Фан клуб: Пелистер!

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.220
Поени од реакции
4.968
22 од 22 мора да одиме во регуларен дел, да играме за рекорди :D
Според мене очекувана победа, само ден по онаа победа во Гевгелија, секоја чест за играчите, на овие последните 2 меча, ептен судиите се против Пелистер, дали сакаат да ја прекинат доминацијата, очигледни грешки прават намерни во штета на Пелистер, ама за тоа можат само :pusigo:
Супер се сега за сега, ама за во плеј оф мора да се земи уште еден до два играчи максимум, центар мислам обавезно ни треба, за да нема толку ротации на играчите кои играат на 4ка и уште еден шо игра можност 3 или 2 позиција. Тогаш има утакмици среда-сабота цело време, 10 кола вкупно и сеа 22, вкупно 32 утакмици тешко е да се издржат во краток период.
Веруваме во момците, можат до титула !
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
812
Поени од реакции
875
Vo plejofo se prenesva bodoj ili ne znaj nekoj
Се пренесуваат во Супер лига,сите бодови,6 екипи играат 10 кола.Првите четири плеј офф.Ако не се појача Работнички,финале Пелистер-Мзт.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.890
Поени од реакции
7.282
Denes prv poraz ni ja skroja kapata teska ke bidi rabotata od 12 ekipi 6 se od skopje kaj ni davaat titula, sudiite vo gevgelija ne zavrsija rabota ama denes ne resija kontra prajme tie svirat fal vo napad

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.042
Поени од реакции
687
Ne otepaja sudite realno, plus ne ni odese ni sutot, edno vreme ni polozvanjata ne vlegvaja.. ocajni bevme 3ta cetvrtina samo 10 poeni.. Ajde nema predavanje decki odime na titulaaaaaa breee
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.220
Поени од реакции
4.968
Катастрофа судење, на толку пратење спорт вакво нешто многу ретко се гледа, мамицата да му ја ебам на тој комесарот шо ги определва судиите, кажано му е пред време кој како ќе суди и каде и за кого...
А и тебе Антиќ се до 7мо колено, ќе биди опасно овие лесно титула не ти даваат во Битола, цела федерација се крена на нозе....
Зато мора Јовче да си најдат уште едно американче сеа на полусезона, да си ги прај мајмуни и да му е мирна глата.
А и најмногу утакмици изигра Пелистер во овој период, од најмалку стигнавме до најмногу, за месец и пол негде изигравме 7 утакмици, наеднаш му дојде, а и последните 2-3 меча се гледа заморот на екипата, многу чисти шутеви промашуваат.
Плеј оф е загарантиран, ама таму ќе треба да се игра без грешка !
Па и публика во Кале си прај притисок одма зад клупата, ебати банана федерација, за некој едни правила за некој други.
Ќе има утакмици со овие мувлоните и во Битола ;)
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Ne bese vcera samo do sudenjeto. Napad premnogu promarseni sutovi odbrana slabo ofanzivni 1000 ni fatija Bojan slabo izdanie... Mozi i dobro sho izgubija edna da ne se zaletuvaat premnogu da gi drzi Marjan malku strogo. Me plasi samo to sho igrame so premalku igraci vo rotacija falat uste dvajca igraci za da bidi kompleten timot.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Ne e do skopskite ekipi vo globala tuku do TFT. Retko gnasna, odvratna i odbivna ekipa se, mislat seushte igraat so vodno sans i se ponashaat kako neandertalci isto i vo SK so Gostivar pepel gi napravija. Srbinovski kje gi tepashe sudiite vleze na teren, edvaj chekam da gi izrongotat tuka i vo Gostivar da nemozhat od sala da izlezat.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.890
Поени од реакции
7.282
Ne e do skopskite ekipi vo globala tuku do TFT. Retko gnasna, odvratna i odbivna ekipa se, mislat seushte igraat so vodno sans i se ponashaat kako neandertalci isto i vo SK so Gostivar pepel gi napravija. Srbinovski kje gi tepashe sudiite vleze na teren, edvaj chekam da gi izrongotat tuka i vo Gostivar da nemozhat od sala da izlezat.
A koj kur se ovie so mu znaci imeto? Nekoj malski klub se sobraja lani vlegoa prva liga ovie kako fk skooje vo fudbalot mi licat divo pleme ne tepani magarinja od kaj izlegoja ovie? Koj mu e sponzor? Zele tri gjupci pa duri i bibl igraat bezvezen klub prv pat slusam i gledam za ovie seljacite

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
A koj kur se ovie so mu znaci imeto? Nekoj malski klub se sobraja lani vlegoa prva liga ovie kako fk skooje vo fudbalot mi licat divo pleme ne tepani magarinja od kaj izlegoja ovie? Koj mu e sponzor? Zele tri gjupci pa duri i bibl igraat bezvezen klub prv pat slusam i gledam za ovie seljacite

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Imaat od Taftalidze tamu poddrshka od nekoj sponzori. Daleku od toa deka se losh tim gi pogodija strancite posebno Taj Haris iskusen igrac igrashe i vo Pelister pred nekoja godina i belecot Laklan Anderson skoka korni, go imaat i Edis Nuri klasichen kopach 50 illegal screens praj ama nikoj ne mu gi sudi. Ovie TFT imaat pogolema sloboda i mokj od MZT i Rabotnicki i pod itno mora reakcija. Toj sudijata protiv Gostivar sho im sudeshe Lazov go suspendiraja ama samo na 2 natprevari kolku da zamachkaat ochi.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.220
Поени од реакции
4.968
Точно така, исто и мене само од прва утакмица шо ги видов одма ми станаја антипатична, гнасна и одвратна екипа, од тренер до играчи дресој и се, клаени се на списокот :D
Се чудам дали имаат некој шо ги турка со судењето, некој нивни чоек во кфм или не знам шо е работата, не дека се ептен слаби и како екипа му играат добро американците, ама еве и против кого да играат имаат ептен судење во нивна корист, па со такво судење и ние овде 5 души од форумот имаме шанси за победа против секој, еве истото беше вчера и со Пелистер, пред 4-5 дена катастрофално судење и во Кавадарци против Еуроникел, каде последна четвртина било срам невиден, дури и коментаторот имаше потенцирано за судењето, а и од клубот имало реакции, со Гостивар исто како шо наведи....
Ќе речам, голема среќа имаат шо не смеј да има публика, се надевам ќе олабават мерките барем за одреден процент да има публика, инаку овде како кубани кокошки ќе летаа од сала, ќе имаше жешки гостувања особено во Битола, Гостивар, Куманово.

П.С. Исто се сложвам и за играч, се надевам работи Мац на таа тема, мора 1 до 2 играчи да се земат, имаме само 3 резерви, кога ќе се земи во предвит дека останатите тројца се со ептен мала, селектирана минутажа Најдовски, Јовановски и Михајловски останува само да влегуваат еден од америнците, Нацевски и Зекири.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.230
Поени од реакции
6.720
Многу се растрчани, добро се уиграни, имаат ритам фатено дека и БИБЛ играат, странците му се погодени и то је то. Имаат и малце ветар у грб од судиите, против нас кога играше Нури секое поставување на блок му беше фаул у напад, ништо не свирнаа ама јебига..

Иначе ептен сте се појачале бе, многу јако тргнавте. Искрено, Пелистер од секогаш ми бил втор омилен тим у МКД у баскет(после Фени па сеа Еуроникел, нели од Кавадарци сум), и покрај тоа шо сметам дека немате некоја голема традиција у кошарка(во споредба со ракомет и со фудбал).
Пратам кошарка одамна, уште кога Свислион ви беше спонзор и доминиравте со Голубовиќ, Јововиќ, Миљковиќ и Мирковиќ(овој уште игра кошарка, многу добра кариера направи после Битола), потоа домашни играчи како Петковски, Апцев, Талевски, Станковиќ последната сезона ја изигра кај вас, купот кога се играше во Битола 2007 бев на полуфиналето против Работнички...еее,времиња.
Ама годинава дека најпровокаторските играчи у цела лига сте ги земале малце намали респектот хаха :D Не бе, Стајиќ и Бојан апсолутно не ги можам, Стајиќ лани на пријателска против Кожув се степа со Јане, па гомна му јадеше на нашиве кога изгубивме 30 разлика у Гевгелија,а 2 години леб јадеше од тука, го направивме играч кога цела сезона у МЗТ имаше 1 минута просек, тој најде најпаметен да се прави и да провоцира. За Бојан си знаете и самите каков лик е, Мац Илиевски исто не го можам. Сега засега имате одлични резултати, само ако фатите мала криза да врзете 2-3 порази, со усијани глави како Бојан и Стајиќ во соблекувалната може да имате проблеми.
Сепак, убаво е да се види дека заживуваат и останати кошаркарски центри во државава, и фалеше на Битола квалитетна кошарка. Се надевам дека ние ќе освоиме како и секоја сезона хаха, ако не се пласираме ние финале пак ќе држам палци вие да освоите,и покрај хејтов према гореспоменативе фаци, и тоа некоја метла да му удрите у финале на МЗТ :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.890
Поени од реакции
7.282
Ete taka prodlozija od kfsm so udarot a vo potpolno pravo za zatopluvanjeto na salata no gluposti za gledaci oti ima mnogu malku i se e po protokoli se uplasija od dva tri navivaci


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
878
Поени од реакции
2.422
Ete taka prodlozija od kfsm so udarot a vo potpolno pravo za zatopluvanjeto na salata no gluposti za gledaci oti ima mnogu malku i se e po protokoli se uplasija od dva tri navivaci


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Drugio pat potivki bidete oti vtora liga direkt vlegvame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom