds

Информација плус е тоа што МРК Вардар ќе игра во Челинџ Купот со Филипос Вериас од Грција, првин тука на 15 или 16 Ноември, а реваншот е таму за една недела, еве ви информации.
http://europeancup.eurohandball.com/chc/men/2008-09/clubs/1830/A.C.+Filippos+Verias
???

Овде вели дека возвратната со Шафхаузен ќе се игра на 22-23.11.2008, а со Филипос Веирас на 22.11.2008?

Па како ќе играат во исто време одеднаш (или после еден ден) на две различни места?!?!?! :lud:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Јаки ли се тие грците.
Само прочитав дека сме се паднале со нив.
А со шафхаузен тешко ќе е.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
???

Овде вели дека возвратната со Шафхаузен ќе се игра на 22-23.11.2008, а со Филипос Веирас на 22.11.2008?

Па како ќе играат во исто време одеднаш (или после еден ден) на две различни места?!?!?! :lud:

РК Вардар и МРК Вардар не се ист тим.

Младинскиот тим на Вардар е вториот.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
И уште нешто, на 23 октомври (задутре, само што не знам зашто на некои места пишува дека играле на 18-ти:toe:) ќе има дерби во Автокоманда, ќе играат Вардар и Металург. А не сум знаел дека РК Вардар имал и сопствен сајт, за тие што не знаат, еве линк. http://www.rkvardar.com.mk/
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.555
Поени од реакции
1.607
И уште нешто, на 23 октомври (задутре, само што не знам зашто на некои места пишува дека играле на 18-ти:toe:) ќе има дерби во Автокоманда, ќе играат Вардар и Металург. А не сум знаел дека РК Вардар имал и сопствен сајт, за тие што не знаат, еве линк. http://www.rkvardar.com.mk/
Солиден им е сајтот. Респект.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Супер игра на Вардар, со вкупно 11 исклучувања, Вардар ја одржуваше предноста, но Вујовиќ не требаше да игра со маркер во последните минути, ама се на се испадна нерешено иако Вардар многу повеќе заслужи да победи.
Оној транспарент на Металург
Кога Саша Матич ќе го прочита ова, Вардар ќе стане шампион!
е многу:tapp::tapp:.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Победа на Вардар Про со одлична игра против Шафхаузен со 6 разлика, ма да требаше максимум до десет да ги тепаат, ама тоа е тоа.... реваншот е следната недела.
Утре ве повикувам сите, да го бодриме вториот клуб на Вардар, МРК Вардар против грчкиот тим Филипос Вериас.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.044
Поени од реакции
2.289
Добро е добра игра на вардар ајде и утре ваква игра да прикажат младите.Нека ги згазат грцине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom