Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Директен и авторитетен,да му кажеш на Филипо Инзаги кој брка рекорд дека нема да биде пријавен за Л.Ш. takes some balls. Браво за Алегри.
 
М

Мартин`

Гостин
Штета за Пипо што не е пријавен, човекот е жива легенда и има осет за топка како никој друг.. кога најмалку се надеваме ќе изненади ..

Затоа мислам дека требаше да го земеме сепак .. :coffee:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Пирло асистенција, Касано голче...
50% - Antonio Cassano has been directly involved in 6 of Italy's 12 goals so far in the Euro 2012 Qualifiers (4 goals, 2 assists). Decisive

Во добра форма влегува Касано, ќе мора Алегри да го искористи тоа... башка и меѓу омилените играчи на Берлускони е.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Штета за Пипо што не е пријавен, човекот е жива легенда и има осет за топка како никој друг.. кога најмалку се надеваме ќе изненади ..

Затоа мислам дека требаше да го земеме сепак .. :coffee:
Јануари 2 фаза ќе биде пријавен, сега да не зафаќа место секако не е добро оправен, за 1/8 финале ќе биде најпотребен :) Изгледа чува го за во финале :)
--- надополнето: Sep 2, 2011 7:11 PM ---
Пирло асистенција, Касано голче...
ја има ли на некоја тв? :)
--- надополнето: Sep 2, 2011 7:15 PM ---
После изјавата на Бентнер дека не сака да се врати во Арсенал после враќањето од Сандреленд , медиумите почнувааат да го поврзуваат со трансфер во Милан и велат дека од идната година тој ќе го носи дресот на Милан! :mad:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Алегри треба да го игра Касано како треквартиста(attacking midfielder), пошто очигледно таа позиција најмногу му лежи...

 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
^ Пирло со балоните :ROFLMAO:

И што к.. гледа Прандели во Маџо незнам, па Абате е Маркос Евангелиста де Моралес Кафу за него
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Валоти и Де Шиљо (De Sciglio - незнам како инаку на македонски ) ќе ја имаат својата презентација во прв тим .
Шиљо ќе носи 52 а Валоти 57.
>>
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Валоти и Де Шиљо (De Sciglio - незнам како инаку на македонски ) ќе ја имаат својата презентација во прв тим .
Шиљо ќе носи 52 а Валоти 57.
>>
Промоција мислиш, не презентација... Иаку се слични термини, под промоција се подразбира дека ќе бидат поставени на повисок чин(од примавера во првиот тим)....

Иначе за Касано не е само против Фарските острови, туку општо во моментот заслужува според мене да игра пред Робињо, ама позади Ибра и Пато...(како треквартиста).
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Промоција мислиш, не презентација... Иаку се слични термини, под промоција се подразбира дека ќе бидат поставени на повисок чин(од примавера во првиот тим)....

Иначе за Касано не е само против Фарските острови, туку општо во моментот заслужува според мене да игра пред Робињо, ама позади Ибра и Пато...(како треквартиста).
Да де, важно се разбравме :)
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
иначе за тие што ги имаат пакетите на Скај калчо италија... излезе нова понуда, можете да го поканите Диего Форлан дома на заедничко гледање утакмици од лига шампиони... :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Kaсано дефинититвно пред робињо.
Јас да сум како Алегри ќе ставам 3 во напад :pos:
Пато - Касано - Ибрахимович
-------- Робињо ------------
а Ел Шарави замена за Робињо :D Па после не Барселона кој сака нека дојде со Милан да игра :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom