Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Јас да сум како Алегри ќе ставам 3 во напад :pos:
Пато - Касано - Ибрахимович
-------- Робињо ------------
а Ел Шарави замена за Робињо :D Па после не Барселона кој сака нека дојде со Милан да игра :LOL:
Не биди лесен, против Лече да играме што се со 9 души во одбрана не излагаме со овој напад, а не камоли со Барса па да јадеме 5 комада.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Друже, тие формации да си ги играш на плејстешн не тука :D :D
Друже ако не се разбираш од фудбал оди гледај ватерполо :icon_mrgr: и Барселона игра 4-3-3 и шо и фале??? Пунат ли ги со голови??? :pos: Треба да дојдеш кај мене на часови оти гледам нешто не си во тек со др екипи немаш појма кој шо како играе и како е успеал да освое титули. :pos:
 

kusiPATO

Росоњер!
Член од
26 август 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Друже ако не се разбираш од фудбал оди гледај ватерполо :icon_mrgr: и Барселона игра 4-3-3 и шо и фале??? Пунат ли ги со голови??? :pos: Треба да дојдеш кај мене на часови оти гледам нешто не си во тек со др екипи немаш појма кој шо како играе и како е успеал да освое титули. :pos:
ама милан и барселона немаат исти состав и иста игра
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.939
Поени од реакции
13.959
Па нашата 4-3-1-2 често се транформира во 4-3-3, посебно кога на местото на Боатенг играат Касано или Робињо.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Друже ако не се разбираш од фудбал оди гледај ватерполо :icon_mrgr: и Барселона игра 4-3-3 и шо и фале??? Пунат ли ги со голови??? :pos: Треба да дојдеш кај мене на часови оти гледам нешто не си во тек со др екипи немаш појма кој шо како играе и како е успеал да освое титули. :pos:
Лееј 4-3-3 ќе играл со Милан со Робињо, Касано, Пато и Ибрахимовиќ у прв тим.. И кој ќе биде на клупа напаѓач? Кингли Боатенг?
 

kusiPATO

Росоњер!
Член од
26 август 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
Па нашата 4-3-1-2 често се транформира во 4-3-3, посебно кога на местото на Боатенг играат Касано или Робињо.
па тогаш робињо или касано играат поназад позади пато и ибра не се шпицови се враќаат поназад
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Се што сакам да кажам е дека често, за да направиш светска класа играч треба и доста пари да фрлиш, разбираш..Само да те потсетам - Руи Коста,Неста,Шевченко,Пато, па и кака до некаде...Неможе од секое дрво дудук да биде...
АКВИЛАНИ Е ФЕЈЛ, соочи се со тоа...
Никаде не реков дека лош ни беше трансфер периодот во глобала гледано, бидејки ги зедовме Таиво,Мексес,Шарави...ама да пуштивме уште 20тина милиони ќе земевме играч СВЕТСКА класа од типот на Хамшик...
А да, и престани да размислуваш толку арогантно...Поздрав од мене...
п.с Оваа година очекувам многу од Емануелсон...
аквилани е фејл, а очекуваш многу од емануелсон :confused:
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:52 PM ---
Па многу јасно дека ќе му се смееме играеше за најголемиот ривал а не признаваме дека е добар. За разлика од Гатузо и другите дрва од средината е подобар не е нешто најнај ама ќе заврше работа за сериа А ;) а за ЛШ ќе земеме еден на зимо само ако ги минеме групите :rolleyes:
--- надополнето: Sep 2, 2011 10:12 AM ---

Кој кажа тоа, Галијани изјави дека никогаш не го сакале Хамшик а ти веруваш на медиумите што пишуваат, една сезона имал добра и ајде играч од светска класа е :pos:
Кога ќе даде гол на Милан тогаш ќе признаам дека е играч од светска класа. :D
гатузо гатузо гатузо... само гатузо ви е во секој пост како не го бива и тн... а што е па подобар неста од него, или силва? колку гола имаат дадено? асистенции?

па алооо не се ист тип играчи гатузо и аквилани/хамшик, фабрегас, бред пит..
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:56 PM ---
Е аман бе стручњак, дал нацко гол против фарски острови одма дефинитивно...
ха, кажи му! робињо минатата сезона изигра перфектно, дечкото е закон играч! :cool:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
гатузо гатузо гатузо... само гатузо ви е во секој пост како не го бива и тн... а што е па подобар неста од него, или силва? колку гола имаат дадено? асистенции?

па алооо не се ист тип играчи гатузо и аквилани/хамшик, фабрегас, бред пит..
Иииии, е ова не се надевав дека ќе го прочитам од никој член на фан клубот. Прашваш колку гола имаат даено Неста и Силва? Па повеќе имаат од Гатузо ако гледаш така.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Иииии, е ова не се надевав дека ќе го прочитам од никој член на фан клубот. Прашваш колку гола имаат даено Неста и Силва? Па повеќе имаат од Гатузо ако гледаш така.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
деца јавен е форумов , што тресете само зелени 1 пост нема асален ... фалат старите росонери да пишат нешто асално...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
аквилани е фејл, а очекуваш многу од емануелсон :confused:
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:52 PM ---

гатузо гатузо гатузо... само гатузо ви е во секој пост како не го бива и тн... а што е па подобар неста од него, или силва? колку гола имаат дадено? асистенции?

па алооо не се ист тип играчи гатузо и аквилани/хамшик, фабрегас, бред пит.. <- Мистер Х го откривме :):pos::pos::pos::pos:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.439
Поени од реакции
7.898
аквилани е фејл, а очекуваш многу од емануелсон :confused:
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:52 PM ---

гатузо гатузо гатузо... само гатузо ви е во секој пост како не го бива и тн... а што е па подобар неста од него, или силва? колку гола имаат дадено? асистенции?

па алооо не се ист тип играчи гатузо и аквилани/хамшик, фабрегас, бред пит..
--- надополнето: Sep 3, 2011 8:56 PM ---

ха, кажи му! робињо минатата сезона изигра перфектно, дечкото е закон играч! :cool:
Го жалам форумот што има такви како тебе... секој се прави дека се знае и тоа не ти докажуваат дека не си во право со ДОКАЗИ, туку у смисол ти размислуваш овака, што си ти, што се разбираш и сл... а како што гледам се повеќе ги има такви...
Ебаве стручњаците!!! Имајте добра дискусија, имајте интересни моменти на форумот, а не да си ја докажувате својата (не)интелигенција...
п.с Постот е наменет за неколку луѓе..
btw еве ја како би играл оваа година
одбрана Абате-Мексес-Силва-Таиво
среден ред Бомел-Боатенг-Аквилани-Робињо(АМ)
напад ибра-пато
Што знам некако не ми е сигурен касано, немора да значи дека ако одиграл 2-3-4 пријателски добри дека се враќа у форма. За од клупа да влегува е супер, ама прв состав некако не ми штима, али не се знае можеби ќе му крене оваа сезона...
Дајте да видиме која би била вашата постава за оваа година ... Поздрав
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
^ Јас Неста би го играл пред Мексес.Французинов прво да видиме како ќе се покаже кога ќе се врати па од наредна сезона може и тој да умеша прсти во прв тим сега за сега Неста ми е пред него ако си ја задржи формата од минатата сезона или па дај боже да биде уште подобар.
Средниот ред би ги играл истите играчи само по друг редослед односно Бомел-Аквилани-Боатенг.Само како ќе се покаже Аквилани прво да видиме.Сигурно ќе му треба малце време за да ја осети играта и да се привикне на тимот но доколку има желба да се докаже мислам дека ќе успее во тоа и ќе имаме каков таков техничар во средината што ужасно ни фалеше минатата сезона.За оваа позицијава позади напаѓачите Алегри ќе има доста мака.Касано се враќа во форма и желен е за фудбал но тука е и Робињо кој што моментално има мала предност од мене пред Антонио.Треба да се види кој ќе има подобра соработка со нападот и тој да игра прва постава.
За нападот се знае тука се Ибра и Пато кој што и немаат некоја голема конкуренција.Наше е да се помолиме да им тргне сезонава и што понастрана од нив да се повредите.

Ова е мое мислење па ќе видиме што ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom