Фан клуб: Пелистер!

Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Neka e airlija, ke ima top sport vo gradot slednata sezona na site fronta ako fudbalot se stabilizira ovie nedeli. Ochekuvam ushte 3-4 top zasiluvanja vo kosharkata i normalno polni tribini!!!! ☘☘☘
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Neka e airlija, ke ima top sport vo gradot slednata sezona na site fronta ako fudbalot se stabilizira ovie nedeli. Ochekuvam ushte 3-4 top zasiluvanja vo kosharkata i normalno polni tribini!!!!
Џабе је велам со години дека за Битола спасот е само избори секоја година инаку се ќе остават во слободен пат

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Bravo!

Taman vo zavrsna faza e renoviranjeto na Mladost, do oktomvri treba i greenjeto da go sredat pa ke gledame kvalitetni utakmici i kosarka i rakomet (seha i aba2).

Za fudbal nie kako grad nemame kapacitet za nesto poveke od vtora liga, za zal.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Уште 3ца имаме договорено.. 2ца интернационалци еден домашен. Кошарката ќе бидат топ ако издржат ваков состав цела сезона. Можно е и враќање на Малешевиќ
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Уште 3ца имаме договорено.. 2ца интернационалци еден домашен. Кошарката ќе бидат топ ако издржат ваков состав цела сезона. Можно е и враќање на Малешевиќ
Koj se dogovoreni imash info? A na toj males se da mu ebam barashe eden ton pari ko vide deka go sutnaja i deka vlegovme aba2 ko pichka pod kosula se ima javeno sam.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Повеќе од добри македонски играчи доведовте, јбг тешко да дојдат Крстевски, Стојановски, Мекиќ и Магдевски, али одлични се овие плус Марјан ги знае и она што ми се допаѓа нема да оди со 7-8 играчи како до сега, него створи и долга клупа. Јбг знам дека е се ова поради АБА 2, ама за почит е каков тим создадовте. Сега уште 3-4 странци и достојно да ја претставите Македонија во АБА, а зошто не и да освоите влез за повисок ранг. ;)
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Повеќе од добри македонски играчи доведовте, јбг тешко да дојдат Крстевски, Стојановски, Мекиќ и Магдевски, али одлични се овие плус Марјан ги знае и она што ми се допаѓа нема да оди со 7-8 играчи како до сега, него створи и долга клупа. Јбг знам дека е се ова поради АБА 2, ама за почит е каков тим создадовте. Сега уште 3-4 странци и достојно да ја претставите Македонија во АБА, а зошто не и да освоите влез за повисок ранг. ;)
Ke imame bate najmalce 5 stranci, a mozi i 6ti da dojdi za vo ABA. Momentalno imame 7 makedonski igraci koj mozhat da igrat vo startnata petorka komotno site i so 5te stranci (mozi i 6) Pelister ke ima ekipa kako nikogas dosega vo istorijata na klubot... 13 igraci od koj SITE ke mozhat da igrat to ne praj porazlichni od ostanatite ekipi ova sezona. :)
 
П

Пљампач

Гостин
Уште еден ѓупак потпишале денес...
Машала, шампионска екипа си се склопва.

Само да не чукнат некоја забрана за в сала, ќе има цела година квалитетни натпревари и на бсскет и на ракомет.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Последно засилување треба да е Хјутон, екипата се гледа дека има големи амбиции, малце мене ме плаши искрено ова АБА2.
Скапо натпреварување е да не летаме пак високо и на крај да неможиме сезона да завршиме. Многу скапа лига проблем кој го имале сите екипи до сеа таму од нашата држава. Сеа со пандемијата не знам каква опција ќе воведат, дали пак балон систем па да се испукат во еден град или ќе се игра дво кружен систем дома гости со околу 25-30 утакмици.
За во лигата не гледам да имаме некој проблеми, иако интересни и солидни екипи ќе имаат пак Еуро Никел па Гостивар и Куманово. Ама сме за класа подобро од лани, останва судиите да не не клецкат како минатата сезона со смешни судења пред очи. Форсирањето на МЗТ и Работнички кои се сега отепани.
Најтенки сме некако на крило каде е само Чиз, треба да покрива 2 и 3 позиција. Останатите позиции ни се топ.
Со припреми започнуваат 25ти месецов.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686
cim prifatija da igrat aba2 znaci imat soliden budjet, me radva vaka so se sklopva drim tim odvaj cekam da pocnat da se ispukam od navivanjeee
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Последно засилување треба да е Хјутон, екипата се гледа дека има големи амбиции, малце мене ме плаши искрено ова АБА2.
Скапо натпреварување е да не летаме пак високо и на крај да неможиме сезона да завршиме. Многу скапа лига проблем кој го имале сите екипи до сеа таму од нашата држава. Сеа со пандемијата не знам каква опција ќе воведат, дали пак балон систем па да се испукат во еден град или ќе се игра дво кружен систем дома гости со околу 25-30 утакмици.
За во лигата не гледам да имаме некој проблеми, иако интересни и солидни екипи ќе имаат пак Еуро Никел па Гостивар и Куманово. Ама сме за класа подобро од лани, останва судиите да не не клецкат како минатата сезона со смешни судења пред очи. Форсирањето на МЗТ и Работнички кои се сега отепани.
Најтенки сме некако на крило каде е само Чиз, треба да покрива 2 и 3 позиција. Останатите позиции ни се топ.
Со припреми започнуваат 25ти месецов.
Nema da e posledno zasiluvanje hjuton :)
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.041
Поени од реакции
686

piceto vide ne vide nikoj ne mu dava kolku so bara pa se vrati..
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Pelister napraj ekipa kako nikogas dosega vo MK prva liga.... ekipishte imame ako e se ko sho treba ova sezona ochekuvam da se proshetame niz ligata i da sme stabilna ekipa vo aba2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom