Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Milan (4-3-1-2): Amelia; De Sciglio, Bonera, Mexes, Taiwo; Ambrosini, Emanuelson, Nocerino; Seedorf; Pato, Robinho. A disposizione: Roma, Abate, Thiago Silva, Boateng, Cristante, Yepes, Ibrahimovic. Allenatore: Allegri.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Galliani: "We have reached an agreement with Tevez. We have sent an email to City with our offer: A free loan with a buy-out clause."

Значи сума сумарум Тевез ја прифатил понудата на Милан каде што значително му е намалена платата од Man City (минимум пола), и се чека на англичаните да дадат позитивен одговор за тоа што Галијани им го нуди (точни цифри мислам дека не се спомнуваат).
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Galliani: "We have reached an agreement with Tevez. We have sent an email to City with our offer: A free loan with a buy-out clause."

Значи сума сумарум Тевез ја прифатил понудата на Милан каде што значително му е намалена платата од Man City (минимум пола), и се чека на англичаните да дадат позитивен одговор за тоа што Галијани им го нуди (точни цифри мислам дека не се спомнуваат).
Galliani: "We have reached an agreement with Tevez. We have sent an email to City with our offer: A free loan with a buy-out clause."

Значи сума сумарум Тевез ја прифатил понудата на Милан каде што значително му е намалена платата од Man City (минимум пола), и се чека на англичаните да дадат позитивен одговор за тоа што Галијани им го нуди (точни цифри мислам дека не се спомнуваат).
--- надополнето: Dec 6, 2011 7:06 PM ---
Galliani: "We have reached an agreement with Tevez. We have sent an email to City with our offer: A free loan with a buy-out clause."

Значи сума сумарум Тевез ја прифатил понудата на Милан каде што значително му е намалена платата од Man City (минимум пола), и се чека на англичаните да дадат позитивен одговор за тоа што Галијани им го нуди (точни цифри мислам дека не се спомнуваат).
Добро добро добро ... Сфативме душо :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Galliani: "We have reached an agreement with Tevez. We have sent an email to City with our offer: A free loan with a buy-out clause."

Значи сума сумарум Тевез ја прифатил понудата на Милан каде што значително му е намалена платата од Man City (минимум пола), и се чека на англичаните да дадат позитивен одговор за тоа што Галијани им го нуди (точни цифри мислам дека не се спомнуваат).
Содруги зборови кажано - Судбината на Пато е во негови раце а не во рацете на Барбара веќе!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ај давајте добри стримови,зш тешко да не дава некој вечер!:D
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Добро добро добро ... Сфативме душо :D
Тоа ти е, ги нарекував нубци тие што ги дуплираа постовите, а сега мене ми се случи. Тибам кајганата... или животот... сеедно :icon_lol:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ај давајте добри стримови,зш тешко да не дава некој вечер!:D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Епа со ваква изјава на Галијани може да се рече дека работата е 90% завршена.. Затоа ќе си зеам за право да кажам мое мислење за земањето на Тевез..
Го почитувам како играч од времето кога беше во Вест Хем,секогаш сум мислел дека е одличен играч кој добро би ни дошол во Милан,ама во последно време некако...не знам.. Да речам, повеќе би одбрал некој друг. Се плашам да не е презаситен и тежок за менаџирање, дебел и надвор од форма..Така би му требало време да се опорави и врати. Исто мислам дека моментално нападот не треба да ни биде приоритет за засилувања. Појше би сакал добар дефанзивен играч од среден ред или централен дефанзивец.

Од друга страна гледано, Тевез во секој случај е квалитетен, сестран играч кој секако,сериозно би ја засилил конкуренцијата во нападот на Милан и е искусен напаѓач кој може да даде доста голови кај нас. Има искуство што е многу важно за големи натпревари кои го чекаат кај нас.Не е стар, има во него време за комотно цел 4 годишен договор да го изигра на ниво. Силен е, експлозивен и би требало да се снајде во Италија. Рекол дека сака да се прероди во голем тим како Милан, а Милан покажа дека е добро место за таквите играчи. Робињо кај нас ја изигра најдобрата сезона, Ибра игра маестрално и т.н. А и оние кои биле тешки за менаџирање кај нас се или бубици,најверојатно поради големиот респект кон големиот Милан, или мораат да се спакуваат и va via..
Јас обично секогаш сум и сакам да бидам оптимист за се во врска со Милан,па така и сега за Тевез.:)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Стримови,лупајте!!!!Ама да се добри! :D xD
--- надополнето: Dec 6, 2011 7:47 PM ---
Стримови,лупајте!!!!Ама да се добри! :D xD
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Гледам замена у прво, Ночерино - Силва, да не се повредил Ночерино?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Шо е финтата а дојде топка до Пато и он сам падне :D
Не е повреден Алегри си праве проверки Силва го игра ДМФ :pos:
Не очекувајте победа или 1 или Х ;)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Почнав да ја гледам утакмицава после 10мин. па од тогаш до полувремето немавме ни една асална шанса додека Плзен имаа 2-3 полушанси.Ночерино после еден дуел се држеше за ногата па веројатно затоа е заменет само незнам Алегри кај најде Силва да го става во игра на вака небитен меч.Имаше и една чиста позиција за Сидорф да шутира од некој 17м и шутна ама шутот му беше ... :)

п.с Мексес стуб на одбранава :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom