Фан клуб: Пелистер!

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
Проблемот е што изгледа парите се при крај и нема шанса за јаки засилувања да донесат. Зекири земал 100.000 месечно па демек спогодбено го раскинува договорот од тие 400.000 што требаше да ги земи до крајот на сезоната 99% му дале 200.000 на Арсоски=FACEPALM!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
И јас очекував некој ѓупак да земат тие се изрезилија шо му е филмот за брзо ќе се види иако мислам дека годинава ако не земат некој трофеј никогаш нема да земиме и кој кур не го зедоја Стаиќ во репка па две класи е подобар од оние инвалидите со исклучок на Димитриевиќ

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Имате 4-ца странци, не можете да земете повеќе, т.е. технички можете и 20 странци да земете, ама само 4-ца смеат да влезат во официјалниот записник за натпреварот, од кои максимално 3-ца да се истовремено на паркетот. Малце куси сте со домашни играчи, мислам дека Нацевски не му се уклопува на Мац Илиевски во тактиката, па затоа го земавте овој(дека освен Стајиќ и Трајковски немате друг домашен играч шо би можел барем 10-тина минути да ги одмени стартерите, Зекири ве заеба начисто..)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243

@Пеце јави се

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
П

Пљампач

Гостин
Која стабилност ја дава Трајковски под обрачот, секоја чест... 17 разлика прва четвртина. :bravobe:
Лаганица со овие до 100че ќе оди текмата. :pijanco:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
@Goran Bt шо да се јавам викендот многу обврски имав и не следев ништо од КК и ФК. :D
Очекувана победа и очекувана 100ка според мене, далеку сме поквалитетни од ФМП, ни за влакно од К не можат да ни се фатат.
Ја чекам јас утакмицата со ТФТ дома, мора да напрајме мобилизација јака, со се сала да му влезиме, видовме низ преносот како поминавме таму, ќе му ебиме матер, нека дојди денот само, ќе видат и ковид и мерки и се.
Најодвратна екипа дефинитивно !
:pijanco::ајнапиво:
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Петар Николиќ, оваа сезона е дно, просек од 2 поени по утакмица во лигата и АБА 2, не е во форма ич, ама пред таа сезона кога беше во Работнички беше доста солиден и еден од клучните играчи во тимот, соработваше со Мац и во Блокотехна, најмногу си го знај тој од таму, играше и за Кожув мислам, добро е шо има македонски пасош и нема да зазема место како странец. Така да уште стои местото слободно за странец, со оглед на тоа што сме екипа со најмалку пријавени играчи во лигата, секој играч е добредојден, нека се доиграат овие 8 кола, па за плеј оф нека му ја дума управата.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.080
Поени од реакции
1.880
Poslab igrac amin... So ova rotacija sho ja imame crno ni se pisi playoff so 6 igraci rotacija sekoj 2 den utakmica vo playoff tesko so taka ne se zema titula
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
Me plasi da ne gi turnat gajkite za plejofot, ako e taka dzabe sega se dava maximum... TREBA DVA TROJCA KVALITETNI IGRACI
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.040
Поени од реакции
683
PELISTER ON FIRE.. 58 POENI NA POLUVREME SO EURO NIKEL... CHAZ WILLIAMS KAPA DOLU MAJSTOREE
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.861
Поени од реакции
7.243
Slabi se ovie Kavadarcani samo jane mu igra tro, mora da vidime so rabotnicki i mzt so ke prajme vistina dvete zasiluvanja ne mozi da se reci deka se zasiluvanja osven petorkata i crnecot site drugi se statitsti mora trenerot da mi dava poveke sansa na resen natprevar barem malku da vlezat vo forma da se oslobodat ke se istrosime vaka tesko ke bidi na krajot
So mu e filmot na Mac so ne odi na poluvreme vo soblekuvalna ostanuva na teren gi ostava sami igracite tolku e samouveren pred vreme imaat oraveno analiza ja tera film samo nie kako da igrame i na tajm out da mi kaziva ne mie jasno so se desava mnogu gi podcenvame drugite ekipi ova e oravenje zabava i majtapi bas me interesira na trening so pravat no vo sekoj slucaj dobri sme da ne recam super vo regularniot del ke mora barem edno salam zasiluvanje za protiv rabotnicki i mzt

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom