Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073
Леао ја игра најслабата сезона после дебитанската 19/20 Пиоли уште капитенска лента му дава :facepalm:
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073
Тоа е клупата денес, требаше и порано да ги пушти само вака се растат муда.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.342
Поени од реакции
5.457
Даунизиран Гаргамел во поход да го уништи штрумфот

Нема потреба од Гаргамел сам се уништи.

Која днопертиза е да кажеш дека требало Рагник да дојде уместо Пиоли, демек Малдини ги заебал.

Дно дна.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073
Летово ако има некој да даде 80 милиони за Леао и 30 милиони за Бенасер бујрум.
Монкада да најде нов напаѓач,лево крило,заден везен,штопер и замена за РЛЧ.
Пиоли да остане и следната сезона ќе биде најдобра опција.
Ова мислам дека ќе биде најреално и најдобро сценарио за Милан.

 
Последно уредено:
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.059
Поени од реакции
661
Matematicki Milan e vo top 5, sega daj na Abate ekipata pa neka si igrat decata
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073
После негативните реакции од фановите и Курва Суд околу веста за Лопетеги како нов тренер управата ги разгледува другите алтернативи.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073

Кој ги ебе фановите,управата со цврст став за својата замисла и проект.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.839
Поени од реакции
13.731
Нема потреба од Гаргамел сам се уништи.

Која днопертиза е да кажеш дека требало Рагник да дојде уместо Пиоли, демек Малдини ги заебал.

Дно дна.
Докажи!!! :cool::coffee:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.839
Поени од реакции
13.731
Доказот е на твоја страна, Пиоли освои скудето у Милан, што направил Рагник у кариера? :cool:
Јас немам потреба ништо да докажувам и да те убедувам. Си пишувам што мислам, ти не можеш да се помириш со тоа и си го посвети животот да ме уништиш. :icon_lol:


Рангник е тренер чија филозофија имала влијание врз Клоп, Тухел, Нагелсман и други. Добар во правење на систем за развој на фудбалери.

Пиоли резултатот го направи врз ослонување на индивидуалниот квалитет на играчите. Притоа, две сезони беше на место надвор од ЛШ, лани тимот му се распадна, сезонава не даде тренерски допринос што ќе резултира со поголем спортски успех.

Па таа сезона со титула е повеќе исклучок.

Дали Рангник не само како привремен тренер, туку како лик задолжен и за спортска политика, би донел повеќе, ќе остане дилема, јас од денешна перспектива, мислам дека да, ти мислиш не. Не знам како да ти помогнам да се помириш со тоа.

И целата најавена акција за уништување се сведе на Рангник и Пиоли. Страшна работа. Ајде замарај за ова уште неколку месеци, навистина е многу битно и трагично. :icon_lol:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430

Кој ги ебе фановите,управата со цврст став за својата замисла и проект.
И за Пиоли беше таке, банери со #PioliOut па сеа ќе треба да излеза со #GrziePioli



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.342
Поени од реакции
5.457
Јас немам потреба ништо да докажувам и да те убедувам. Си пишувам што мислам, ти не можеш да се помириш со тоа и си го посвети животот да ме уништиш. :icon_lol:


Рангник е тренер чија филозофија имала влијание врз Клоп, Тухел, Нагелсман и други. Добар во правење на систем за развој на фудбалери.

Пиоли резултатот го направи врз ослонување на индивидуалниот квалитет на играчите. Притоа, две сезони беше на место надвор од ЛШ, лани тимот му се распадна, сезонава не даде тренерски допринос што ќе резултира со поголем спортски успех.

Па таа сезона со титула е повеќе исклучок.

Дали Рангник не само како привремен тренер, туку како лик задолжен и за спортска политика, би донел повеќе, ќе остане дилема, јас од денешна перспектива, мислам дека да, ти мислиш не. Не знам како да ти помогнам да се помириш со тоа.

И целата најавена акција за уништување се сведе на Рангник и Пиоли. Страшна работа. Ајде замарај за ова уште неколку месеци, навистина е многу битно и трагично. :icon_lol:
Па битно е пошо е дебилно милење а се правиш овде како се да знаеш.

Беше Рагник и у Јунајтед па кур свитка.

За спортски директор не е муабетот, кај нас требаше и тренер да биде.

Пиоли титула освои каков таков, овој германецов цел живот една голема титула нема.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
812
Поени од реакции
2.073
И за Пиоли беше таке, банери со #PioliOut па сеа ќе треба да излеза со #GrziePioli



Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ја би му дал шанса на Лопетеги секако ростерот треба уште да се надградува,оформи и да се создаде карактер и идентитет.
Секако е потребна промена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom