Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Како почна ждребов се ме тераше да мислам дека сити паѓаат во наша група(Среќа не испадна така)
Г
Не можеше Сити да падне затоа што Челзи и Арсенал веќе беа извлечени во тие групи а само Манчестер во првите 4 групи. Сити автоматски идеше таму.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Што мислите, може ли Де Роси да испадне тој подарокот, да не речам Мистер Х? Договорот му истекува следното лето, а засега преговорите не оделе баш најдобро, што значи дека е на драгоцената листа на Галијани на играчи на кои договорот им истекува за 1 година.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Што мислите, може ли Де Роси да испадне тој подарокот, да не речам Мистер Х? Договорот му истекува следното лето, а засега преговорите не оделе баш најдобро, што значи дека е на драгоцената листа на Галијани на играчи на кои договорот им истекува за 1 година.
Де Роси = Тоти, тоа е проблемот, премногу е врзан за тимот и во многу наврати потенцирал дека нема намера да ги напушти поради лојалноста и љубовта кон тимот и навивачите.
Можно е да замине ама не верувам дека би завршил во некој од клубовите во Италија ( и Рома тоа не го сака а и он, бар според тоа што го изјавувал ), или Реал или Манчестер се идеални опции за него ( желба е на Мурињо а и на Ферги долг период ).
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Го знае некој распоредот за утакмиците во ЛШ ?
Првата знам ни е на гости кај Барса а после тоа како идат ?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Де Роси = Тоти, тоа е проблемот, премногу е врзан за тимот и во многу наврати потенцирал дека нема намера да ги напушти поради лојалноста и љубовта кон тимот и навивачите.
Можно е да замине ама не верувам дека би завршил во некој од клубовите во Италија ( и Рома тоа не го сака а и он, бар според тоа што го изјавувал ), или Реал или Манчестер се идеални опции за него ( желба е на Мурињо а и на Ферги долг период ).
Сваќам дека е лојален, ама сепак ќе видиме, се може да биде, а и во добри односи сме со Рома.
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Абее знае ли некој дали Taiwo ке биде опоравен за дуелот со барса ??????? оти ако не биде .... тешко нас ?
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Абее знае ли некој дали Taiwo ке биде опоравен за дуелот со барса ??????? оти ако не биде .... тешко нас ?
Нема да биде, 1 месец ќе отсуствува, некаде на крајот на Септември ќе се врати на зелените терени! :D
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ибрахимович: Goal vs Inter, goal vs Juve, goal vs Ajax ... u know what's coming next... :icon_lol:

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Before,
Ibrahimovic to Guardiola: 'I'll knock you out', right there


Now,

На денешното интервју после ждрепката:
"Пуно сам хепи, како се каже хепи... дошло је време."

Гвардиола:

Ohhh shit !!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ибра изјави ќе го нокаутира Гвадриола па останува да видиме хаха

инаку првата логички е да планираме да ја изгубиме после другите до крај мислам сите победи и со Барса дома бар бод да извлечеме најреално би било така но може и Барса да се спрепне некаде нели :)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ибра изјави ќе го нокаутира Гвадриола па останува да видиме хаха

инаку првата логички е да планираме да ја изгубиме после другите до крај мислам сите победи и со Барса дома бар бод да извлечеме најреално би било така но може и Барса да се спрепне некаде нели :)
Иначе во групите ќе бидеме ослабени во средината со отсуството на Гатузо заради банот од 5 утакмици... и без Фламини, што дополнително ќе ни ја отежни работата во дуелите со Барселона.

Ама ако дое овој долу... :icon_lol:



"Adriano Galliani will leave for Madrid where he will start Sunday to negotiate the return of Kaka in AC Milan.The CEO will try to test the waters for the loan but, after the words of President Berlusconi is not to preclude an outright purchase of 20 million euros to be paid in 4 years "Stefano Donati Football Top 24
link
--- надополнето: Aug 25, 2011 9:13 PM ---
а овој другата година ќе дое !​
'This looks like a job for Superman' | Balotelli unveils the real Mario​

--- надополнето: Aug 25, 2011 10:03 PM ---
 

Kajgana Shop

На врв Bottom