Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
954
Поени од реакции
2.519
Поради фактот што немаше кој да игра централен дефанзивец Тео приморано играше централен бек на 7 натпревари а Симич од младинците на 6 натпревари.
Милан сезонава имаа 29 повреди и вкупно играчите отсуствуваа 89 натпревари поради повреди.
Да не се заборави и фактот дека поради многуте дупки во ростерот Милан мораше да потпише 10 нови играчи сезонава кои Пиоли одлично ги интегрира во играта на Милан и со оглед на околностите Милан успеа да стигне до второто место во Италија веднаш позади Интер кои имаа нереална сезона.
Но Милан и Пиоли сами си се криви,ја поместија границата, го освоија Скудетото со најмладиот тим досега, а навивачите на Милан повторно почнаа да сонуваат и да бидат амбициозни,но станаа неблагодарни и очекуваа премногу од Пиоли и Милан.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Ова е со Тео како централен. Вкупно 1 гол по натпревар. Испод просекот за цела сезона, со 1,5 гол по натпревар.

1000013421.jpg


Тоа што Тео морал да игра централно не е причината за повеќе примени голови.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
954
Поени од реакции
2.519
Добро ако има толку критики како беше оркестрирана одбраната сезоната тогаш мора да се признае дека сезонава нападот беше маестрално раководен од Пиоли.
Сезона 21/22 кога ја освоивме титулата постигнати 69 голови.
Сезона 22/23 постигнати 64 а примени 43.
Сезона 23/24 постигнати 76 примени 49.
Освен Интер кои имаат нереална сезона имаат постигнато повеќе од Милан 87 голови.
Третата екипа сезонава која има постигнато највеќе голови после Милан е Аталанта со 67 постигнати голови,тоа се 9 гола помалку постигнато од Милан.
Сезонава можеби одбраната не е на ниво но нападот функционира безпрекоено и затоа Милан се недопирливи на второто место во Италија.
#GodDid
#GrandePioli
#ForzaMilan
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.080
Поени од реакции
684
Ibra so nisto dosega ne pokaza deka moze da bide dobar sportski direktor , ili kakva i da bide negovata uloga , sega na insta si pustil slika so natpis 4 3 3 , kakva glava imat amerite , mozat da go pustat nego kako trener so Abate tandem , i taka si igrat tasak so Milan , ova ke bide vrv
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
954
Поени од реакции
2.519
Опседнат е со самиот себе....каков спортски директор,каков тренер,нека се гони у три лепе пичке материна.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Еден наш член во октомври/ноември со слики на Кардинале, Фурлани, Ибра, Монкада.


 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.451
Поени од реакции
5.659
Наводно Ибра ја договорил со Конте уште у Јануари али му удриле кочница од "менаџмент".

Незнам тогаш зашто го донесоа, ваљда да амортизираат незадоволство пошо сфатија дека се заебаа со Малдини али сега пак истата грешка ја прават.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Барате информации во кои ќе верувате.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Seriozno zadovolen si so Fonseca, iskreno prasuvam? Nemas barem gram nezadovolstvo od izborot?

Pa eden Napoli e po ambiciozen so izbor na trener, ke go plakaat Konte 6milioni godisno.
Сериозно, како дојде до овие прашања, каква врска има со тоа што си цитирал?

Од ноември пишувам според мене каков треба да биде изборот на новиот тренер. И 99% е критика на тоа како го водат тој процес.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Сериозно, како дојде до овие прашања, каква врска има со тоа што си цитирал?

Од ноември пишувам според мене каков треба да биде изборот на новиот тренер. И 99% е критика на тоа како го водат тој процес.
Ne pokazuvas nezadovolstvo, tuku kritikuvas luge so ne se zadovolni od izborot. Mi deluvas duri entuziasticen, demek ke vidite sega ke gazime so Fonseca, ova od vajb ne deka si rekol taka.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.451
Поени од реакции
5.659
Ne pokazuvas nezadovolstvo, tuku kritikuvas luge so ne se zadovolni od izborot. Mi deluvas duri entuziasticen, demek ke vidite sega ke gazime so Fonseca, ova od vajb ne deka si rekol taka.
Ако не си го научил штрумф до сега, типичен политичар што врти лево десно само за да не искаже јасен став за нешто.

Нели за утре да не го цитираат за да му се смеат на днопертизите, пошо нели нормален човек нема друга работа па мислења ќе му копа, нешто што он го прави, или бар проба мене да ми го прави али за жал само пропадна у провалија.

Пошо е кукавица да си пише став, а секој молк е знак на подршка, може да заклучиме штрумф длабоко верува у работата на Кардинале и сите циркузанти од горе, и секако сеа верува у Фонсека.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Ne pokazuvas nezadovolstvo, tuku kritikuvas luge so ne se zadovolni od izborot. Mi deluvas duri entuziasticen, demek ke vidite sega ke gazime so Fonseca, ova od vajb ne deka si rekol taka.
Кого сум критикувал што не е задоволен од Фонсека?


Си имате некои предрасуди, сваќате се лично и потоа непотребно се замарате со безвезни ликови од форум како Хм Хм, побезвезен во животот надвор од форумот и водите битки во кои си проектирате непријател каков што ви одговара.



Ако те интересираше што мислам за Фонсека, со оглед на тоа дека сум бранел доста работи што ги правеле од Газидис до овие новите, можеше така да прашаш во тој контекст.
Автоматски споено мислење:

Ако не си го научил штрумф до сега, типичен политичар што врти лево десно само за да не искаже јасен став за нешто.

Нели за утре да не го цитираат за да му се смеат на днопертизите, пошо нели нормален човек нема друга работа па мислења ќе му копа, нешто што он го прави, или бар проба мене да ми го прави али за жал само пропадна у провалија.

Пошо е кукавица да си пише став, а секој молк е знак на подршка, може да заклучиме штрумф длабоко верува у работата на Кардинале и сите циркузанти од горе, и секако сеа верува у Фонсека.
Еве, типичен пример за ова што го напишав. Не требаше ни секунда да се чека. :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.451
Поени од реакции
5.659
Кого сум критикувал што не е задоволен од Фонсека?


Си имате некои предрасуди, сваќате се лично и потоа непотребно се замарате со безвезни ликови од форум како Хм Хм, побезвезен во животот надвор од форумот и водите битки во кои си проектирате непријател каков што ви одговара.



Ако те интересираше што мислам за Фонсека, со оглед на тоа дека сум бранел доста работи што ги правеле од Газидис до овие новите, можеше така да прашаш во тој контекст.
Автоматски споено мислење:



Еве, типичен пример за ова што го напишав. Не требаше ни секунда да се чека. :D
Типичен пример како се спинува :cuc:

Штрумф дали конечно ќе го искористиш форумот за тоа што е наменет, да си пишеш став?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom