Фан клуб - РК Вардар

Член од
10 август 2008
Мислења
670
Поени од реакции
1.736
Можеше и подобро со повеќе гол разлика но сепак Мосјо мајсторе браво,а вујо аман веќе доста со таа игра без голман мислам дека не носи резултат само еднаш-двапати успеа.
Во секој случај ако играат малку подобро и на гости одиме понатака.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
РК Вардар и МРК Вардар не се ист тим.

Младинскиот тим на Вардар е вториот.
:tapp:

Вардар има две екипи во суперлига, Вардар ПРО, и Вардар МРК. Точно е дека не се исти тим, али не се ни младински. Ако судиш по возраста на играчите од МРК, да тие се помлади, али не се и младинската екипа на Вардар ПРО
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Што значи МРК ?
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
мислам дека значеше младински ракометен клуб, али не сум сигурен, али нема везе името со екипите.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.252
Поени од реакции
2.087
Да ве прашам нешто, имате ли КАДЕТИ ??
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
МРК Вардар се најде во прва лига благодарение на Минчо...спонзорот на Металург.

Кога двата тима (МРК Вардар и Металург јуниор) беа на исти ранг, Металург Ј. и во автокоманда(7разлика) и на кале(2-3разлика) ги тепаа колегите.
Али како што реков спонзорот Минчо, одлучи да не има уште еден тим во супер лигата бидејки ке имал поголем трошок.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
МРК Вардар се најде во прва лига благодарение на Минчо...спонзорот на Металург.

Кога двата тима (МРК Вардар и Металург јуниор) беа на исти ранг, Металург Ј. и во автокоманда(7разлика) и на кале(2-3разлика) ги тепаа колегите.
Али како што реков спонзорот Минчо, одлучи да не има уште еден тим во супер лигата бидејки ке имал поголем трошок.
Стварно незнам колку е веродостојна информацијава..можно е да е така, али чисто сумљам, Металург и Вардар се вечни ривали, незнам дали ради тоа Металург го оставил Вардар да има 2 екипи во супер лига.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ке ја дават ли на некоја програма вардар
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Металург заврши работа, МРК Вардар малку и на национална основа :D
Ајде Вардарци!!!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.284
Поени од реакции
1.547
Ќе има ли пренос од вардар про знае ли некој ама 100% да каже на која тв ќе даваат?
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
28
Штета, јас мислев дека ќе даваат на МТВ. Сега единствено ако некој знае каде би можеле да го следиме резултатот у живо?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.521
Нема ни на радио ни на Интернет не можам да најдам резултат. Ако има некој нешто инфо нека пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom