Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.573
Ако има некој инфо кога ќе пуштат карти у продажба нека пише. Мора да се оди да се гледа Милан -Јуве на 29.10.2017
Според мене градското дерби многу побитно е од навивачки аспект. Не сме ги изгазиле асално од пред Мурињо да го имаат а тоа беше пред 7-8 години. Така да не би било лошо да го повторат натпреварот од 2001 на гостиски терен.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Според мене градското дерби многу побитно е од навивачки аспект. Не сме ги изгазиле асално од пред Мурињо да го имаат а тоа беше пред 7-8 години. Така да не би било лошо да го повторат натпреварот од 2001 на гостиски терен.
Го гледав градското дерби пред некој месец, сеа е на ред со Јуве да изгледам утакмица на Сан Сиро
 

Attachments

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Според мене градското дерби многу побитно е од навивачки аспект. Не сме ги изгазиле асално од пред Мурињо да го имаат а тоа беше пред 7-8 години. Така да не би било лошо да го повторат натпреварот од 2001 на гостиски терен.
Со Синиша ги исплескавмо 3-0 бе, ако тоа не беше газење незнам што.
Иначе и ја предлагам да се иде на Дерби.
Ја бев лани на првото, таков доживљај не се опишуе со зборови
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Според мене градското дерби многу побитно е од навивачки аспект. Не сме ги изгазиле асално од пред Мурињо да го имаат а тоа беше пред 7-8 години. Така да не би било лошо да го повторат натпреварот од 2001 на гостиски терен.
31/01/16, 20:45 AC Milan - Inter 3 : 0

Како? :P
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Sky say that, out of curiosity, Milan have inquired about Cristiano Ronaldo during their meeting with Jorge Mendes.
 
P

PewDiePie

Гостин
Sky say that, out of curiosity, Milan have inquired about Cristiano Ronaldo during their meeting with Jorge Mendes.
Ок играч е,ама не е на ниво на Сусо и Бонавентурица,плус Столе кралот вика дека е стар така да нема потреба да го оптоваруваме буџетот со дедово,никаква полза нема да има од него ако го донесат.

Башка го заследил Бонучи на инста,хехехе си се дружат просециве. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MD_
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Гледам на Арена нема да не даваат :(
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139


Mister Gattuso на подготовките со примавера.
Леле колку заушки,шамари и клоци ке летаат.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ако некој начека нешто на Англиски или било кој друг јазик осим ова Молдавскиов нека сподели тука пошо у глава ми удара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom