Фан клуб: Пелистер!

Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
za tepanjeto

Што си баравме бе ? МАВАА БЕЗ ПРИЧИНИ БЕ, БЕЗ ПРИЧИНИ МАВАА ТИЕ ПИЧКИ ЏАНДАРСКИ ДА ИМ ИЗУМРАТ И ДЕЦА И ЖЕНА И СВЕ ЖИВО ШТО ИМАТ ДОМА.
brat
sea ce ti kazam zosto ve mavaa. na samiot vlez imase nekoi nedolicni navivaci od kavadarci koj plukaa po vasite i toj celaviot bese isplukan. a podocna i go provociraa i eden od nasite mu zagazi a isto i toj celaviot ama nasiot bese samo isturkan od zelkite (ne bese udren) a vasiot bese tepan so pendreci. ali kako i da e ne smee gostinski navivac da go pomini koridorot od policajci a kamo li i da saka da se tepa. taka da tuka e vo pravo policijata.

a za slucajot koga bese tepan onoj dole do terenot toj sakase da se pravi 'golem fraer' i ja zapali bakljata so sto bese opomenat i pocna da vika i da vregja po policijata po sto bese tepan.

a citam pogore nema nikakva vrska toa ni so amir ni divna ili bilo sto samo vie sega ce si barate vasa pravda. verojatno sega ce mu dojde umot da ne se pravi golem fraer drug pat posto pak ce bide tepan.

a inace sto i da pravite nema sansi nisto da storite protiv vlast, policija i drzava. tie ce bidat vo pravo a ne osobeno 150 - 200 dusi . pozz
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
http://www.basketball.org.mk/novost.asp?id=1999
Навистина,жално овој тренер заслужува РЕСПЕКТ !:toe:
Незнам која била причината за која си заминал од Пелистер и како се случило тоа иако мене ми личи ова на предавство ја остави екипата на цедило до крајот на сезона да игра тоа ли е респект ебате лојалноста што ја има и тој Перишиќ кон играчите управа и навивачи тој беше така речено со сила донесен по наредба на газдата Свислајон ама како што изгледа не издржа многу човекот па си летна по само 2-3 месеца за Романија од каде и што дојде.
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Чкембари ке идете утре на утакмица во Струмица .. ?
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Не вервам
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
zosto be ne idate ?
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ke vidime koj ke pobeda nie ili pelister eeea ckembari ke idate li za strumica
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Лозари Уште колку ке :drk: и ке се радувате на клиповите на други навивачки групи ехеее ....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Струмица-Пелистер 09.02.2008 88-70 Фулл Тајм!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Свисслион Пелистер е домаќин на МЗТ ФОН Универзитет Скопје во меч од 14. коло во втората натопреварувачка фаза во Првата лига. Овој натпревар треба да ја реши последната енигма околу конечниот пласман на екипите, во пресрет на плејофот. Ситуацијата е таква што на Битолчани им е потребна победа, или пораз до 15 поени, за да останат на 5. позиција на табелата. Во спротивно, 5. место ќе му припадне на гостинскиот тим.

- Очекувам добар натпревар, во кој двете екипи ќе го дадат својот максимум. Ние ќе играме без калкулации, одиме на победа. Успеавме да славиме против МЗТ во Скопје, нема причина зошто да не ги победиме и во Битола. Срѓан Станковиќ ја санираше повредата и веќе тренира, Дејан Ѓокиќ се уште има проблеми со повредата на раката, додека Бојан Поповиќ веќе не е член на Свисслион Пелистер. Очекувам одбраната да го реши победникот на натпреварот против МЗТ ФОН Универзитет. - вели капитенот на Свисслион Пелистер, Зоран Петковски.

- Ние не се оптоваруваме со калкулации околу тоа со кого би играле во четвртфиналето, и како на тоа ќе влијае коначниот исход од натпреварот против Свисслион Пелистер. Наша цел е на овој натпревар да одиграме квалитетно и да покажеме дека сме добра тим. Сите играчи, со исклучок на Кирил Николовски, се здрави и се подготвени за настап. Сметам дека моментната инспирација ќе го реши победникот, иако, според мое мислење, ние сме поквалитетна екипа. - изјави капитенот на МЗТ ФОН Универзитет Скопје, Јане Петровски.

Средбата ќе се одигра утре во битолската сала “Младост“, со почеток во 18.30 часот. Судии се Зоран Златевски, Петар Денковски, Тони Ангелов.
Делегат е Марјан Тодоровски.
Bojan Popovik veke ne e clen na Svislion Pelister,ocigledno ovoj tim ima finasiski problemi...Zosto spored mene Bojan Popovik zaedno so Miljkovic,Stankovic i Gokik bea edni od najdobrite igraci vo ligata...Sega vi ostanaa samo 3cata.:toe:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Свисслион Пелистер е домаќин на МЗТ ФОН Универзитет Скопје во меч од 14. коло во втората натопреварувачка фаза во Првата лига. Овој натпревар треба да ја реши последната енигма околу конечниот пласман на екипите, во пресрет на плејофот. Ситуацијата е таква што на Битолчани им е потребна победа, или пораз до 15 поени, за да останат на 5. позиција на табелата. Во спротивно, 5. место ќе му припадне на гостинскиот тим.

- Очекувам добар натпревар, во кој двете екипи ќе го дадат својот максимум. Ние ќе играме без калкулации, одиме на победа. Успеавме да славиме против МЗТ во Скопје, нема причина зошто да не ги победиме и во Битола. Срѓан Станковиќ ја санираше повредата и веќе тренира, Дејан Ѓокиќ се уште има проблеми со повредата на раката, додека Бојан Поповиќ веќе не е член на Свисслион Пелистер. Очекувам одбраната да го реши победникот на натпреварот против МЗТ ФОН Универзитет. - вели капитенот на Свисслион Пелистер, Зоран Петковски.

- Ние не се оптоваруваме со калкулации околу тоа со кого би играле во четвртфиналето, и како на тоа ќе влијае коначниот исход од натпреварот против Свисслион Пелистер. Наша цел е на овој натпревар да одиграме квалитетно и да покажеме дека сме добра тим. Сите играчи, со исклучок на Кирил Николовски, се здрави и се подготвени за настап. Сметам дека моментната инспирација ќе го реши победникот, иако, според мое мислење, ние сме поквалитетна екипа. - изјави капитенот на МЗТ ФОН Универзитет Скопје, Јане Петровски.

Средбата ќе се одигра утре во битолската сала “Младост“, со почеток во 18.30 часот. Судии се Зоран Златевски, Петар Денковски, Тони Ангелов.
Делегат е Марјан Тодоровски.
Bojan Popovik veke ne e clen na Svislion Pelister,ocigledno ovoj tim ima finasiski problemi...Zosto spored mene Bojan Popovik zaedno so Miljkovic,Stankovic i Gokik bea edni od najdobrite igraci vo ligata...Sega vi ostanaa samo 3cata.:toe:
КОја е причината што Бојан Поповиќ не е член на Пелистер некаква подетална информација а овој не ли се врати Пејановиќ или ништо од тоа.А за финансиски проблеми мислам дека не е вистина пошто Пелистер е еден 3 најбогати клубови во Мак баскетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom