Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
839
Поени од реакции
2.142
Абе Пиоли батали ги веќе Жиру,Леао,Пулишич и останати.
Пушти ги да играат Окафор,Терачиано,Зероли,Бартезаги,Побега и Калулу.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.480
Абе Пиоли батали ги веќе Жиру,Леао,Пулишич и останати.
Пушти ги да играат Окафор,Терачиано,Зероли,Бартезаги,Побега и Калулу.
:pos: Пиоли Милан го батали уште у октомври, го заболе него за Терачиани, Побега или Калулу
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
839
Поени од реакции
2.142
Screenshot_20240505-192837-152.png
Леао сезонава има најслаб придонес за Милан во последниве три сезони.
Се налутил и отишол директно во соблекувална :facepalm:
Цела сезона е незаинтересиран и се понаша како некое раперче од Шутка.
Играчите треба да си превземат поголема одговорност.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.480
#IgraciteDaSiPrevzematOdgovoronos
#PioliDid
#NemaPravdaNemaMir
 
Член од
3 јуни 2022
Мислења
1.063
Поени од реакции
2.618
Терациано го земаа за да ја грее клупата изгледа
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
839
Поени од реакции
2.142
Само што го извади Леао и за 8 минути Милан дадоа 2 гола и го вратија водството но штета што не успеаа да го задржат.
Леао сезонава го изневери Пиоли и изврши предавство на Милан со неговото лидерство,понашање и форма.
Сезонава требаше да биде број еден во Милан но тој сезонава не се ни понаша како професионален фудбалер туку е еден обичен мекуш и лигуш.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.480
Само што го извади Леао и за 8 минути Милан дадоа 2 гола и го вратија водството но штета што не успеаа да го задржат.
Леао сезонава го изневери Пиоли и изврши предавство на Милан со неговото лидерство,понашање и форма.
Сезонава требаше да биде број еден во Милан но тој сезонава не се ни понаша како професионален фудбалер туку е еден обичен мекуш и лигуш.
Саше ПиолиКлинико :pos:
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
379
Поени од реакции
169
Здраво на сите, подосадна втора полусезона од оваа одамна не сме имале, но да гледаме позитивно барем место во Лига на Шампиони ни е сигурно.
Е сега за новиот менаџер, кој и да е според мене најбитно е да е голем мотиватор, навистина од овие кои ни се во игра немам никој нарочито следено и затоа бар засега кој и да го одберат би ми било сеедно, ама мислам дека тоа ако го погодиме (да е мотиватор) кај новиот менаџер ни претстои добра иднина додека е со нас, ова го мислам затоа што еве годинава немаме лоша екипа како и да анализираме ама нешто нештима (според мене Пиоли не знае како да ги мотивира, или пак овие немаат мотив да изгинат на терен).
Како и да е, промената е неопходна а исто така и поддршката на новиот менаџер со некое солидно буџетче за засилувања.
Спортски поздрав и за многу години денот ....
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
839
Поени од реакции
2.142


Очигледно внатре во клубот има тензија помеѓу Ибра и Фурлани и сега Ибра повторно го саботира клубот и Пиоли бидејќи првично Фурлани беше за останување на Пиоли.
Сега Фурлани е за доведување на Консеисао но Ибра не го одобрува Консеисао.
Се додека вакви егоманијаци и искомплексирани луѓе имаат моќ во Милан клубот е осуден на пропаст и се плашам дека Милан повторно ќе запаѓа во дупка.
Мора Кардинале веднаш да реагира,да ја лимитира моќта на Ибра и Фурлани и да му даде целосна моќ и фудбалска контрола само на Монкада.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.064
Поени од реакции
666
La scelta decisiva per i prossimi anni in mano a un AD che non ha mai lavorato nel calcio, un Direttore dell’area tecnica che è un capo scout e un ex calciatore senza apparenti competenze a livello manageriale. Cosa potrà mai andare storto?
Ova e se sto treba da si pise za Milan , jebiga , nalet i skudetoto i cisti smetki , koga nema koj da go menaxira ekipata
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
839
Поени од реакции
2.142

Фурлани требаше да биде задолжен само за економскиот дел а Монкада и ДиОктавио за спортскиот дел а Ибра воопшто не требаше да има моќ и допирна точка со нив туку едноставно само да биде маскота на Милан.
Сега само ќе го распарчат клубот од внатре.
За жал мислам дека доаѓаат многу лоши денови за Милан.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.507
Поени од реакции
4.852

Фурлани требаше да биде задолжен само за економскиот дел а Монкада и ДиОктавио за спортскиот дел а Ибра воопшто не требаше да има моќ и допирна точка со нив туку едноставно само да биде маскота на Милан.
Сега само ќе го распарчат клубот од внатре.
За жал мислам дека доаѓаат многу лоши денови за Милан.
Ти да ја остајш Викторија на рает да не прајме раскол ко ВМРО по Илинден.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.840
Поени од реакции
23.084
Не е лош Консисао.
Не знам дали има шанси за Аморим, тој е добра опција.


Бтв како го трпите овој Меџик Мајк? :tapp:
Прашај го Ио соно интериста ова, неможем да го тагнем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom