Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Абе добар си е Алегри,ако освои и оваа година калчо и да испадне сега во 1/8 пак ќе биде тренер следната година,ама не е тој проблемот. Проблемот е средниот ред. Вистина,Ночерино,Аквилани и Боатенг играат солидно во Калчо годинава,тоа си е факт,ама за поголем успех во Л.Ш. на кој нели се стремиме фалат класа играчи како на пример Швајнштајгер,Де Роси,Фабрегас,Бејл.......
Искрено и реално ова го мислам,не дека хејтам или јадам гомна намерно,Реал,Баерн,Челзи,Арсенал имаат подобар среден ред од нашиот,а нас таму највеќе не ораат и не јадат противниците.
Галијани ако мисли некако да им се спротистави на Пролет на оние погоре,зошто да бидеме реални не сме толкави среќници да ни се падне Апоел или Бенфика,треба да се обиде пак да го донесе Диара од реал,и Монтоливо АКО сака да имаме какви такви шанси за поминување во 1/4. Ако поминат 1/8 јас сериозно мислам дека можат до крај да одат,само да се мрднеме од мртва точка зошто со години немаме поминато 1/8 комплекс ни стана,што е најлошо губиме бодови на ранк листа,сега да бевме во прв шешир немаше да играме со барса,ќе бевме први во група и со оглед на сите второ пласирани екипи од останативе групи ќе имавме сигурно 1/4 ама не ние сме Милан,мора комплицирано.....
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Малце да се убацам,лани Алегри беше ептен неискусен за ЛШ,направи некој грешки,ама добро е што сфаќа,и не ги повторува.Дечкото е добар,и мислам дека треба да остане.Него за книгава на Ибра што бидна?Линкче некое ??
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Абе добар си е Алегри,ако освои и оваа година калчо и да испадне сега во 1/8 пак ќе биде тренер следната година,ама не е тој проблемот. Проблемот е средниот ред. Вистина,Ночерино,Аквилани и Боатенг играат солидно во Калчо годинава,тоа си е факт,ама за поголем успех во Л.Ш. на кој нели се стремиме фалат класа играчи како на пример Швајнштајгер,Де Роси,Фабрегас,Бејл.......
Искрено и реално ова го мислам,не дека хејтам или јадам гомна намерно,Реал,Баерн,Челзи,Арсенал имаат подобар среден ред од нашиот,а нас таму највеќе не ораат и не јадат противниците.
Галијани ако мисли некако да им се спротистави на Пролет на оние погоре,зошто да бидеме реални не сме толкави среќници да ни се падне Апоел или Бенфика,треба да се обиде пак да го донесе Диара од реал,и Монтоливо АКО сака да имаме какви такви шанси за поминување во 1/4. Ако поминат 1/8 јас сериозно мислам дека можат до крај да одат,само да се мрднеме од мртва точка зошто со години немаме поминато 1/8 комплекс ни стана,што е најлошо губиме бодови на ранк листа,сега да бевме во прв шешир немаше да играме со барса,ќе бевме први во група и со оглед на сите второ пласирани екипи од останативе групи ќе имавме сигурно 1/4 ама не ние сме Милан,мора комплицирано.....
Ако мислиш за Ласана, едно што нема право да игра за нас пошто играше за Реал ..друго Мурињо нема да го даде. Универзалка е малиот, од средина го ставија и десен бек да игра.

А за лев бек, кога ке се опорави Фламини нека го вратат лево и така само трча како мува без глава.Eден период играше лев бек во Арсенал, нека не кажува приказни дека сакал да игра на природна позиција, зима 4,5м евра, втор е по Ибра..
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Исто мислам дека Алегри не треба да се менува поготово не за Ван Бастен! Човеков се покажа како промашај од тренер, а и колку што следам јас, а и според изјавата од неговиот агент - никој не го бара! :) За тоа сигурно има причина. Колку што знам само со нас го поврзуваат.. Никако Алегри за Ван Бастен! Алегри можеби вистина имаше неколку грешки откога е тренер на Милан, ама најбитно е тоа што ги учи грешките и ги поправа. Нормално дека нему не му е лесно. Дошол од Каљари и одеднаш треба да смислува тактика за Барселона. Сетете се лани на двомечот со Тотенхем. Првата ја изгубивме-ај да речеме дека е грешка на Алегри, ама втората многу се поправи(тоа што енглезиве издржаа и ја одбранија предноста не е негова грешка) Со Реал исто.
Барселона не ја земајте вредвид затоа што тие се вансериски реално! Еден Мурињо кој за многумина е Бог и непогрешив со онаков ростер и тим како Реал не и најде решение, па сеа другите..

Сите имаат пофални зборови за Алегри и јас сум за тоа да му се дае дури и подолг договор! Сетете се колку беше обезличен Милан во последната фаза под Анчелоти и до некаде неконстантен под Леонардо. Милан сега има лик. Има карактеристична игра, стил, посебност. Тоа не е само до играчите кои патем сите имаат позитивни зборови за Алегри што во денешно време е реткост(сите играчи да се ЗА тренерот)

Замена на тренер е луксуз ако не е потреба и затоа никако не смее Милан тоа да си го дозволи! Поготово не сега кога според играва, играчиве и очекувањата полека, но сигурно се враќаме на старите патеки.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ако испаднеме во 1/8 финале Алегри ќе биде најмалиот виновник за таа елиминација па макар не исфрлиле Апоел или Бенфика.Фалат кај нас двајца јаки играчи за во средина еден копач и еден добар техничар.Алегри од коло во коло станува се подобар и подобар во Италија и има одличен пристап на играта.Нека ви текне само како игравме против малите екипи со другите тренери и споредете ја играта со оваа сегашнава.Сега играме онака како што треба т.е без калкулации од самиот почеток се трга максимално офанзивно и со тоа се отвара резултатот најкасно до 15 минута а потоа е се лесно и утакмиците ни изгледаат како тренинг меч.За ЛШ јасно е дека нема искуство но факт е дека немаме доволно добри играчи во средината за да одиме во финале.Со овие играчи шансите за финале годинава се мали но сепак ги има и искрено се надевам дека ќе успееме да стигнеме до таму зошто и да не ја освоиме.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
За со Болоња највероватно отпаѓа од комбинација Ночерино имал некоја ситна повреда ќе се знае утре по прегледите.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Probable formation:
Amelia, Abate, Mexes, Silva, Antonini, Aqiulani, Van Bommel, Seedorf, Boateng, Ibrahimovic, Pato

disp. Roma, Inzaghi, El Sharaawy, Yepes, Bonera, Emanuelson, Robinho
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Јас едно верувам, Галиани знае што прави , давал пари не давал пари ,добро прави :)
Ако они проценат дека треба да се дадат пари за некој играч ,даваат .. не е филмот сега за Нејмар да лупнеш 55 милиони и да се надеваш на Лш..
Си имаат тие план за градење на тим,како така ние пак се носиме со другите големи клубови кои трошат по 80+ милиони секое лето иако немаме ни третина од тоа потрошено..тоа ретко кој клуб го може.
За Ибра зошто не жалеа пари?сите мислеа дека неможе милан да го купи и ете..проценија што револуција може да направи и не жалеа за него ... па сеа Тевез ако го донесат алал нека им е ја само тоа ќе кажам,од Касано толку,не се надевајте да го видите во старата форма повторно...неможе од човек со срцев проблем да бараат да дава се од себе,ќе се провлечка тој уште малце и ќе си се пензионира..барем јас вака мислам :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Јас едно верувам, Галиани знае што прави , давал пари не давал пари ,добро прави :)
Ако они проценат дека треба да се дадат пари за некој играч ,даваат .. не е филмот сега за Нејмар да лупнеш 55 милиони и да се надеваш на Лш..
Си имаат тие план за градење на тим,како така ние пак се носиме со другите големи клубови кои трошат по 80+ милиони секое лето иако немаме ни третина од тоа потрошено..тоа ретко кој клуб го може.
За Ибра зошто не жалеа пари?сите мислеа дека неможе милан да го купи и ете..проценија што револуција може да направи и не жалеа за него ... па сеа Тевез ако го донесат алал нека им е ја само тоа ќе кажам,од Касано толку,не се надевајте да го видите во старата форма повторно...неможе од човек со срцев проблем да бараат да дава се од себе,ќе се провлечка тој уште малце и ќе си се пензионира..барем јас вака мислам :)
Гомис од Лион има исто така проблеми со срцето па дури има и забрана од лекар да игра фудбал но ете го игра на секоја утакмица и дава 102,3% од себе.Ризикот кај него е огромен и игра на сопствен ризик па ете го скоро на секоја утакмица дава гол и игра 90 минути.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Гомис од Лион има исто така проблеми со срцето па дури има и забрана од лекар да игра фудбал но ете го игра на секоја утакмица и дава 102,3% од себе.Ризикот кај него е огромен и игра на сопствен ризик па ете го скоро на секоја утакмица дава гол и игра 90 минути.
Мислам дека и Реми има сличен проблем со срцето.
Истото е и кај Пол Сколс.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Гомис од Лион има исто така проблеми со срцето па дури има и забрана од лекар да игра фудбал но ете го игра на секоја утакмица и дава 102,3% од себе.Ризикот кај него е огромен и игра на сопствен ризик па ете го скоро на секоја утакмица дава гол и игра 90 минути.
Епа ај ќе го видиме ,јас му посакувам се најдобро ама и да не дава се од себе и да неможе да биде стариот никој нема да може да му замера и да бара многу од него,тоа ми беше муабетот...ќе видиме како ќе биде кога ќе се врати догодина.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас едно верувам, Галиани знае што прави , давал пари не давал пари ,добро прави :)
Ако они проценат дека треба да се дадат пари за некој играч ,даваат .. не е филмот сега за Нејмар да лупнеш 55 милиони и да се надеваш на Лш..
Си имаат тие план за градење на тим,како така ние пак се носиме со другите големи клубови кои трошат по 80+ милиони секое лето иако немаме ни третина од тоа потрошено..тоа ретко кој клуб го може.
За Ибра зошто не жалеа пари?сите мислеа дека неможе милан да го купи и ете..проценија што револуција може да направи и не жалеа за него ... па сеа Тевез ако го донесат алал нека им е ја само тоа ќе кажам,од Касано толку,не се надевајте да го видите во старата форма повторно...неможе од човек со срцев проблем да бараат да дава се од себе,ќе се провлечка тој уште малце и ќе си се пензионира..барем јас вака мислам :)
Скроз исто мислам и јас! Верувам дека имаме најдобра управа од било кој друг клуб во Европа и затоа смешни ми се навивачиве кога плукаат по Галијани и Берлускони..Прават се што можат! Никој појше од нив двајца не го сака Милан. Ние тука ја глеаме секоја утакмица еднаш или двапати неделно,пишуваме на форуми,се радуваме,се правиме паметни,ама ние сме само навивачи. Навивањето за Милан ни е хоби! Додуша појше од хоби.. Љубов е! Начин на живот! Ама на Галијани и Берлускони им е многу појше и од тоа. Ним им е и живот и цело слободно време и многу повеќе живци и пари!

Сите овде што се праат паметни,што виделе некој талент на Football Manager или на јутјуб па кажуваат теории како му нема рамен во среден ред како е невиден играч,страшен и се тоа, нека одат со свои пари, ним да им гори под нозе па нека се праат експерти.

Покажале и докажале дека си ја знаат работата и во најголем дел од нивните одлуки досега јас се соглсувам потполно! Не дека сум голем експерт туку затоа што верувам и убеден сум дека тие се првокласни експерти! Тоа што Милан е на ова ниво и може да се носи со клубови кои трошат 5 пати појше од нас е само нивна залуга.Само да потсетам дека Берлускони е заслужен за овој Милан за кој ние навиваме денес.
 
P

PewDiePie

Гостин
Мислам дека и Реми има сличен проблем со срцето.
Истото е и кај Пол Сколс.
Ама пол сколс сега со внуците на мали гличиња во двор игра фудбал. :)
--- надополнето: Dec 10, 2011 8:21 AM ---
Скроз исто мислам и јас! Верувам дека имаме најдобра управа од било кој друг клуб во Европа и затоа смешни ми се навивачиве кога плукаат по Галијани и Берлускони..Прават се што можат! Никој појше од нив двајца не го сака Милан. Ние тука ја глеаме секоја утакмица еднаш или двапати неделно,пишуваме на форуми,се радуваме,се правиме паметни,ама ние сме само навивачи. Навивањето за Милан ни е хоби! Додуша појше од хоби.. Љубов е! Начин на живот! Ама на Галијани и Берлускони им е многу појше и од тоа. Ним им е и живот и цело слободно време и многу повеќе живци и пари!

Сите овде што се праат паметни,што виделе некој талент на Football Manager или на јутјуб па кажуваат теории како му нема рамен во среден ред како е невиден играч,страшен и се тоа, нека одат со свои пари, ним да им гори под нозе па нека се праат експерти.

Покажале и докажале дека си ја знаат работата и во најголем дел од нивните одлуки досега јас се соглсувам потполно! Не дека сум голем експерт туку затоа што верувам и убеден сум дека тие се првокласни експерти! Тоа што Милан е на ова ниво и може да се носи со клубови кои трошат 5 пати појше од нас е само нивна залуга.Само да потсетам дека Берлускони е заслужен за овој Милан за кој ние навиваме денес.
Е како не,претера.
Ако немаат пари што кур на куров ветуваат ѕвезди мистер иксови ова она ??Ние навивачите што сме овци ? Или сега го донесе Ибра па се му е простено на Берлу. И не е се така розево кога од кога е Берлу претседател,се сеќавам јас на играчиштата Хозе Мари,Џулиалмепијетро,Хелвег предводени од Фатих Терим :ROFLMAO: предиодот од 2007 до минатата година ? Бетер од интер сега што е бевме,трансфер незнаевме што е.
А тоа дека Милан им е живот цело слободно време,вени сечење,ти е само за ваква реакција:pos:(y):cautious:
Абе,курвите на берлускони,му беа поважни од милан и уште му се само сега го судат па не смее да мрда лево десно,галијани додека пропаѓавме ресторанчиња си отвораше. Тој има пари за 3 јаки милани да направи ако сака,ама нејќе сака со гага играчи успех.Епа не се глупи сити,јунајтед,барса и реал што фрлаат толку пари сила се за нас.

И многу глупо го сфаќате "фрлање" пари,никој не рече дека треба да дадат 50 мил. за гнасо или нејмар,туку за проверени играчи како Швајн.Де Роси,Бејл.....тие не вредат 25-30 милиони ?? Нив да ги имаш во тим ај да те видам не освои л.ш.
Сега ќе го видиме нели веќе не е политичар "цел ќе се посвети на Милан" па ќе видиме дали ќе купи јаки играчи.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Е како не,претера.
Ако немаат пари што кур на куров ветуваат ѕвезди мистер иксови ова она ??Ние навивачите што сме овци ? Или сега го донесе Ибра па се му е простено на Берлу. И не е се така розево кога од кога е Берлу претседател,се сеќавам јас на играчиштата Хозе Мари,Џулиалмепијетро,Хелвег предводени од Фатих Терим :ROFLMAO: предиодот од 2007 до минатата година ? Бетер од интер сега што е бевме,трансфер незнаевме што е.
А тоа дека Милан им е живот цело слободно време,вени сечење,ти е само за ваква реакција:pos:(y):cautious:
Абе,курвите на берлускони,му беа поважни од милан и уште му се само сега го судат па не смее да мрда лево десно,галијани додека пропаѓавме ресторанчиња си отвораше. Тој има пари за 3 јаки милани да направи ако сака,ама нејќе сака со гага играчи успех.Епа не се глупи сити,јунајтед,барса и реал што фрлаат толку пари сила се за нас.

И многу глупо го сфаќате "фрлање" пари,никој не рече дека треба да дадат 50 мил. за гнасо или нејмар,туку за проверени играчи како Швајн.Де Роси,Бејл.....тие не вредат 25-30 милиони ?? Нив да ги имаш во тим ај да те видам не освои л.ш.
Сега ќе го видиме нели веќе не е политичар "цел ќе се посвети на Милан" па ќе видиме дали ќе купи јаки играчи.
Друже јас еднаш реков дека со тебе не дискутирам уопште. Се сеќаваш на Хозе Мари и Фатих Терим и сеќавај си се на нив до задутре! Јас се сеќавам на Шевченко,Кака,Инзаги,Малдини,Кафу,Сержињо,Пирло,Гатузо...Од Берлускони наваму имаме многу појше позитивни работи за сеќавање отколку твојве Терим и компанија. Ги спомнуваш Хозе Мари и Хелвег само..Па секоја екипа имала,има и ќе има такви одлуки.Што очекуваш ти? Се што ќе се земе да блесне? И немој да збориш за докажани играчи затоа што нема такви никаде или се многу ретки! Ене го и Торес беше страшно проверен,се донесе за грдна пара и стана непроверен више. Да не ти набројувам има уште многу такви. Трансфер политиката на Милан е јасна. Ночерино не беше ич проверен овде се мрчеше на велико за него-сега дркате на Ночерино. Не викам јас дека е некој нов класен играч, ама сега - засега може лекција на многумина да им држи за тоа како се игра со срце! Кака кој го спомнувам секогаш исто беше непроверен.

И немој со муабетиве за курвиве и рестораниве затоа што те гледам како жута штампа. Сите кои кењаат за Берлускони тоа го зборат.. Не е тоа уопште за дискусија,смешни сте со овие муабети. Тој трошел пари на курви,а не на Милан.. Толку скапи курви а? Па дај све до евро што има за играч да го дае.Друго не му треба..

Ти што го сфаќаш фудбалов како поле за трансфер натпревар меѓу клубовиве е твој проблем. :D
Јас мислам дека фудбалот не е само трансфери и купување играчи.Сеа ќе речеш сум те ПРОСВЕТЛИЛ или да те ПРОСВЕТЛАМ(тоа омилена фраза е по форуми),ама не планирам више да се објаснувам. Имаш свое мислење,слободно терај-ама глеај да не го менуваш многу често. Јас си имам свое,држам до тоа и нема потреба да се убедуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom