Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Ццц, уште ли ќе се закачаш :icon_lol:
Не бе...таман работа ја да се закачам...озбилен сум...сите ќе имаа поголем мотив да навиваат...ќе дадеа поголема подршка за тимот...и одма ќе се осетеше тоа и во играта на милан :D
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не бе...таман работа ја да се закачам...озбилен сум...сите ќе имаа поголем мотив да навиваат...ќе дадеа поголема подршка за тимот...и одма ќе се осетеше тоа и во играта на милан :D
Епа ај ако не, нареден пат, или ако доаѓам ќе дојдам со +5, или ич не доаѓам :icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Епа ај ако не, нареден пат, или ако доаѓам ќе дојдам со +5, или ич не доаѓам :icon_lol:
види ја сеа...зашо вака ми ги вртиш зборовите..... :D нема да ни е лошо да доеш со +5...али и да не се +5 дојди си ти пак ...шо има врска... :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам зошто сте незадоволни..јас очекував Јувентус да доминира и кога видов како Монтоливо,Абате,Де Шиљо,Боатенг,Амброзини и Ел Шарави проигруваат по теренот и ја држат топката дури се изненадив..реално цело второ полувреме Милан имаше повеќе од играта и притискаше кон голот а Јувентус само преку контри играше и некои нерезонски топки на Вучинич и Матри каде веднаш Мексес и Ачерби ги сечеа..сега Ачерби имаше и некои киксеви но ништо страшно човекот е само возбуден и се гледа дека нема искуство...Милан играше одлично не треба дотолку да плукате..Интер да играше онака јас ќе бев задоволен ама Интер обично има средина каде не знаат два паса да сврзат ..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Saponara: "I read the news about Milan having signed me and I couldn’t believe it. I immediately started crying out of joy."

Allegri: "Saponara? He's a good player."
Saponara: "My father was the first person that I called after I heard that I had joined Milan."
Saponara: "My father told me that when he heard that I had joined Milan, he couldn't even get up from the couch."

Claudio Vigorelli, agent of Davide Santon, has flown to England to start negotiations with Newcastle regarding a move to Milan...

Meeting today between Genoa & Milan. Many things to talk about, Constant, Perin, Kucka etc...

Mesbah is prepared to go to Parma, his agent Alessandro Lucci has confirmed. Possibly Zaccardo in return for Milan.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.083
Сакате и со Интер ќе се собереме, знам едно место ја, Модано, фино е за глеање фудбал... Сами ќе бидеме само росонери, услуга топ, плус вруќо е ...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Сакате и со Интер ќе се собереме, знам едно место ја, Модано, фино е за глеање фудбал... Сами ќе бидеме само росонери, услуга топ, плус вруќо е ...
Може бе...
И не се глупирајте јакни капи шалови,сите у хавајки да сте се нацртале,препотување е местото :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
на Боатенг сезонава најдобра утакмица му беше вчера :)

Амелија незнам но за првиот гол мислам дека мораше подобро да реагира не беше толку во страна топката иако зафрката беше топката која вртеше доста..Ачерби не може заедно да игра со Мексес пошто и двајцата се бавни мора некој друг со некој од нив..а овој Закардо сигурно ќе го земат еј какви играчи зимаме не ми се верува..
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Сакате и со Интер ќе се собереме, знам едно место ја, Модано, фино е за глеање фудбал... Сами ќе бидеме само росонери, услуга топ, плус вруќо е ...
ej колку е топло само таму....абе мерак да ти е у место да седиш...башка какви келнерки има мерак да ти е да ги гледаш.... :D
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Сакате и со Интер ќе се собереме, знам едно место ја, Модано, фино е за глеање фудбал... Сами ќе бидеме само росонери, услуга топ, плус вруќо е ...
Фала многу брат ако е на пролет топ ќе биде. Добро беше вчера сосем инцидентно, ама убава средба. Ако имам време викендов ќе ти поминам на една утакмица Фифа.

kurajber Замисли да си му татко на Ачерби а:pos:?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom