Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.245
Поени од реакции
5.198
Ајде комшивкиве го лапнаа, вечер со помал притисок ќе играат нашиве и може и ќе извадат нешто. Осеќам Хауге ќе даде гол.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Ако можат да се докопаат до реми вечер ќе биде профи, ама напред Роналдо Далот, господ на помош нека ни е :D
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Не ми е јасно по кој основ Далот игра пред Калулу како десен бек и по кој основ Калабриа е прекомандуван на задњи везни? Ко демек Калабриа има некаков пас? или строго дефанзивно ќе се игра.
Според мене треба Калулу да почне на задњи везни а Калабриа да си игра десен бек, едвај научи уште да почнат да го мењаат ќе направи 300 срања, неписмен е
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Не ми е јасно по кој основ Далот игра пред Калулу како десен бек и по кој основ Калабриа е прекомандуван на задњи везни? Ко демек Калабриа има некаков пас? или строго дефанзивно ќе се игра.
Според мене треба Калулу да почне на задњи везни а Калабриа да си игра десен бек, едвај научи уште да почнат да го мењаат ќе направи 300 срања, неписмен е
Kaлабрија во младинска има играно средина, а и за Милан исто има 2-3 натпревари играно на таа позиција. Не знам како е подобро Калулу со 0 утакмици на таа позиција да игра пред него. А и греота е да се јадат гомна сега за калабрија особено оваа сезона па и прошла кај што игра многу добро.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Не ми е јасно по кој основ Далот игра пред Калулу како десен бек и по кој основ Калабриа е прекомандуван на задњи везни? Ко демек Калабриа има некаков пас? или строго дефанзивно ќе се игра.
Според мене треба Калулу да почне на задњи везни а Калабриа да си игра десен бек, едвај научи уште да почнат да го мењаат ќе направи 300 срања, неписмен е
Deka portugalec e, ke probaat so taktika muabet protiv CR.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Sea Pioli neznae nie znaeme, trebalo Kalulu vo sredina ccc


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Theo da go zadrzi dobro Chiesa,mislam toa e najbitno vecerva,i Kessie ta trca po Dybala ko flaster,Ronaldo cesto ke se povlekuva na levo( i tamu treba da se udvoji) nemat klasicen spic , a i bekovite vecerva ke im bidat prespori,treba tamu sansa da se bara da se napadne..i po prekini da se krstime,niska postava( kosarkarski receno ) imame
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
655
Redno vreme e da gubime nekoj mec , ne bi sakal toa da bide bas protiv Juve , ama tie treba da se dokazat deka imat ekipa za skudeto, plus go imat Ronaldo , nie bez sreden red igrame .
Tipuvam 0 1 ili pa 0 2
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.472
Поени од реакции
4.627
Redno vreme e da gubime nekoj mec , ne bi sakal toa da bide bas protiv Juve , ama tie treba da se dokazat deka imat ekipa za skudeto, plus go imat Ronaldo , nie bez sreden red igrame .
Tipuvam 0 1 ili pa 0 2
nema teorija da ne im daeme gol na juve, demiral
im igra desen bek teo ke mu ebe 100majki tamu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.048
Поени од реакции
655
Se mi ide na toa deka moze da igrat ekstra mec Juve a ne bi cudel, sakat da se dokazat pa ke vidime sto kako
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
981
Поени од реакции
1.399
Вака така Leao ке им го пикне xD
Добро е што цела одбрана ни е тука здрава и права, валјда нема да не напунат , плус тоа гг+3 ја имам уплатено како знаат гол да им дадат
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Redno vreme e da gubime nekoj mec , ne bi sakal toa da bide bas protiv Juve , ama tie treba da se dokazat deka imat ekipa za skudeto, plus go imat Ronaldo , nie bez sreden red igrame .
Tipuvam 0 1 ili pa 0 2
Ако нешто докажаа сезонава, тоа е дека ние како фан база веруваме многу малку во тимов. :D Јас лично бев скептичен за со Сасуоло и Лацио, па ме демантираа.

Да им дадеме шанса, би требало да влезат без дополнителен притисок а и којзнае може Хауге/Леао да направат некој индивидуален потег. Јуве ќе излезе со копачка средина, може ќе искористиме.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
864
Kaлабрија во младинска има играно средина, а и за Милан исто има 2-3 натпревари играно на таа позиција. Не знам како е подобро Калулу со 0 утакмици на таа позиција да игра пред него. А и греота е да се јадат гомна сега за калабрија особено оваа сезона па и прошла кај што игра многу добро.
Абе треба ептен појма да немаш џа да неможеш да сфатиш дека Калулу има боље прегледност, претрчување и боље пас. Калулу на 3 првенствени и една пријателска мене ме освои, до малце стабилност и не толку одговорност како што носи штоперска позиција ќе гази. Ако ништо друго пред Далот бек треба да игра
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Redno vreme e da gubime nekoj mec , ne bi sakal toa da bide bas protiv Juve , ama tie treba da se dokazat deka imat ekipa za skudeto, plus go imat Ronaldo , nie bez sreden red igrame .
Tipuvam 0 1 ili pa 0 2
Те молам немој повеќе вака песимистички да настапуваш,имај верба во тимот и во играчите што ќе треба да истрчаат на теренот.
Ако дадат се од себе,ако бидат храбри играат цврсто и тимски се е можно.
Forza Milan!
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Ако Калабрија игра во средина Калулу е далеку подобро решение на десен бек од утепаниот Далот. Браво за Пиоли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom